לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
33883,388 עוקבים אודות עסקים

פורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה עוסק בנדל"ן בכלל ושמאות מקרקעין בפרט וכולל מאמרים, סרטונים ותכנים רבים לטובת הציבור הרחב. אנו עושים מאמץ לתת מידע רלבנטי ומדוייק, ככול שניתן, במגבלות הנובעות מהפלטפורמה. יחד עם זאת, אין במידע שבמאמרים, בסרטונים, בשיחות, בקישורים וכו' או בכל חלק מהם כדי להוות ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר או המלצה או חוות דעת מכל סוג שהוא. הפורום ומנהליו אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור למידע המתפרסם בפורום, תוכנו, נכונותו, אמינותו, דיוקו, שלמותו, תאימותו, עדכנותו, משמעויותיו והשלכותיו. האחריות בעשיית שימוש במידע המצוי בפורום, בכל חלק ממנו, היא על המשתמש בלבד ועליו לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני נקיטה בכל פעולה או מחדל המסתמכים על המצוי בפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'לפני קנייה מעוניין לבדוק על הרחבה שלא רשומה בטאבו '
לפני קנייה מעוניין לבדוק על הרחבה שלא רשומה בטאבו
27/09/2018 | 12:45
1
27
נפגשתי עם מוכר פוטנציאלי לדירה שאני רוצה. יש בעיה ואני לא רוצה להתעלם ממנה ולשכנע את עצמי שהכל טוב רק בשביל לסגור את העסקה . בעל הדירה מציע דירת קרקע מאוד מאוד ישנה אבל עם שטח גינה ענקי. שזה בול לדרישות שלי, לא מעניין אותי צפוף / משופץ מעניין אותי גינה גדולה והמרחב שדווקא מחוץ לבית. אני לא רוצה להכנס לאופוריה בגלל זה ולא לשים לב לפרטים הקטנים ולבעיות הקטנות שבדרך כלל צצות כשרוכשים מבנה ישן מאוד. העניין הוא כזה הדירה הורחבה לפני עשרים שנה , בעל הדירה מספר שהיה היתר אבל ההרחבה לא רשומה בטאבו. כאן התחלתי קצת לחשוש כי אני יודע שטאבו זה חתיכת התעסקות. כשהתחלתי לשאול שאלות על הוא הוציא טופס ארנונה והראה לי שהגודל שרשום שם זה הגודל שלאחר ההרחבה. הבחור נראה לי אמין ואני סבור שאם אני אבקש ממנו גם את היתרי ההרחבה יש לו להראות לי במיידי. אבל העניין עם הטאבו לא מסתדר לי, מה עושים עם זה? איך זה משפיע על הערכת השמאי? אם אקח את הדירה אני אצטרך להתעסק עם כל הסיפור של הטאבו כמה זה מוריד לי מהערך וכמה הוצאות יהיה לי בגלל זה? יכול להיות שזה לטובתי ואפילו אוכל להוריד לו במחיר הדירה משמעותית?
שמאות מקרקעין >>
לצפיה ב-'דירה עם חצר שהורחבה ולא נרשמה בטאבו'
דירה עם חצר שהורחבה ולא נרשמה בטאבו
( לעמוד שלי בתפוז )
<< ההודעה הנוכחית
29/09/2018 | 20:28
10
הי, אי הרישום בטאבו הוא לא הדבר הקריטי - קיימות דירות רבות שהורחבו לאורך השנים וההרחבות לא נרשמו בטאבו. אבל... מה שחשוב זה 2 דברים:
א. שההרחבה בוצעה עפ"י היתר, כלומר, יש היתר בניה חתום ותקין שבו באופן ברור מופיעה ההרחבה.
ב. ששטח הקרקע שעליו בוצעה ההרחבה וגם שטח החצר שבעל הדירה טוען ששיך לו אכן יוחדו לאותה דירה. את זה ניתן לראות במסמכים והסכמים שבוצעו בין כלל דיירי הבנין בהם מצויין באופן מפורש ששטח הקרקע (גם זה שעליו הורחבה הדירה וגם החצר) מוחרג מה"רכוש המשותף" ו"מוצמד" לדירה הספציפית. אם אין שום מסמך כזה אז עלולה להיות בעיה קשה בשווי הנכס לצרכי מתן הלוואה מהבנק. 
שמאות מקרקעין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
גלעד המאירי, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (B.A) תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) בוגר לימודי תעודה באיכות הסביבה (Dip.) בעל ותק מקצו
עוד...

הודעות אחרונות

13:25 | 10.10.18 גלעד המאירי
12:03 | 09.10.18 אורחים בפורום
09:19 | 09.10.18 אורחים בפורום
12:17 | 02.10.18 גלעד המאירי
09:22 | 29.09.18 אנני ני
12:45 | 27.09.18 אורחים בפורום
08:44 | 21.09.18 אורחים בפורום
08:16 | 21.09.18 אנונימיתאנונימית
08:15 | 21.09.18 אנונימיתאנונימית
11:36 | 14.09.18 אורחים בפורום
07:27 | 06.09.18 גלעד המאירי
13:51 | 28.08.18 lior1t6
17:31 | 26.08.18 גלעד המאירי
16:28 | 21.08.18 אורחים בפורום
08:52 | 13.08.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