רגע לפני חזרה ארצה - נשוי לאזרחית זרה - מה צריך לקחת עימי

Spyker84

New member
רגע לפני חזרה ארצה - נשוי לאזרחית זרה - מה צריך לקחת עימי

אהלן
אני חוזר ארצה אחרי 6 שנים שבהם התגוררתי בחו"ל (אוקראינה).
בזמן הזה התחתנתי לאזרחית אוקראינה + ילד.
התחתנו לפני שנתיים (הגשתי מסמכים להכרת הנישואין בקונסוליה בקייב אחרי החתונה) ולפני מס' חודשים נולד לנו ילד משותף.
אני חוזר על על מנת להסדיר מגורים ועבודה בארץ ואשתי נשארת באוקראינה. היא תעלה ארצה עם הילדים אחרי שתקבל אישור ממשרד הפנים
קראתי את הנוהל אבל אשמח להבהרות:
1.אילו תעודות עלי לקחת עימי ?
2. האם לתרגם את את התעודות המקוריות (הן יהיו עם אפוסטיל כבר) רק בישראל ?
3. לכמה זמן תקפה תעודת יושר ?
4. הורה הילד (בעלה הקודם) מנישואיה הקודמים לא מתנגד למתן אזרחות לקטין (כרגע בן 9). לפי הנוהל, משרד הפנים שולח אליו מכתב לאשר שהוא מסכים. עכשיו, האם ניתן לזרז את התהליך של לחכות חצי שנה ע"י כך שיהיה לי מכתב מההורה הביולוגי שהוא מסכים לכך שבנו יתאזרח בארץ ?
5. כמה זמן לוקח בממוצע מרגע פתיחת תיק עד שמקבלים אשרת כניסה לאישתי וילדה ולכמה זמן היא תקפה ?
תודה מראש לעוזרים

פלונית30

New member
אז ככה

אענה לך מה שאני יודעת:
1. תעודת לידה שלה, תעודת יושר, תעודת נישואין מקורית עם אפוסטיל, צילום דרכון שלה, בעיקרון יש הכל בנוהל נישואין באתר של רשות האוכלוסין וההגירה. חשוב לציין שכולן צריכות להיות מקור ומתורגמות ע"י עו"ד נוטריון ועם אפוסטיל
2. אתה יכול לתרגם איפה שבא לך אבל הן צריכות להיות בעברית
3. משרד הפנים דורש שהתעודת יושר תהיה תקפה עד לתקופה של חצי שנה
4. לא יודעת
5. אתה יכול גם במהלך פתיחת התיק להביא אותה- יש הרבה שמתחילים את תהליך הנישואין כשהאישה בארץ ומאריכים לה את הויזה. אשרת כניסה של תיירת תקפה לשלושה חודשים, רשיון עבודה תקף בד"כ לשנה. אם זה קטין אתה צריך לקבוע תור בשביל להביא אותו

Spyker84

New member
בהמשך לשאלותיי:

תודה רבה על תגובתך.
האם צילום דרכון צריך להיות מתורגם ועם חותמת נוטוריון או שמספיק רק צילום דרכון רגיל ?
לגבי תעודת יושר, תודה רבה על ההבהרה.
ככלל, ילד משותף מקל על כל התהליך או שעדיין יטרטרו ? כרגע אנחנו בתהליך בדיקת אבהות שמחייבים לבצע בחו"ל טרם הגעה ארצה.

פלונית30

New member
צילום דרכון רגיל

אין לי מושג לגבי הילד, אני דווקא חושבת שמקשים אם זה ילד שהוא לא שלך...בכל מקרה מה שאני כן יודעת זה שאם אתה רוצה להביא את הילד אתה חייב אישור מהאב אבל לא סתם ככה בכתב ידו...לא סגורה על איפה הוא צריך לחתום ליציאה לילד תברר את העניין

Spyker84

New member
הבהרות

דיברתי על ילד משותף שלי ואישתי (נולד לנו לפני מס' חודשים).
לגבי אישור מהאב, רשום בנוהל, פשוט חשבתי איך אפשר לזרז את העניין. למזלי הרב (מרוב הסיפורים ששמעתי) האב של הבן מנישואיה הקודמים לא מתנגד להגירה של בנו.

פלונית30

New member
סליחה

זו השעה

לא יודעת לגבי הילד תברר מול משרד הפנים

למעלה