לימוד שמאות מקרקעין

מצב
הנושא נעול.

efimazor

New member
לימוד שמאות מקרקעין

לימוד שמאות מקרקעין
שלום רב,

אני שוקל ללמוד שמאות מקרקעין ויש לח מס' שאלות שאשמח אם תעזרו לי :

1. באיזה מוסד מכללה הכי כדאי ללמוד מבחינת אחוזי הצלחה במבחני הרישיון של משרד המשפטים ?

2. כיצד בוחרים ומשתלבים בתחום בשנת ההתמחות ?

3.כמה שעות השקעה בד"כ נדרשים בשנת ההתמחות ומה השכר שמקבלים בשנה זו .

4.האם לאחר שנת ההתמחות מה עדיף להיות שכיר או עצמאי ?

5. במידה ובחרתי להיות עצמאי , האם זה נכון שללא קשרים בבנקים ואצל משרדים גדולים הסיכוי לקבל נתח מעבודות השוק נמוך ?

6 ואם בחרתי להיות שכיר , מה בד"כ השכר המקובל בתחום וכמה שעות עבודה נדרש עבור שכר זה ?

תודה מראש.

לימוד שמאות מקרקעין

לימוד שמאות מקרקעין
שלום רב,

אני שוקל ללמוד שמאות מקרקעין ויש לח מס' שאלות שאשמח אם תעזרו לי :

1. באיזה מוסד מכללה הכי כדאי ללמוד מבחינת אחוזי הצלחה במבחני הרישיון של משרד המשפטים ?

2. כיצד בוחרים ומשתלבים בתחום בשנת ההתמחות ?

3.כמה שעות השקעה בד"כ נדרשים בשנת ההתמחות ומה השכר שמקבלים בשנה זו .

4.האם לאחר שנת ההתמחות מה עדיף להיות שכיר או עצמאי ?

5. במידה ובחרתי להיות עצמאי , האם זה נכון שללא קשרים בבנקים ואצל משרדים גדולים הסיכוי לקבל נתח מעבודות השוק נמוך ?

6 ואם בחרתי להיות שכיר , מה בד"כ השכר המקובל בתחום וכמה שעות עבודה נדרש עבור שכר זה ?

תודה מראש.
לימוד שמאות מקרקעין
הי אפי, שאלת הרבה שאלות אז למען הנוחות אני מעתיק אותן כאן ועונה עליהם בסוף כל שאלה.

1. באיזה מוסד מכללה הכי כדאי ללמוד מבחינת אחוזי הצלחה במבחני הרישיון של משרד המשפטים ? כיום רבים לומדים שמאות במסגרת לימודי תואר ראשון באונ' אריאל. קיימים גם מסלולים של הטכניון ואולי עוד מוסדות. באופן כללי כמי שקולט במשרד מעת לעת מתמחים חדשים, לא ראיתי שיש מוסד לימוד שהוא באופן מובהק עדיף.

2. כיצד בוחרים ומשתלבים בתחום בשנת ההתמחות ? ניתן להתמחות במשרדים פרטיים או במגזר הציבורי כגון עיריות, רשות מקרקעי ישראל וכו'.

3.כמה שעות השקעה בד"כ נדרשים בשנת ההתמחות ומה השכר שמקבלים בשנה זו . ההתמחות היא עבודה במשרה מלאה! השכר המקובל בד"כ הוא שכר מינימום.

4.האם לאחר שנת ההתמחות מה עדיף להיות שכיר או עצמאי ? זו שאלה כבדה שרלבנטית לא רק לתחום שמאות מקרקעין אלא במקצועות רבים. אפשר להעביר הרצאה שלמה על ההבדל בין עצמאי לשכיר...

5. במידה ובחרתי להיות עצמאי , האם זה נכון שללא קשרים בבנקים ואצל משרדים גדולים הסיכוי לקבל נתח מעבודות השוק נמוך ? חלק גדול מעבודת השמאות לא קשור כלל לבנקים וגם לא לחברות הנדל"ן הגדולות. אנשים פרטיים רבים מאוד, עורכי דין וגם יזמים "קטנים" נזקקים לשירותים של שמאי בהיבטים רבים. לכן, גם שמאי עצמאי בודד בעל ידע ואיכות שיודע לשווק את עצמו, יכול להצליח. אגב, זו שאלה שיכולה להשאל לא רק לשמאי מקרקעין אלא היא נכונה גם לעורכי דין וכדו'. וכדיוע קיימים עורכי דין עצמאיים "קטנים" רבים.

6 ואם בחרתי להיות שכיר , מה בד"כ השכר המקובל בתחום וכמה שעות עבודה נדרש עבור שכר זה ? למשרה מלאה לשמאי מתחיל השכר עשוי לעמוד על כ- 7000-8000 ש"ח לחודש. שמאי ותיק שכיר יכול כבר להגיע לסכומים גבוהים משמעותית ובודאי אם הוא נעשה שותף במשרד בו הוא עובד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה