שאלות לגבי בת זוג במעמד B1

מצב
הנושא נעול.

eladmi1

New member

הי, כמה שאלות:
אשתי במעמד B1 תיירת עם אישור עבודה, במסגרת תהליך קבלת אזרחות בעקבות נישואינו. אנחנו חיים בארץ.
היא אזרחית הונגריה, שעברה גיור (לא אורתודוקסי) בהונגריה.
כרגע אנחנו מטופלים ע"י עו"ד שמלווה אותנו במסלול לאזרחות.
בנובמבר אמור להיות הראיון.
1. אשתי כרגע עובדת בעבודות זמניות, כאשר באחת מהן מקבלת תלוש שכר מסודר. איך אני יכול לדעת מה הזכויות שלה - ביטוח לאומי, מס הכנסה וכד'.
2. האם יש לך פרטים או מידע לגבי תהליך בקשה שיכרו בה כעולה חדשה מכוח חוק השבות, בעקבות הגיור? אנחנו ממתינים לתאריך עבור פגישה במשרד הפנים בפתח תקווה להגשת הטפסים.
3. מבחינת ביטוח רפואי - כרגע יש לה דרך חברת הראל, לתיירים. אבל הפוליסה לא מכסה נושא של הריון. האם יש חברות שניתן לפנות אליהן ע"מ להסדיר ביטוח רפואי שמכסה גם את נושא ההיריון?

תודה,
אלעד

יהושע פקס

New member
עלייה לאחר גיור

הי, כמה שאלות:
אשתי במעמד B1 תיירת עם אישור עבודה, במסגרת תהליך קבלת אזרחות בעקבות נישואינו. אנחנו חיים בארץ.
היא אזרחית הונגריה, שעברה גיור (לא אורתודוקסי) בהונגריה.
כרגע אנחנו מטופלים ע"י עו"ד שמלווה אותנו במסלול לאזרחות.
בנובמבר אמור להיות הראיון.
1. אשתי כרגע עובדת בעבודות זמניות, כאשר באחת מהן מקבלת תלוש שכר מסודר. איך אני יכול לדעת מה הזכויות שלה - ביטוח לאומי, מס הכנסה וכד'.
2. האם יש לך פרטים או מידע לגבי תהליך בקשה שיכרו בה כעולה חדשה מכוח חוק השבות, בעקבות הגיור? אנחנו ממתינים לתאריך עבור פגישה במשרד הפנים בפתח תקווה להגשת הטפסים.
3. מבחינת ביטוח רפואי - כרגע יש לה דרך חברת הראל, לתיירים. אבל הפוליסה לא מכסה נושא של הריון. האם יש חברות שניתן לפנות אליהן ע"מ להסדיר ביטוח רפואי שמכסה גם את נושא ההיריון?

תודה,
אלעד
עלייה לאחר גיור
אלעד שלום,
1. דיני עבודה בישראל חלים גם על עובדים זרים, לכן אשתך זכאית לזכויות על פי חוק.
2. בעיקרון ניתן לעלות לישראל לאחר גיור, אולם ישנם קריטריונים ספציפים.
כך לדוגמא, יש רשימה של בתי דין רבניים המוכרים, חייב להיות חלק מהקהילה היהודית בחו"ל למשך כשנה ועוד.
אני אפנה אותך למאמר בנושא עלייה לאחר גיור, (באנגלית - שבוע הבא תעקוב אני יוסיף תרגום לעברית) באתר שלנו.
3. חצי שנה לאחר קבלת מעמד תושב ארעי א5, אישתך תהיה זכאית לביטוח בריאות מטעם המדינה. עד אז יש פוליסה פרטית. יתכן ותמצא חברה פרטית אשר מכסה הריון.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס

eladmi1

New member
עלייה לאחר גיור

עלייה לאחר גיור
אלעד שלום,
1. דיני עבודה בישראל חלים גם על עובדים זרים, לכן אשתך זכאית לזכויות על פי חוק.
2. בעיקרון ניתן לעלות לישראל לאחר גיור, אולם ישנם קריטריונים ספציפים.
כך לדוגמא, יש רשימה של בתי דין רבניים המוכרים, חייב להיות חלק מהקהילה היהודית בחו"ל למשך כשנה ועוד.
אני אפנה אותך למאמר בנושא עלייה לאחר גיור, (באנגלית - שבוע הבא תעקוב אני יוסיף תרגום לעברית) באתר שלנו.
3. חצי שנה לאחר קבלת מעמד תושב ארעי א5, אישתך תהיה זכאית לביטוח בריאות מטעם המדינה. עד אז יש פוליסה פרטית. יתכן ותמצא חברה פרטית אשר מכסה הריון.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
עלייה לאחר גיור
תודה,
קראתי, זה מאוד עזר.
אנחנו נמשיך מול משרד הפנים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה