כמה יעלה לי תקן 22 על ידי שמאי?

מצב
הנושא נעול.

שלום,

מה סדר גודל העלות של שמאות לצורך תקן 22 לקרקע חלקאית?
תודה,

שומה לתקן 22 לשטח קטן

עשרות אלפים? גם אם מדובר בשטח של 250 מ"ר?
שומה לתקן 22 לשטח קטן
עבור שטח קטן של 250 מ"ר לא משתלם להכין שומה לפי התקן! במסגרת שומת תקן 22 על השמאי לנתח את השווי הצפוי של כל התכנית/פרוייקט וזה לא הגיוני מבחינת עלות/תועלת כאשר מדובר בשטח קטן. אם מדובר ברכישת שטח מיזם שמוכר שטחים קטנים ל"משקיעים" כדאי לדרוש מהיזם להציג שומה לפי תקן 22! כיום זה עניין אלמנטרי וכל יזם ראוי משווק שטחים בצירוף שומה לפי התקן. אם יש כבר שומה, ניתן לפנות לשמאי מטעמך שרק יעשה ביקורת קצרה על השומה ואז העלות יכולה לעמוד על כמה אלפי ש"ח.

שומה לתקן 22 לשטח קטן

שומה לתקן 22 לשטח קטן
עבור שטח קטן של 250 מ"ר לא משתלם להכין שומה לפי התקן! במסגרת שומת תקן 22 על השמאי לנתח את השווי הצפוי של כל התכנית/פרוייקט וזה לא הגיוני מבחינת עלות/תועלת כאשר מדובר בשטח קטן. אם מדובר ברכישת שטח מיזם שמוכר שטחים קטנים ל"משקיעים" כדאי לדרוש מהיזם להציג שומה לפי תקן 22! כיום זה עניין אלמנטרי וכל יזם ראוי משווק שטחים בצירוף שומה לפי התקן. אם יש כבר שומה, ניתן לפנות לשמאי מטעמך שרק יעשה ביקורת קצרה על השומה ואז העלות יכולה לעמוד על כמה אלפי ש"ח.
שומה לתקן 22 לשטח קטן
ראשית, תודה על התשובות. ועל מהירות המענה.
אחדד מעט את השאלה.
יש לי שטח חקלאי של 250 מ"ר שקניתי לפני מספר שנים ואני מתכוון למכור אותו. אני מבין שבינתיים נכנסו לתוקפם כללים חדשים לגבי שומת תקן 22. כלומר, השומה שהייתה לי בעת הקנייה כבר לא מספיק טובה. ולפי מה שהבנתי אני חייב לעשות אחת כזו.
הבנתי נכון?
מה אני אמור לעשות כדי לא לשלם סכומי עתק?

שומה לתקן 22 לשטח קטן

שומה לתקן 22 לשטח קטן
ראשית, תודה על התשובות. ועל מהירות המענה.
אחדד מעט את השאלה.
יש לי שטח חקלאי של 250 מ"ר שקניתי לפני מספר שנים ואני מתכוון למכור אותו. אני מבין שבינתיים נכנסו לתוקפם כללים חדשים לגבי שומת תקן 22. כלומר, השומה שהייתה לי בעת הקנייה כבר לא מספיק טובה. ולפי מה שהבנתי אני חייב לעשות אחת כזו.
הבנתי נכון?
מה אני אמור לעשות כדי לא לשלם סכומי עתק?
שומה לתקן 22 לשטח קטן
תקן 22 מתייחס ליזמים/חברות/בעלי חטיבות קרקע גדולות שעוסקים בשיווק של קרקעות לציבור הרחב במסגרת עסקית מובהקת. בתור אדם בודד שפשוט מוכר קרקע שבבעלותו למישהו אחר, אתה לא מחוייב להציג שום שומה.
בדיוק כמו שיש כללים ספציפים שחלים על קבלן שמוכר דירות בפרוייקט אשר לא חלים על אדם בודד שפשוט מוכר את הדירה שלו למישהו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה