שבוע טוב חברים! שאלה בקשר לעורך דין לפתיחת תהליך :)

seansebag

New member
שבוע טוב חברים! שאלה בקשר לעורך דין לפתיחת תהליך :)

שלום לכם חברי הפורום, אני חדש פה ורציתי להגיד לכם בראש ובראשונה שזה פורום ממש מועיל ויצא לי לעיין כמעט בכולו ואתם עושים עבודת קודש במתן מענה וייעוץ לאנשים שנקלעו למצב הבירוקרטי והלחוץ!

אז ככה -
יש לי בת זוג דרום אמריקאית (פרו) ואנחנו מגיעים לארץ בעוד חודשיים. (אנחנו כמעט שנתיים ביחד)
הולכים להמציא את כל המסמכים הדרושים לנו כאן בפרו עם החותמות (אפוסטיל) ולקבוע פגישה לפתיחת תיק בארץ (אני מעריך באזור דצמבר/ינואר).
בת הזוג שלי תגיע לארץ באשרת תייר ואנחנו נלך למשרד הפנים לצורך הפגישה לפתיחת התיק שלאחר מכן יקבע לנו הראיון.
(הבנתי שבמידה והוויזה תחרוג בתקופה שבין הפתיחת תיק לראיון יאריכו לה אותה).
עכשיו השאלה שלי היא מה אם אני מבצע את התהליך עם עורך דין?
שיהיה איתנו לאורך הדרך? מה שהכי חשוב לנו זה לקבל את הוויזת עבודה שלה ב/1 כמה שיותר מהר כדי שהיא תוכל להתחיל לעבוד (האוכל של סבתא טעים אבל היינו רוצים להשכיר דירה משלנו).
השאלה העיקרית - מהו הסכום פחות או יותר הממוצע שעורך דין ידרוש לטיפול בתיק בתחילתו (פתיחת תיק, ראיון ראשוני וכ'ו) כולל ייעוץ ועזרה בנוגע לכל המסמכים והצעדים?? אם למישהו יש ניסיון עם העניין ויוכל להגיד לי סכום כספי ממוצע שנצטרך להוציא על כך בחודשים הקרובים.
ואפשר גם לתת ייעוץ ככה מניסיון אישי מהלב לגבי הפרטים שמסרתי :)
וגם לגבי הצורך בעורך דין..
תודה רבה רבה ושבוע מקסים!

ויזת עבודה היא תקבל רק לאחר שיתחילו בהליך המדורג

לפני תחילת ההליך מתקיים הליך מקדמי לבדיקת כנות הזוגיות. הליך כזה אורך כמה חודשים בממוצע (תלוי גם בלשכה).

רשות ההגירה דורשת שבת הזוג תישאר בחול עד שתאושר הפתיחה בהליך המדורג.

היא יכולה כמובן "לעקוף" את האיסור על ידי הגעה בויזת תייר, אבל אם היא תצהיר בבקשה לויזת תייר פרטים לא נכונים, כגון שהיא באה לטייל ולא להשתקע-זה לא יהיה חוקי.

הדרך הראויה לדעתי היא להגיש עתירה לבגצ נגד הנוהל הלא אנושי. בוודאי שיש צורך בעו"ד.

elicoz

New member
אז תגיש עתירה בשם כל הפורום

לשינוי הנוהל ועזוב אותנו, הזוגות בשקט.
תלמד מיוני שמייעץ לנו כאן רבות, מביא פסיקות עדכניות, נהלים וכו' מבלי לטעון שצריך עורך דין בכל פוסט וללא תמורה.

לפותח השרשור, תעבור על הפורום ותעבור על הנהלים.
כשהולכים ע"פ הנוהל אחד לאחד לא נתקלים בשום בעיה ואין שום צורך בעורך דין.
95 אחוז מהפורום עשו זאת לבדם ולא נתקלו בשום קשיים שהצריכו התערבות עורך דין כזה או אחר.

הפורום הזה תמיד פתוח לשאלות ותוכלו לקבל פה הכוונה מהרבה זוגות שעשו זאת לפניכם, כמו שאני קיבלתי בזמנו, אקבל בעתיד ועכשיו עוזר מתוך ידע וניסיון אישי.
עכשיו שהבהרנו את השאלה הראשונה, מפנה אותה לנהלים 5.2.0008 לנשואים ונוהל 5.2.0009 ללא נשואים. תדפיס, תמרקר ואם יהיה שאלות אנחנו פה עבורך בחינם לכל שאלה ועזרה שתזדקק.

seansebag

New member
אהלן elicoz

תודה רבה על עזרתך!
רק שאלה אחרונה אם אוכל..
בשנה שעברה כשבת הזוג שלי הגיעה לבקר כתבנו לה מכתב אני וההורים שלי שהיא מגיעה להיות איתי ואנחנו אחראים על ההוצאות הכספיות והמגורים שלה והיא הראתה את המכתב בביקורת הגבולות ונכנסה בקלות עם 90 יום ויזת תייר.
השאלה שלי היא האם הפעם (אנחנו מגיעים בנפרד גם הפעם) נוכל לעשות את אותו הדבר עם המכתב שאנחנו אחראים ושהיא נכנסת בתחום הויזת תייר.
כמובן שלאחר מכן אני והיא נלך לפגישה שנקבע לפתיחת התיק, נציג את כל המסמכים ונחכה שיזמנו אותנו לראיון הראשוני (כל זה כשהיא איתי בארץ על ויזת תייר).
עכשיו השאלה שלי היא האם אמורות לצוץ בעיות כלשהן?
האם לא יעשו לנו בעיות אחר כך שאמרנו בשדה שהיא נכנסת כתיירת?
ואם כן אילו בעיות יכולות להיות?

תודה רבה!

randyloo

New member
אם היא נכנסת כתיירת אבל בכוונה להשתקע

מדובר בעבירה. לכן זו בעיה. אם שניכם בחו"ל כדאי להתחיל את התהליך בחו"ל ולבקש באופן רשמי אשרת כניסה לצורך תחילת התהליך המדורג כך שתוכלו להגיע ביחד.

elicoz

New member
תשובה

אל תחפשו בעיות, על פי החוק ועל פי נוהל 5.4.000 (ראה שרשור מעל זה) חובה להזמין את הבת זוג לישראל אם בכוונתה להשתקע.
&nbsp
הרי רשמת בעצמך שאתם מגיעים בנפרד.. לכן קבע תור ללשכה הקרובה למקום המגורים, תגיע לישראל ותגיש להם את המסמכים שלה והניירת כשהכל מתורגם (במידת הצורך) ומאומת כדין ותוך 45 יום (בד"כ פחות - לי אישרו תוך 3 ימים) הלשכה תאשר את כניסת בת זוגתך והיא תוכל להגיע לכאן ללא חשש ואפילו עם שלט "באתי להשתקע"..

&nbsp
אני התחתנתי בחו"ל בפברואר 2015, חזרתי לארץ במרץ הגשתי מסמכים מאומתים ומתורגמים. הלשכה אישרה את הגעתה והיא נכנסה לישראל בחודש יוני ומאז הכל תיקתק כמו שעון, ב/1, היום א/5 וללא עיכובים - הכל על פי הנוהל.
&nbsp
הדבר הכי חשוב שלכם כרגע, זה לאסוף את כל המסמכים הדרושים ושלא יהיו תקלות כשתגיע ללשכה לפתיחת התיק.
&nbsp
בהצלחה

למעלה