הקפאת הליך - האם זה אפשרי?

yonieberko

New member
הקפאת הליך - האם זה אפשרי?

שלום לפורום,
זאת הפעם הראשונה שאני רושם כאן, אני מודה שבתחילת התהליך שלי ושל אשתי עקבתי כאן אבל בזמן האחרון כבר לא.

אנחנו בתהליך המדורג וביולי הקרוב אנחנו צריכים לקבוע תור לבקשת אזרחות (כמעט סוף התהליך!) - אבל, אני התקבלתי ללימודים בחו"ל שיקחו אותנו לפחות ל5 שנים מכאן.
האם מישהו מכיר אפשרות להקפאת ההליך? או שאנחנו נצטרך להתחיל הכל מחדש כשאנחנו חוזרים?

תודה מראש לכל מי שיכול לתרום מהניסיון שלו או מההיכרות שלו את ההליך.

1151986

New member
שלום

אנחנו גם באמצע ההליך ובדקנו אם ישנה אפשרות לעזוב למספר שנים מבלי לפגוע בהליך, אך לצערי אין אפשרות כזאת. תנסו להשתדל ולהמתין שתקבל את האזרחות, אחרת תאלצו להתחיל הכל מהתחלה. בגדול, ניתן להיות מחוץ לישראל לתקופה של כחצי שנה מבלי לפגוע בהליך, אז תראה איך זה מסתדר לכם. למרות שלפני קבלת אזרחות אולי הם מחמירים יותר.

yonieberko

New member
חבל שזה כך

לצערי אנחנו לא יכולים לעכב את היציאה, אני מתחיל לימודים בספטמבר בחו"ל.
תודה על העזרה :)

1151986

New member
אבל

אם אתם תקבלו אזרחות ביולי אז זה מסתדר לא ? או שאתם מתכננים לעזוב לפני יולי ?

1151986

New member
עכשיו ראיתי

שכתבת שרק ביולי תקבעו תור בעצם ..
אולי אפשר איכשהו לשחק עם זה, כי מותר להיות מחוץ לישראל לתקופה מסויימת. כדאי לבדוק את זה ולחשב את הזמנים, חבל לוותר על זה אחרי שהגעתם לסוף המתוק ..

yonieberko

New member
גם אם נוציא את האזרחות

שמעתי שהדרכון הראשון הוא לשנה בלבד ואחרי זה צריך לחדש אותו ולהראות שמרכז החיים בישראל (כלומר אי אפשר להוציא אזרחות ומיד לעזוב את הארץ).

בכל מקרה ביולי אנחנו אמורים להגיש את הבקשה ולקבל את האזרחות במרץ 2017. אז מבחינת זמנים אין לנו ממש אפשרות.

חבל שאי אפשר להקפיא כי זה אומר שאנחנו נבחר לא לחזור לארץ, לעבור שוב את התהליך הזה זה משהו שאישתי לא תסכים לו.

1151986

New member
הדרכון כן

אבל את האזרחות היא לא תאבד לאחר שתקבל אותה. אם יש לכם ילדים משותפים אני ממש ממליצה לבדוק איך תוכלו לשחק עם הזמנים כדי שהיא תוכל לקבל את האזרחות .. אפילו אם תסעו לחו"ל, ניתן הרי לעזוב לתקופה של כמה חודשים.
אולי לנסוע ולחזור לכמה ימים ואז לנסוע שוב ..

randyloo

New member
דרכון פחות חשוב

לפחות תבואו לפגישה של האזרחות כדי לסיים את התהליך. נכון שדרכון מחייב מרכז חיים בארץ אבל זה לא אמור לשנות לכם כי האופציה השניה אומרת שתשארו בלי כלום.
כדאי לקבל אזרחות ואת הדרכון לקבל כשתחזרו להשתקע בארץ. בינתיים ניתן לקבל תעודת מעבר במקום דרכון.

1151986

New member
לא מומלץ

להסביר את המצב .. אני בספק אם יגיעו לקראתכם אם תאמרו שאתם מתכננים לעזוב את הארץ לתקופה של 5 שנים ומעלה ..

פלונית30

New member
אני לא רואה כאן ברירה אחרת.

חוץ מזה מה כבר יכול להיות? מה כבר יעשו להם? לפעמים הם כן באים לקראת האנשים תתפלא...תלוי גם על מי אתה נופל. אם הם נתקלו בפקידה חמודה שיגשו אליה או אל המנהלת, אני כן מאמינה שאפשר לעשות את זה

1151986

New member
מה שסביר להניח שיעשו

זה לסגור את התיק ולציין שהזוג הודיע על עזיבת הארץ וסיום ההליך המדורג

Jkamm

New member
אין צורך לוותר על ההליך שעברתם עד היום

אתה נוסע ללימודים - זו נסיעה זמנית, עם כוונה לשוב ארצה בתום הלימודים.
הרבה אזרחים ישראלים נוסעים ללמוד בחו"ל, וזה לא מבטל את התושבות שלהם - ולא צריך לפגוע באשתך שנוסעת איתך.
על פי הנוהל, מספיק שבת הזוג שהתה בישראל 3 שנים מתוך 5, ומתוכן השנתיים האחרונות ברציפות.
אני מציע - תגיש כבר עכשיו בקשה לקבלת האזרחות ותסביר שאתה יוצא ללימודים [תצרף אישורים וכו'] ותדגיש שזו נסיעה זמנית רק ללימודים.
באותה בקשה תבקש, לחלופין - שאם מסרבים לתת אזרחות אז שלפחות לא יסגרו את התיק אלא יאריכו את המעמד של א'/5 בשנה נוספת - ואז שוב תגיש בקשה לאזרחות, וכך הלאה עד שתחזרו.
וחשוב שתזכור, שכל נושא הענקת המעמד מסור לשיקול דעת הפקיד כך שבסמכותו לאשר את הבקשה.
זה עדיף מלוותר על ההליך הארוך שעברתם עד היום.
יוני

yonieberko

New member
תודה על התשובה המפורטת

אני אנסה אבל לא נראה לי שיסכימו לדבר כזה

למעלה