זכויות עובדים

נתי1131

New member
זכויות עובדים

בהמשך לשאלתי אתמול בקשר לביטוח הבריאות-
אני מנסה להבין זכויותה של בת זוגי מבחינת ביטוח לאומי מיסים וכו' (יש לה אשרת ב'1 )היא על סף חתימת חוזה בחברת הייטק, ואנו רוצות לוודא שהיא תקבל את הזכויות שלה בצורה הנכונה והמירבית.
ברשת נתקלתי במאמרים שונים אך נראה שהם ברובם מתייחסים ל''עובדים זרים'' כעובדי סיעוד, בניין וכו'
נתקלתי במאמר הזה באתר חילן: https://goo.gl/apvSr3
האם מנסיונכם החוקים האלו זהים? האם יש נותני שירות לנושא? אשמח לשמוע מנסיונכם, תודה לעונים

stkachov

New member
דווקא בהיי טק

יש בד"כ מחלקת חשבות שכר חזקה והם מנוסים בהעסקת זרים, כך שאת יכולה להיות רגועה פחות או יותר.
&nbsp
באופן עקרוני, ההבדלים העיקריים הם שהיא לא משלמת דמי ביטוח לאומי ומס בריאות, אלא סכום קטן מאוד שנותן כיסוי מאוד מינימלי.
&nbsp
מבחינת מס הכנסה, היות ואינה תושבת ישראל לא מגיעות לה נקודות זיכוי, ולכן תשלום המס הוא מהשקל הראשון לפי מדרגות המס.
&nbsp
אם תרצי את מוזמנת להעביר לי את התלוש שלה ואני אבדוק האם תקין. אני רואה חשבון.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

נתי1131

New member
חברת הייטק קטנה

תודה על התגובה.
החברה היא חברה קטנה שמעסיקה 35 עובדים ואין להם משאבי אנוש שמורגלים לנושא. המנכל עצמו מנסח את החוזה. משום כך, בלי להתכוון אני מאמינה שישנה אי בהירות משני הצדדים.
אשמח להעזר בך. יש טעם עכשיו לפני שיש תלוש? או כשיהיה אחד?

stkachov

New member
תשובה

את יכולה לשלוח לי טיוטה של החוזה... אבל כפי שכתבתי לא אמור להיות בחוזה משהו שונה מכל עובד אחר. ענייני המיסוי לא קשורים לחוזה.

Jkamm

New member
לא פחות חשוב

חשוב לדעת, שגם תייר העובד בישראל [ב'/1] זכאי לכל הזכויות להן זכאי עובד בעל אזרחות ישראלית - הפרשות לפנסיה ופיצויים, שעות נוספות, חופשה, הבראה, נסיעות, ימי מחלה, הודעה מוקדמת ועוד ועוד.
גם אם נאלצתם לחתום על הסכם עבודה השולל מכם זכויות אלה או שהמעסיק פשוט לא מעניק לכם אותן, תמיד אפשר לתבוע אותן רטרואקטיבית מיום תחילת העבודה [בכפוף להתיישנות], כיוון שמדובר בזכויות קוגנטיות שלא ניתן לוותר עליהן.
יוני קם

למעלה