ידועים בציבור

מצב
הנושא נעול.
ידועים בציבור

ידועים בציבור
אהלן, יש לי מס' שאלות בבקשה.
אני ובת זוגתי התחלנו את תהליך הידועים בציבור וכרגע בשלב איסוף הטפסים. רציתי לדעת אם את מסמכי הלידה, יושר וכ'ו צריך להחתים באפוסטיל שם (פרו) ולאחר מכן לשלוח לארץ ולתרגם או שניתן לתרגם כבר שם את המסמכים לאנגלית?
דבר שני, אני גר עם ההורים, וכל החשבונות על שמם, מה ניתן לעשות כדי להוכיח שאנחנו גרים יחד אצל הוריי?
דבר נוסף, מה אמור לכלול תצהיר של בני הזוג על אמיתות החומר?
דבר אחרון, אם היא צריכה לראות רופא (בשביל גלולות או סתם בדיקה) מה אפשר לעשות?
תודה רבה ושבוע טוב

יהושע פקס

New member
תרגום מסמכים על ידי נוטריון לצורך הסדרת מעמד מול משרד הפנים

ידועים בציבור
אהלן, יש לי מס' שאלות בבקשה.
אני ובת זוגתי התחלנו את תהליך הידועים בציבור וכרגע בשלב איסוף הטפסים. רציתי לדעת אם את מסמכי הלידה, יושר וכ'ו צריך להחתים באפוסטיל שם (פרו) ולאחר מכן לשלוח לארץ ולתרגם או שניתן לתרגם כבר שם את המסמכים לאנגלית?
דבר שני, אני גר עם ההורים, וכל החשבונות על שמם, מה ניתן לעשות כדי להוכיח שאנחנו גרים יחד אצל הוריי?
דבר נוסף, מה אמור לכלול תצהיר של בני הזוג על אמיתות החומר?
דבר אחרון, אם היא צריכה לראות רופא (בשביל גלולות או סתם בדיקה) מה אפשר לעשות?
תודה רבה ושבוע טוב
אסף שלום,
הדרישה של משרד הפנים זה שכל המסמכים הרישמיים לצורך פתיחת תיק חיים משותפים עבור בני זוג ידועים בציבור, יהיו חתומים על ידי אפוסטיל במדינת המוצא, או מאומתים על ידי קונסוליה הישראלית באותה המדינה.
לאחר מכן מסמכים מתורגמים בארץ על ידי נוטריון אשר דובר את השפה.

על מנת להוכיח כי אתם חיים אצל ההורים עליהם לחתום על תצהיר אשר מופיע כאחד הנספחים של הנוהל.

תצהירי בני הזוג לגבי כנות הקשר ואמיתות המסמכים המוגשים ביחד עם הבקשה נחתמים מול פקידי משרד הפנים אשר גם מכינים את התצהיר.

כחלק מהליך המדורג בת הזוג הזרה תקבל אשרת שהיה בישראל מסוג א-5 ארעי אשר מקנה מספר תעודת זהות וזכויות סוציאליות. אולם עד לאותו השלב עליה לרכוש ביטוח פרטי.

אם תצטרכו עזרה בתהליך, אשמח לסייע לכם 03-3724722
בברכה,
יהושע

תצהיר

אסף שלום,
הדרישה של משרד הפנים זה שכל המסמכים הרישמיים לצורך פתיחת תיק חיים משותפים עבור בני זוג ידועים בציבור, יהיו חתומים על ידי אפוסטיל במדינת המוצא, או מאומתים על ידי קונסוליה הישראלית באותה המדינה.
לאחר מכן מסמכים מתורגמים בארץ על ידי נוטריון אשר דובר את השפה.

על מנת להוכיח כי אתם חיים אצל ההורים עליהם לחתום על תצהיר אשר מופיע כאחד הנספחים של הנוהל.

תצהירי בני הזוג לגבי כנות הקשר ואמיתות המסמכים המוגשים ביחד עם הבקשה נחתמים מול פקידי משרד הפנים אשר גם מכינים את התצהיר.

כחלק מהליך המדורג בת הזוג הזרה תקבל אשרת שהיה בישראל מסוג א-5 ארעי אשר מקנה מספר תעודת זהות וזכויות סוציאליות. אולם עד לאותו השלב עליה לרכוש ביטוח פרטי.

אם תצטרכו עזרה בתהליך, אשמח לסייע לכם 03-3724722
בברכה,
יהושע
תצהיר
אני לא מצליח למצוא את התצהיר שעליו ההורים אמורים לחתום, תוכל להפנות אותי אליו בבקשה?

plastikman7

New member
ואם כרגע גר עם ההורים ומיד עם אישור הגעתה עובר לשכור?

סעיף א' - הורים
ההורים צריכים לחתום, אבל אולי כדאי להוסיף אתכם לחוזה.
ומה במקרה שאני ובת זוגתי נשואים. בת הזוג עדיין בחו"ל ואני פועל להזמינה.

כרגע אני גר עם ההורים אבל איך שמתקבל אישור להגעת בת הזוג אני ישר הולך להשכיר דירה. האם עדיין צריך למלא את ההצהרה או שאפשר למלא לאחר הגעת בת הזוג והשכרת הדירה המשותפת?

הרי ההצהרה בטופש אש/6 היא הצהרה כאשר בת הזוג בארץ.
בנוהל רשום במפורש אם בת הזוג בחו"ל יש למלא רק את אש/1 (ולא את אש/6).

תודה על התשובה!

יהושע פקס

New member
הצהרה כאשר בת הזוג בחו"ל

ומה במקרה שאני ובת זוגתי נשואים. בת הזוג עדיין בחו"ל ואני פועל להזמינה.

כרגע אני גר עם ההורים אבל איך שמתקבל אישור להגעת בת הזוג אני ישר הולך להשכיר דירה. האם עדיין צריך למלא את ההצהרה או שאפשר למלא לאחר הגעת בת הזוג והשכרת הדירה המשותפת?

הרי ההצהרה בטופש אש/6 היא הצהרה כאשר בת הזוג בארץ.
בנוהל רשום במפורש אם בת הזוג בחו"ל יש למלא רק את אש/1 (ולא את אש/6).

תודה על התשובה!
הצהרה כאשר בת הזוג בחו"ל
עבור הזמנה אין צורך למלא תצהיר על ידי הורים כי בת הזוג לא מתגוררת שם.
כאשר אתה הולך לשכור דירה, אני ממליץ כי שמך ושם בת הזוג יהיה רשום בהסכם השכירות.
בברכה.
יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה