שאלה בענין היטל השבחה

מצב
הנושא נעול.

יהלי 14

New member
שאלה בענין היטל השבחה

שאלה בענין היטל השבחה
קיבלתי לפני יומיים דרישה מעיריתץ ת"|א לשלם עבור היטל השבחה בגין דירה שמכרתי.
מצד אחד הם מאפשרים לך לערער בתנאי שזה ייעשה תוך 45 יום מיום קבלת השובר , ומצד שני על השובר רשום שהוא בתוקף לתשלום עד 18 לחודש. שזה כמובן פחות מ45 יום . אז מה עושים ? האם הגשת הערעור לפני מועד התשלום דוחה את תאריך התשלום עד לקבלת תשובת העיריה ? האם עלי לשלם בכל מצב כדי למנוע ריביות וכו' בד בבד עם הגשת הערעור . זה לא מובן לי. ובעיריה לא עונים לטלפון !!!! באף שעה .
אשמח לקבל תשובה וגם מהי העלות בפנייה לשמאי לביצוע הערר ?
תודה רבה

היטל השבחה לדירה בתל אביב

שאלה בענין היטל השבחה
קיבלתי לפני יומיים דרישה מעיריתץ ת"|א לשלם עבור היטל השבחה בגין דירה שמכרתי.
מצד אחד הם מאפשרים לך לערער בתנאי שזה ייעשה תוך 45 יום מיום קבלת השובר , ומצד שני על השובר רשום שהוא בתוקף לתשלום עד 18 לחודש. שזה כמובן פחות מ45 יום . אז מה עושים ? האם הגשת הערעור לפני מועד התשלום דוחה את תאריך התשלום עד לקבלת תשובת העיריה ? האם עלי לשלם בכל מצב כדי למנוע ריביות וכו' בד בבד עם הגשת הערעור . זה לא מובן לי. ובעיריה לא עונים לטלפון !!!! באף שעה .
אשמח לקבל תשובה וגם מהי העלות בפנייה לשמאי לביצוע הערר ?
תודה רבה
היטל השבחה לדירה בתל אביב
יהלי שלום, קודם כל אין קשר בין התאריך לתשלום למועד הערעור שיש להגיש תוך 45 ימים. השובר מתעדכן עם המדד החודשי ולכן הסכום בתוקף רק עד התאריך לפרסום המדד החדש ולאחר מכן יתכן שהסכום ישתנה מעט.
חובת התשלום קיימת בכל מקרה ואם לא תשלם תצבור ריבית. אם תערער, אז לגבי הסכום שאינו שנוי במחלוקת יש חובת תשלום ואילו לגבי הסכום השנוי ניתן לא לשלם ולא להתחייב בריבית. אני בכל מקרה ממליץ לשלם הכל ואם צריך לערער ולאחר מכן במידה וההיטל יופחת תקבל החזר כספי - עירית ת"א לא עושה בעיות בעניין זה ומחזירה די מהר. לגבי עצם החיוב ועצם הערעור יש לבחון כל מקרה לגופו (במהירות...) אתה מוזמן לפנות אלי בעניין הזה בפרטי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה