התחלת תהליך לחיים משותפים

shlomi2k1

New member
התחלת תהליך לחיים משותפים

היי,
אני אזרח ישראלי, הכרתי תיירת מאוקראינה ואנחנו ביחד כבר 5 חודשים. [ היא נמצאת בארץ על תקן תיירת כמעט 6 חודשים ]
אנחנו גרים כ-3 חודשים אצל ההורים שלי, לפני מספר ימים התחלנו להשכיר דירה ביחד עם עוד זוג חברים.

אני מעוניין להתחיל את התהליך של חיים משותפים במשרד הפנים.
דיברתי עם משרד הפנים והם קבעו לי תור למחלקת אשרות לעוד חודשיים.
אמרו שישלחו לי בדואר רשימה של טפסים ומסמכים שאני צריך להכין מראש.

מספר שאלות:
מה קורה במצב ש הויזה של השותפה שלי מסתיימת לפני התור? איך מגישים בקשה להאריך והאם זה עולה כסף?

הבנתי שצריכים להגיש מסמכים שמוכיחים שאנחנו גרים ביחד, יש לי בעיה שכל התשלומים של הדירה הם על שם בעל הדירה ואנחנו משלמים לו כל חודש. גם החוזה שכירות הוא על שמי.
אני מנסה לחשוב אילו מסמכים אני יכול להציג שבהם מוצג גם השם שלי וגם השם של השותפה שלי..

האם כדאי לקחת עורך דין לתהליך הזה? הבנתי שהתחלת תהליך כזה במשרד הפנים הוא די סיוט ללא עורך דין.
כמה יכול לעלות עורך דין לדבר כזה?
תודה רבה

לפי הנחיות רשות ההגירה אין לגרש

תושב חוץ שהגיש בקשה לתושבות עד גמר הדיון בבקשה. יחד עם זאת למען הסדר הטוב נסה לבקש אישור כלשהו בכתב כדי שלא יציקו לה. בוודאי שפניה של עורך דין יכולה לעזור.

לא חושב שחיוני להציג את שם החברה על מסמכים. המבחן המרכזי הוא הראיון.

עו"ד יכול לעזור הרבה מאוד הן בשלב ההכנה אבל בעיקר לצורך הגשת ערר אם הבקשה תידחה.

shlomi2k1

New member
היכן אפשר למצוא רשימה של המסמכים אשר יש להציג בפגישה?

יש אתר שמראה אותם אולי?

יאריס1

New member
אל תחכה שישלחו לך

תלך אליהם, תחכה קצת בתור ותקבל מהם במיידי את כל הטפסים
בנוגע לעורך דין, מיותר
אומנם הוא יוריד הרבה לחץ ותסכול אבל על הדרך גם כמה אלפים

1151986

New member
היי שלומי

אין בעיה שהויזה מסתיימת לפני מועד הפגישה. רצוי שהיא תשים בארנק את הפתק שקיבלתם עם מועד הפגישה לכל מקרה של היתקלות במשטרת הגירה או גורם אחר רלוונטי. כך אנחנו עשינו בזמנו.
ההליך מתחיל עם שתי פגישות. בפגישה הראשונה, זו שנקבעה לכם, תצטרכו להציג רשימת מסמכים לפי בקשת הלשכה אליה אתם משוייכים. הרשימות שונות בין לשכה ללשכה ולכן רצוי לגשת לשם ולקחת את הרשימה המעודכנת. בגדול זה חוזה שכירות, חשבון בנק משותף במידה ויש, כל החשבונות כולם (מים/ גז/ ארנונה/ סלולר/ אינטרנט וכ'ו) מהשנה האחרונה, מכתב שלך המתאר את הקשר ביניכם, מכתבים מחברים ומשפחה העדים לכנות הקשר ביניכם עם צילום ת.ז שלהם, תלושי שכר שלך, תמונות משותפות שלכם, תמונות פספורט שלכם ועוד ..
חשוב להקפיד ולהביא את כל מה שברשימה ולא להזניח דבר. אחרת יכולים להקשות עליכם ובמקום לקבוע פגישה נוספת עם מועד לראיון - יקבעו לכם פגישה נוספת להשלמת מסמכים וכל זה לוקח זמן ..
אין בעיה שחוזה השכירות רשום רק על שמך. מכתב מההורים שיעיד על תקופת המגורים שלכם אצלם יכול להועיל. בנוגע לחשבונות, תנסה לבקש מבעל הדירה, אם ניתן, שיצהיר אודות נושא תשלום החשבונות.
אתם יכולים להציג גם קבלות משותפות. לדוגמה, אם תקנו מוצר חשמלי כלשהו או כל מוצר אחר לדירה, תבקש שיוציאו לכם קבלה ושירשמו עליה את שמותיכם.
בנוגע לעו"ד, המקרה שלך נשמע די רגיל ולא מסובך ולכן לא נראה שיש צורך בסיוע של עו"ד. במקרה שלנו בהחלט היה צורך בסיוע בתחילת ההליך, ועד היום אנחנו אסירי תודה על כך שליווה אותנו. כרגע אנחנו ממשיכים לבד ואין שום בעיה. במקרים בהם נתקלו נקודתית בבעיה, שכרנו את שירותיו שוב לצורך אותו עניין וזהו, המשכנו לבד. הייתי ממליצה לך לחקור את ההליך ולהגיע מוכן ככל הניתן. יש המון מידע בפורום הזה, כנס לסרגל כלים ומידע ולא חושבת שתהיה לך שאלה שתישאר ללא מענה ובמידה וכן החברים פה עם ניסיון רב ותמיד שמחים לעזור.
בהצלחה !

