לשכת הקשר נתיב

מצב
הנושא נעול.

AXM29

New member
לשכת הקשר נתיב

לשכת הקשר נתיב

יהושע שלום,

אני עליתי לארץ ב94, לפני 24 שנים ממדינה שהייתה בברה"מ לשעבר ואשתי שעוברת איתי את ההליך כרגע היא גם כן ממדינה מברה"מ לשעבר. מספר שאלות
בתחום אם כן:
1. האם יפנו אותנו ללשכת הקשר נתיב בפגישה הראשונה במשרד הפנים כאשר נגיע לארץ?
2. האם יתנו לאשתי ב\1 בלי קשר להפניה או שנצתרך לעבור את ההליך מול נתיב ואז היא תקבל ב\1?
3. האם יבקשו ממני גם תעודות לידה של בני משפחה יהודים וכו' עבור הוכחת זכאות עלייתי? עליתי לפני 24 שנים וקראתי כל מיני דברים מוזרים באינטרנט.

בתודה ושבוע מוצלח!

יהושע פקס

New member
עלייה מפוצלת או נתיב, תלוי מתי התחתנתם

לשכת הקשר נתיב

יהושע שלום,

אני עליתי לארץ ב94, לפני 24 שנים ממדינה שהייתה בברה"מ לשעבר ואשתי שעוברת איתי את ההליך כרגע היא גם כן ממדינה מברה"מ לשעבר. מספר שאלות
בתחום אם כן:
1. האם יפנו אותנו ללשכת הקשר נתיב בפגישה הראשונה במשרד הפנים כאשר נגיע לארץ?
2. האם יתנו לאשתי ב\1 בלי קשר להפניה או שנצתרך לעבור את ההליך מול נתיב ואז היא תקבל ב\1?
3. האם יבקשו ממני גם תעודות לידה של בני משפחה יהודים וכו' עבור הוכחת זכאות עלייתי? עליתי לפני 24 שנים וקראתי כל מיני דברים מוזרים באינטרנט.

בתודה ושבוע מוצלח!
שלום,
אם התחתנת לפני שעלית לישראל אז אתם זכאים לעשות עליה "מפוצלת"
אם התחתנת אחרי שעלית לישראל -
1. אני מניח שכעת אישתך בחו"ל, אם כך המצב בהגיעה אל ישראל יפנו אתכם לנתיב.
2. בלי קשר להפניה אל נתיב, אשרה היא מקבלת בלשכה המטפלת. יכול להיות שמשרד הפנים יתן לאשתך ב/1 ויכול להיות שיקבעו לכם שימוע ולאחריו יתנו ב/1, זה תלוי בלשכה המטפלת.
3. כן עלייכם להביא לנתיב את כל המסמכים שעלית איתם, כולל תעודת עולה כולל תעודות לידה של בני משפחה יהודים.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס

AXM29

New member
גם למי שנמצא בארץ מעל ל10 שנים?

שלום,
אם התחתנת לפני שעלית לישראל אז אתם זכאים לעשות עליה "מפוצלת"
אם התחתנת אחרי שעלית לישראל -
1. אני מניח שכעת אישתך בחו"ל, אם כך המצב בהגיעה אל ישראל יפנו אתכם לנתיב.
2. בלי קשר להפניה אל נתיב, אשרה היא מקבלת בלשכה המטפלת. יכול להיות שמשרד הפנים יתן לאשתך ב/1 ויכול להיות שיקבעו לכם שימוע ולאחריו יתנו ב/1, זה תלוי בלשכה המטפלת.
3. כן עלייכם להביא לנתיב את כל המסמכים שעלית איתם, כולל תעודת עולה כולל תעודות לידה של בני משפחה יהודים.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
היי יהושע,

ע"פ הנוהל החדש שעודכן בפברואר:
ישראלי שעלה לישראל/התאזרח בישראל במהלך עשר השנים שקדמו להגשת הבקשה יש לפנות במייל
לגביו לבדיקה ב"נתיב"- אגף קונסולרי )לגבי מי שעלה ממדינות מזא"ר וחבר העמים( -sec
il.gov.nativ@consular או ב"סוכנות היהודית"- אגף זכאות )לגבי מי שעלה משאר מדינות העולם( -
org.jafi@poj .במידה ומהמידע הקיים לגביו ברשות האוכלוסין, בנתיב או בסוכנות היהודית עולות ראיות
כי האזרחות נרכשה על יסוד פרטים כוזבים, יחליט מנהל הלכה האם להזמין את האזרח הישראלי
להמשך הבדיקה, בטרם יימשך הטיפול לפי נוהל זה וזאת בשים לב לכלל נסיבות המקרה.

מקור (סעיף ד.1.ז)
https://www.gov.il/BlobFolder/policy/status_foreigner_married_to_israeli_procedure/he/5.2.0008.pdf

בלי קשר, בת הזוג אכן עוברת בדיקה בנתיב אבל לא הזוג הישראלי, כתוצאה של הדיון הנ"ל בכנסת:
http://m.knesset.gov.il/News/PressReleases/pages/press25.12.17h.aspx

אני עליתי לפני 24 שנים, האם זאת תהיה עבירה על החוק במידה ויחליטו לחרוג מהנוהל החדש שאומר שרק מי שעלה ב10 שנים האחרונות יצתרך להוכיח את יהדותו? בכל אופן זאת עוגמת נפש ונתינת הרגשה של אזרח סוג ב'.

יהושע פקס

New member
בפרקטיקה עדיין שולחים

היי יהושע,

ע"פ הנוהל החדש שעודכן בפברואר:
ישראלי שעלה לישראל/התאזרח בישראל במהלך עשר השנים שקדמו להגשת הבקשה יש לפנות במייל
לגביו לבדיקה ב"נתיב"- אגף קונסולרי )לגבי מי שעלה ממדינות מזא"ר וחבר העמים( -sec
il.gov.nativ@consular או ב"סוכנות היהודית"- אגף זכאות )לגבי מי שעלה משאר מדינות העולם( -
org.jafi@poj .במידה ומהמידע הקיים לגביו ברשות האוכלוסין, בנתיב או בסוכנות היהודית עולות ראיות
כי האזרחות נרכשה על יסוד פרטים כוזבים, יחליט מנהל הלכה האם להזמין את האזרח הישראלי
להמשך הבדיקה, בטרם יימשך הטיפול לפי נוהל זה וזאת בשים לב לכלל נסיבות המקרה.

מקור (סעיף ד.1.ז)
https://www.gov.il/BlobFolder/policy/status_foreigner_married_to_israeli_procedure/he/5.2.0008.pdf

בלי קשר, בת הזוג אכן עוברת בדיקה בנתיב אבל לא הזוג הישראלי, כתוצאה של הדיון הנ"ל בכנסת:
http://m.knesset.gov.il/News/PressReleases/pages/press25.12.17h.aspx

אני עליתי לפני 24 שנים, האם זאת תהיה עבירה על החוק במידה ויחליטו לחרוג מהנוהל החדש שאומר שרק מי שעלה ב10 שנים האחרונות יצתרך להוכיח את יהדותו? בכל אופן זאת עוגמת נפש ונתינת הרגשה של אזרח סוג ב'.
בפרקטיקה עדיין שולחים
עד עכשיו שלחו את כולם לנתיב, גם אם מישהו שעלה לישראל לפני 30 שנה.
אם לא שלחו אתכם, אשמח לדעת.
עו"ד יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה