היטל השבחה

מצב
הנושא נעול.
היטל השבחה

היטל השבחה
אני גרה בבית פרטי בשרון . ב-2011, בעקבות מחשבות על מכירת הבית, הוצא לי דוח על חוב להיטל השבחה עם אפשרות לערעור. הבית לא נמכר לא שולם ההיטל ולא הוגש ערעור. מאז חלה השבחה נוספת. האם היטל ההשבחה שיהיה עלי לשלם כיום יהיה זה שנקבע ב 2011 +הצמדה + היטל בגין ההשבחה הנוספת או שכיום יעשה חישוב חדש ללא התחשבות בדוח הקודם. תודה חיה

היטל השבחה שלא הוגש עליו ערעור

היטל השבחה
אני גרה בבית פרטי בשרון . ב-2011, בעקבות מחשבות על מכירת הבית, הוצא לי דוח על חוב להיטל השבחה עם אפשרות לערעור. הבית לא נמכר לא שולם ההיטל ולא הוגש ערעור. מאז חלה השבחה נוספת. האם היטל ההשבחה שיהיה עלי לשלם כיום יהיה זה שנקבע ב 2011 +הצמדה + היטל בגין ההשבחה הנוספת או שכיום יעשה חישוב חדש ללא התחשבות בדוח הקודם. תודה חיה
היטל השבחה שלא הוגש עליו ערעור
חיה שלום,
בעקרון ברגע שיצאה שומת השבחה ולא הוגש ערעור, היא הופכת לסופית בתוך 45 ימים ולכן אם מתאשת תב"ע חדשה בעתיד, תיערך שומת השבחה רק על התב"ע החדשה וההיטל שנקבע בעבר על תב"עות קודמות ישאר כפי שנקבע + הצמדה.
אלא, אם במקרה הועדה המקומית תמצא טעויות טכניות (!) בשומה הקודמת (כגון טעות בשטחים, טעות בנתוני התכניות שעליהן היא חייבה וכדו') שאז כן ניתן לתקן את השומה לפי הוראות סעיף 14 (ו) לתוספת השלישית לחוק התכנון והבניה.

אגב, אם את עומדת למכור את הנכס כיום, ככול הנראה יש לך חשיפה לא רק להיטל השבחה, אלא גם לחיוב במס שבח מלא (!) בגין כל זכויות הבניה הנוספות שטרם ניצלת, בהתאם להוראות סעיף 49ז לחוק מיסוי מקרקעין.
לפרטים נוספים בעניין זה, לחצי על הקישור הזה.

היטל השבחה

היטל השבחה
היטל השבחה
תודה על התשובה המהירה ועל ההפנייה לנקודה נוספת שתיבדק.
איני מעוניינת למכור הנכס אלא רק לקבע את סכום ההיטל שנקבע שחוששת שכיום היה נקבע סכום גבוה יותר. ברור לי שדעתך נכונה למצב היום, כפי שתיארתי ואינה מחייבת. תודה חיה

מצב
הנושא נעול.
למעלה