נוהל רישום תינוק / שירותי בריות

מצב
הנושא נעול.

Alex254

New member

שלום חברים, האם למישהו יש נוהל רישום תינוק של משרד הפנים לאב ישראלי ואם זרה בתהליך מדורג ויזה א5 שניה, תהליך מוכר למשרד הפנים מעל 300 יום. אני יודע ש בדר"כ אין בעיה של קבלת אזרחות לתינוק במצבנו גם ללא בדיקות גנטיות, אבל בכול מקרא רוצה להיות בטוח ולבוא עם נוהל ביד, מישהו יכול לעזור?
ועד שאלה,עד שאני מסדר מעמד לתינוק איך אני מבטח אותו בקופות חולים אם אין לא מס' ת.ז בנתיים?

בדיקת אבהות לבן זוג של אזרחית זרה

שלום חברים, האם למישהו יש נוהל רישום תינוק של משרד הפנים לאב ישראלי ואם זרה בתהליך מדורג ויזה א5 שניה, תהליך מוכר למשרד הפנים מעל 300 יום. אני יודע ש בדר"כ אין בעיה של קבלת אזרחות לתינוק במצבנו גם ללא בדיקות גנטיות, אבל בכול מקרא רוצה להיות בטוח ולבוא עם נוהל ביד, מישהו יכול לעזור?
ועד שאלה,עד שאני מסדר מעמד לתינוק איך אני מבטח אותו בקופות חולים אם אין לא מס' ת.ז בנתיים?
אלכס שלום,

מבחינת משרד הפנים, כל עוד האמא, האזרחית הזרה לא נשואה כחוק לאבי הקטין הישראלי אין כל ערובה כי הישראלי הטוען לאבהות הוא אכן אבי הקטין, ולפיכך קיים חשש לניצול לרעה של החוק על מנת לקבל מעמד בישראל.

ולכן, עפ"י נוהל "מתן מעמד בישראל לקטינים שנולדו בישראל בדרך של הכרה באבהות" 5.2.0004 תידרשו על ידי משרד הפנים בהוכחת אבהות בדרך של בדיקה גנטית.

הנוהל מצורף לעיונך:

https://bit.ly/2y7l8fk

לאחר הלידה יינתן לתינוק מס' תעודת זהות זמנית עד להסדרת מעמדו, ועד אז תוכל לבטח אותו באמצעות ביטוח פרטי מחברות הביטוח בישראל.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

plastikman7

New member
ואם הם נשואים?

אלכס שלום,

מבחינת משרד הפנים, כל עוד האמא, האזרחית הזרה לא נשואה כחוק לאבי הקטין הישראלי אין כל ערובה כי הישראלי הטוען לאבהות הוא אכן אבי הקטין, ולפיכך קיים חשש לניצול לרעה של החוק על מנת לקבל מעמד בישראל.

ולכן, עפ"י נוהל "מתן מעמד בישראל לקטינים שנולדו בישראל בדרך של הכרה באבהות" 5.2.0004 תידרשו על ידי משרד הפנים בהוכחת אבהות בדרך של בדיקה גנטית.

הנוהל מצורף לעיונך:

https://bit.ly/2y7l8fk

לאחר הלידה יינתן לתינוק מס' תעודת זהות זמנית עד להסדרת מעמדו, ועד אז תוכל לבטח אותו באמצעות ביטוח פרטי מחברות הביטוח בישראל.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
ואם הם נשואים?
ומה קורה במקרה הזה:
&nbsp
- נשואים מעל שנה.
- האב אזרח ישראלי והאם בחידוש השני של א/5.
- גרים בארץ מעל כשנתיים טרם הלידה.
&nbsp
לפי הבנתי הילד אמור לקבל אזרחות - האם צודק?
&nbsp
תודה רבה!

בדיקת אבהות לאזרח ישראלי הנשוי לאזרחית זרה

ואם הם נשואים?
ומה קורה במקרה הזה:
&nbsp
- נשואים מעל שנה.
- האב אזרח ישראלי והאם בחידוש השני של א/5.
- גרים בארץ מעל כשנתיים טרם הלידה.
&nbsp
לפי הבנתי הילד אמור לקבל אזרחות - האם צודק?
&nbsp
תודה רבה!
בדיקת אבהות לאזרח ישראלי הנשוי לאזרחית זרה
שלום רב,
בנוגע למקרה שציינת, בו אזרח ישראלי נשוי לאם הקטין, "נוהל מתן מעמד בישראל לקטינים שנולדו בישראל בדרך של הכרה באבהות" סעיף ג.ג.1 מפרט כך- "במקרה ואזרח ישראלי נשוי לאם הקטין, ואם הקטין הגישה בקשה למעמד מכוח נוהל התאזרחות של בן זוג של אזרח טרם הוריית הקטין, אשר הומצאו במסגרתה ראיות מספקות על קיומם של חיים משותפים – ניתן לקבל הצהרה בדבר הכרה באבהות ולהעניק לקטין אזרחות ישראלית מכוח לידה."
אתה צודק בדברייך שלפי הסעיף המדובר אמורה להיחסך מכם הבדיקה, יחד עם זאת גם במקרים בהם בני הזוג נשואים פקידי משרד הפנים לעיתים דורשים בכל זאת בדיקת רקמות להוכחת אבהות, וזאת במידה ואינם משתכנעים באמיתות הבקשה לרישום אבהות, או שהראיות שהוצגו אינם מספקים.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

מצב
הנושא נעול.
למעלה