מס רכישה דירה שניה

מצב
הנושא נעול.
מס רכישה דירה שניה

מס רכישה דירה שניה
שלום
הייתי היום במיסוי מקרקעין. הסבירה לי שיש לי חוב פקטיבי אצלם (בגלל שיפור דיור שטרם הושלם סופית)
מה שמעניין הוא שהחוב הזה צובר ריבית והצמדה.
א. מישהו יודע מה הריבית על החוב הזה?
ב. אני רואה שהמס המקורי שהייתי צריך לשלם הוא 176 אשח (מס רכישה לדירה שניה). שלמתי כבר חלק מזה כמס של דירה ראשונה (אני מתכנן לשפר דיור).
אבל הריבית ממה שאני רואה בטבלה שלהם מחושבת על ה176 אשח ולא על החלק שנותר לתשלום. זה הגיוני? או שסתם הטבלה שהנציגה הדפיסה לי לא מציגה נכון את המצב?

ג. על פניו אני יכול לשלם את מלוא המס. ולקבל בחזרה את הכסף כולל ריבית + הצמדה אם אשפר דיור כפי שהבטחתי. זה מעין תוכנית עם ריבית מובטחת? או שאני מפספס משהו?
מודה לעונים

חוב למיסוי מקרקעין

מס רכישה דירה שניה
שלום
הייתי היום במיסוי מקרקעין. הסבירה לי שיש לי חוב פקטיבי אצלם (בגלל שיפור דיור שטרם הושלם סופית)
מה שמעניין הוא שהחוב הזה צובר ריבית והצמדה.
א. מישהו יודע מה הריבית על החוב הזה?
ב. אני רואה שהמס המקורי שהייתי צריך לשלם הוא 176 אשח (מס רכישה לדירה שניה). שלמתי כבר חלק מזה כמס של דירה ראשונה (אני מתכנן לשפר דיור).
אבל הריבית ממה שאני רואה בטבלה שלהם מחושבת על ה176 אשח ולא על החלק שנותר לתשלום. זה הגיוני? או שסתם הטבלה שהנציגה הדפיסה לי לא מציגה נכון את המצב?

ג. על פניו אני יכול לשלם את מלוא המס. ולקבל בחזרה את הכסף כולל ריבית + הצמדה אם אשפר דיור כפי שהבטחתי. זה מעין תוכנית עם ריבית מובטחת? או שאני מפספס משהו?
מודה לעונים
חוב למיסוי מקרקעין
הי, קצת קשה לתת תשובה מדוייקת למקרה שלך בלי לראות את כל החומר, אבל בעקרון: א. אמורים לחשב ריבית רק על יתרת חוב כך שאם כבר שילמת חלק אז לא אמורים לגבות ריבית על מה ששולם ב. בכל מקרה, אם אתה משלם כסף למיסוי מקרקעין ולבסוף מתברר שמגיע לך לקבל החזר, אתה תקבל את ההחזר צמוד + ריבית ואכן זו "תכנית חסכון"

מה הריבית? הצמדה למדד המחירים?

חוב למיסוי מקרקעין
הי, קצת קשה לתת תשובה מדוייקת למקרה שלך בלי לראות את כל החומר, אבל בעקרון: א. אמורים לחשב ריבית רק על יתרת חוב כך שאם כבר שילמת חלק אז לא אמורים לגבות ריבית על מה ששולם ב. בכל מקרה, אם אתה משלם כסף למיסוי מקרקעין ולבסוף מתברר שמגיע לך לקבל החזר, אתה תקבל את ההחזר צמוד + ריבית ואכן זו "תכנית חסכון"

ריבית על החזרי מיסוי מקרקעין

הי, על קבלת החזרים ממיסוי מקרקעין חלה ריבית שנתית של 4% + הצמדה למדד המחירים לצרכן. בתקופה כמו היום שהריביות בבנקים הן אפסיות, אם מיסוי מקרקעין חייבים לך כסף, זו תכנית חיסכון מצויינת��

תודה. איפה רשום שזה 4%?

הי, על קבלת החזרים ממיסוי מקרקעין חלה ריבית שנתית של 4% + הצמדה למדד המחירים לצרכן. בתקופה כמו היום שהריביות בבנקים הן אפסיות, אם מיסוי מקרקעין חייבים לך כסף, זו תכנית חיסכון מצויינת��
תודה. איפה רשום שזה 4%?
זה ריבית דה ריבית ברמה שנתית. לא?

החזרים ממס שבח עם ריבית והצמדה

תודה. איפה רשום שזה 4%?
זה ריבית דה ריבית ברמה שנתית. לא?
החזרים ממס שבח עם ריבית והצמדה
הי, הכל רשום בחוק מיסוי מקרקעין, בסעיף 1 "הגדרות" -
"הפרשי הצמדה וריבית" – תוספת לסכום שמדובר בו, השווה לסכום האמור כשהוא מוכפל בשיעור עליית מדד המחירים לצרכן בתקופה הנדונה, בתוספת ריבית בשיעור של 4% לשנה על הסכום שמדובר בו לאחר שנוספו לו הפרשי הצמדה כאמור, או בשיעור אחר שקבע שר האוצר באישור ועדת הכספים של הכנסת; לענין זה –"מדד" – מדד המחירים לצרכן שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה;

מצב
הנושא נעול.
למעלה