שאלות

borispro83

New member
שאלות

שלום
מספר שאלות וחידודים

א. אם אין עיכובים , מרגע הגשת הבקשה לאחר נישואים אזרחיים בחו"ל למתן אישור ב 1 ,כמה זמן הבקשה יכולה להתעכב (בממוצע)

ב . כמה זמן לאחר האישור העלייה לארץ, היא תהייה חייבת לעלות לצורך התחלת חיינו המשותפים??

elicoz

New member
תשובה

לא מובנת לי השאלה הראשונה..
נתחיל הפוך, מרגע הגשת הבקשה והאישור להגיע לארץ לבן זוג הזר
אם איני טועה, חייב להכנס תוך 3 חודשים מרגע האישור.
ככה היה אצלנו, רשום על טופס ההברקה לשגרירות.
&nbsp
ברגע שהזר נכנס לארץ, עליו לפנות בהקדם להסדרת מעמדו.
ב/1 מקבלים בד"כ בפגישה הראשונה לאחר הגעת הזר לארץ.

בלוז2

New member
לי לקח חודש עד שקבלתי תשובה

התחתנתי בנישואין אזרחיים בחו"ל וחזרתי לארץ לבדי. במשרד הפנים הגשתי את המסמכים הדרושים והגשתי בקשה לויזה B2 להזמין את בעלי לארץ.
לאחר חודש קבלתי תשובה שהבקשה התקבלה ובעלי הגיע לשגרירות בארצו על מנת לקבל את הויזה.

borispro83

New member
אחדד את השאלה

אני לא רוצה שיהיה מצב ששתינו כבר בארץ ומשרד הפנים מחליט פתאום שאחד המסמכים לא קביל (חוסר חתימה אפוסטיל וכדומה) לכן אני מעוניין שבת הזוג שלי תעלה לארץ לאחר שמשרד הפנים אישר כבר את הבקשה הראשוהית לקבלת סטטוס ב 1 או ב 2 לפי המצב (לחצי השנה הראשונה) לכן גם שאלתי לאחר כמה זמן ממתן האישור היא מחוייבת להגר (הרי יש המון עניינים שיש לסגור שם בזמן קצר)

בתודה מראש

elicoz

New member
תשובה

ב/1 מקבלים כששני בני הזוג ביחד.
ב/1 זה לא אומר שהבקשה שלכם מאושרת, אלא בבדיקה.
בתום 6 חודשים (לפי נוהל נשואים) במידה והכל תקין, ניתן לאשר את הבקשה והתחלת ההליך המדורג ולתת לאישתך מעמד ארעי א/5.

לכן, מרגע שמגישים את הבקשה - על אישתך להגיע לארץ תוך 3 חודשים, לקבל ממשרד הפנים ב/1 ולהמתין 6 חודשים לבדיקת הבקשה.

borispro83

New member
הבהרה

הכוונה היא
הם באיזה שלב משרד הפנים יכול פתאום להגיד שהמסמכים הראשוניים (תעודת נישואין, מצב קודם וכו...) אינם תקינים

לפני עלייתה לארץ או אחרי?

elicoz

New member
במעמד הפגישה הראשונה

כשאתה מגיש את המסמכים, הפקיד/ה עובר עליהם.
אם הכל בסדר, אז מאשרים את הגעתה משמע שהמסמכים תקינים -> מסמכי הסף כמובן.
אם לא אמרו לכם שצריך להשלים מסמכים והכל בסדר, אז אין מה לדאוג.

stkachov

New member
נכון ולא נכון

אכן בפגישה הראשונה המסמכים נבדקים, אך הם נבדקים גם בהמשך התהליך, ובמיוחד במהלך החלפת מעמד למעמד גבוה יותר.
&nbsp
הבדיקה שנעשית בשביל לאשר ויזת תייר, אינה אותה בדיקה שנעשית בשביל לאשר אזרחות.
&nbsp
לצערינו אין לנו יותר מדי שליטה על כך. יש להגיש את כל המסמכים כנדרש, ולקוות שהפקיד אכן יעשה עבודה יסודית בבדיקתם. בנוסף יש לבדוק בעצמך את נכונות התרגומים, את קיום כל החותמות הרלוונטיות, את נכונות התאריכים וכדומה.
&nbsp
&nbsp

elicoz

New member
אני לא מאמין שבאמת

מישהו יושב ועובר על כל המסמכים שנית במהלך תקופת ההמתנה.
ברגע שהמסמכים מתקבלים בפגישה הראשונה, הפקיד כמובן עובר עליהם - ואם לא שם לב לטעות מסויימת והמסמכים עברו, לא נראה לי שמישהו בודק אותם שוב.
יתכן ואחרי שהזוג הולך, באותו יום מנהלים רשימות בתיק ואז זורקים את התיק בארון עד הפגישה הבאה.
בפגישה הבאה, מתעסקים בניירת שצריכים ולא עוברים על התעודות הראשונות עוד פעם לראות אם הכל תקין.. זאת דעתי וככה גם היה בשתי הפגישות שלי לאחר פתיחת התיק (פתחתי בכלל בלשכה א' והמשכתי טיפול בלשכה ב')

שוב הכל תלוי כמובן במדיניות הלשכה, הפקיד שנופלים עליו וכו'
אך אני חושב שמרוב התיקים שיש להם בלשכות, אף אחד לא באמת טורח לבדוק שנית את המסמכים לאחר שהם כבר התקבלו.

Saraswati15

New member
מסכימה וגם היה לנו פעם מקרה

שבו חידשנו את אשרת הא/5 שנה שלישית, שלפתע הפקידה - שניה לפני ששחררה אותנו - אמרה ״אה, לפי המחשב אני רואה שלא מסומן פה כלום ברישום פלילי, לא שיש ולא שאין...״ ליבי החסיר פעימה (לאנגלי יש רישום פלילי ישן מאוד ועברנו אישור של ועדת חריגים בסניף אחר - בפעם הראשונה שקיבל ב/1 - לכן הפקידה בסניף משרד הפנים החדש לא הכירה את הסיפור), ופשוט אמרתי לה ברוגע, שתציץ בקלסר עב הכרס, יש שם את כל המסמכים.
הפקידה מיהרה להגיד לא תודה אני לא מחפשת בקלסר ושחררה אותנו עם א/5.

למעלה