1151986

New member
שכחתי לציין

את המסמכים הכי חשובים שעליכם להציג :)
זוגתך חייבת להציג דרכון בתוקף מעל לשנתיים ולא חודש פחות !
תעודת יושר, תעודת לידה ותעודת רווקות כולם עם חותמת אפוסטיל ומתורגמים לאנגלית.

shlomi2k1

New member
תודה רבה על העזרה, שאלה קטנה

תודה רבה רבה על העזרה!
רציתי לדעת, האם אני צריך וכדאי להכין קלסר עם כל המסמכים והמכתבים?
לגבי תמונות משותפות, אני צריך להדפיס אותם ? יש לנו אלפי תמונות ביחד, כמה אני צריך? :)

1151986

New member
בשמחה !

אנחנו הכי מסודרים בעולם ויש לנו קלסר עם ניילוניות וחוצצים והכל ..
בנוסף, יש תיקיה במחשב שלשם אני מעבירה לכל אורך השנה את הטפסים הדרושים שיהיה כבר מוכן להגשה וגם כדי שאדע בדיוק מה הגשנו בשנה שחלפה ..
לגבי התמונות, תדפיס אותם ואתה יכול לכתוב מעל כל תמונה באיזה ארוע מדובר. תיקח נגיד 20 או 30 תמונות מארועים ומאורעות שונים. נגיד טיולים, עם חברים ומשפחה, חגים ועוד ..

shlomi2k1

New member
הבנתי

במידה והיא לא מצליחה להשיג את כל המסמכים בזמן לתור, אני מאמין שהיא גם תצטרך כנראה לטוס לאוקראינה כדי להשיג את המסמכים המקוריים ולקבל את החתימות הדרושות.
איך אני לא יכול לוודא לפני שהיא טסה, שלא יעשו לה בעיות בביקורת גבולות כאשר היא חוזרת לארץ?
שמעתי על מספר מקרים שפשוט לא רצו להכניס בן זוג לארץ ואני לא רוצה שזה יקרה.

1151986

New member
היא חייבת

שיהיו לה את כל המסמכים הנ"ל לפגישה הראשונה. האם יש בן משפחה או חבר קרוב שם שיוכל לעשות זאת עבורה ? כך זה הכי נוח, ועם משלוח של UPS יגיע תוך יומיים.

shlomi2k1

New member
יש חבר משפחה

אבל היא לא צריכה להיות בעצמה שם כדי לקבל את המסמכים?
ולגבי חתימות, היא צריכה שאיזה משרד ממשלתי יחתום שם על מנת לאמת את המסמכים, נכון?
מה קורה אם אנחנו רוצים לטוס לשם בעצמנו כדי לארגן את כל המסמכים?
כרגע היא על ויזת תייר, אני לא רוצה שיהיו לה בעיות בכניסה חזרה עם ביקורת הגבולות

1151986

New member
היא לא חייבת להיות שם

עבורנו גם עשה את הכל בן משפחה. חשוב לאמת את כל המסמכים עם חותמת אפוסטיל ולתרגם נוטריונית לאנגלית. יש כאן לא מעט זוגות עם בני או בנות זוג מאוקראינה ואני מקווה שמישהו כאן יוכל לסייע לך בנוגע לרשויות שם.
אם היא תצא יכול להיות שתהיה בעיה לחזור אם עבר הזמן עם ויזת התייר שלה

1151986

New member
אגב

אני לא בטוחה כלל שהיא תוכל לצאת כיוון שקבעתם כבר פגישה. כלומר, היא תוכל לצאת אך לא לחזור.

shlomi2k1

New member
ד"א את מי אמורים לשאול את השאלות האלו?

איזו מחלקה במשרד הפנים יכולה לענות על השאלות האלו באמת?

1151986

New member
צריך לגשת פיזית

ללשכה עם רשימת השאלות ולהמתין עם סבלנות רבה בתור.
בנוגע ליציאה שלה מהארץ לפני מועד הפגישה, זו ממש בעיה. לפי הנוהל, אם בן הזוג לא נמצא בארץ לפני תחילת ההליך, אז יש להזמין אותו והוא לא יכול להגיע לפני קבלת האישור.

shlomi2k1

New member
חזרה

ואם לא נגמר לה הויזת תייר כאשר היא חוזרת לארץ, לא יעשו לה בעיות בכניסה?

Jkamm

New member
חזרת תייר בתוך תקופת האשרה

&nbsp
ברגע שתייר יוצא מהארץ האשרה שקיבל מתבטלת, גם אם יצא לפני תום תקופת האשרה.
כדי לצאת ולחזור בתוך תקופת האשרה, היא חייבת לקבל ממשרד הפנים "אינטר ויזה".
יוני
&nbsp

למעלה