אצטרך שמאי בחולון

מצב
הנושא נעול.
אצטרך שמאי בחולון

אצטרך שמאי בחולון
אצטרך שמאי בחולון של בית קרקע במרכז העיר
אם יש לכם המלצות - אשמח לקבל בפרטי.
וגם מהם סידרי גודל של מחיר שמאות שכזה
ומה עלי לדרוש מהשמאי שיבדוק ויבצע שכן הבית הבנוי מיועד להריסה ולבניה
מחדש על ידי הקונים.

שמאות לבית צמוד קרקע בחולון

אצטרך שמאי בחולון
אצטרך שמאי בחולון של בית קרקע במרכז העיר
אם יש לכם המלצות - אשמח לקבל בפרטי.
וגם מהם סידרי גודל של מחיר שמאות שכזה
ומה עלי לדרוש מהשמאי שיבדוק ויבצע שכן הבית הבנוי מיועד להריסה ולבניה
מחדש על ידי הקונים.
שמאות לבית צמוד קרקע בחולון
הי בילי, מהשאלה שלך אני מבין שאתה עומד למכור את הנכס. לאיזו מטרה את צריך את השמאות? לצורך הערכת שווי השוק? או לצורך מיסוי? (לעניין מס שבח ו/או היטל השבחה).

שווי שוק של נכס בחולון (ומס שבח..)

הי בילי,
ראשית, כיוון שאת מדברת על מכירת בית צמוד קרקע ישן (שכולל זכויות בניה נוספות שטרם נוצלו. נכון?), אז יתכן מאוד שיש לך כאן היבט מורכב בעניין מס שבח שכדאי שתהיי מודעת אליו ותתכונני לכך מראש לפני מכירה. אם את רוצה יותר להבין, שלחי לי הודעה אישית ואנסה להסביר לך.
כדאי לך גם להכנס למאמר שכתבתי בנושא זה בקישור המצורף https://goo.gl/jCY23M

בכל אופן לגבי שאלתך בעניין הערכת שווי השוק, לפי מה שאת מתארת מדובר למעשה במגרש, כאשר קונה סביר צפוי להרוס את הבית הישן, נכון? האם מדובר במגרש "סטנדרטי" באזור? כלומר בנכס הומוגני בשטח מקובל עם זכויות בניה כמו יתר המגרשים בסביבה הקרובה? אם זה המצב, וכל המטרה שלך היא לדעת את "שווי השוק", לא הייתי משקיע כסף בקבלת חוו"ד שמאי מקצועית (שצפוייה לעלות כמה אלפי ש"ח), אלא, מסתפק בתשאול והצלבת מידע ממספר מתווכים שפעילים באזור, בודק ביד2, באתר רשות המיסים וכו' ואז מבקש 10%-15% יותר ורואה לאן המו"מ עם קונים פוטנציאלים מתפתח...

כל מה שכתבת נכון

הי בילי,
ראשית, כיוון שאת מדברת על מכירת בית צמוד קרקע ישן (שכולל זכויות בניה נוספות שטרם נוצלו. נכון?), אז יתכן מאוד שיש לך כאן היבט מורכב בעניין מס שבח שכדאי שתהיי מודעת אליו ותתכונני לכך מראש לפני מכירה. אם את רוצה יותר להבין, שלחי לי הודעה אישית ואנסה להסביר לך.
כדאי לך גם להכנס למאמר שכתבתי בנושא זה בקישור המצורף https://goo.gl/jCY23M

בכל אופן לגבי שאלתך בעניין הערכת שווי השוק, לפי מה שאת מתארת מדובר למעשה במגרש, כאשר קונה סביר צפוי להרוס את הבית הישן, נכון? האם מדובר במגרש "סטנדרטי" באזור? כלומר בנכס הומוגני בשטח מקובל עם זכויות בניה כמו יתר המגרשים בסביבה הקרובה? אם זה המצב, וכל המטרה שלך היא לדעת את "שווי השוק", לא הייתי משקיע כסף בקבלת חוו"ד שמאי מקצועית (שצפוייה לעלות כמה אלפי ש"ח), אלא, מסתפק בתשאול והצלבת מידע ממספר מתווכים שפעילים באזור, בודק ביד2, באתר רשות המיסים וכו' ואז מבקש 10%-15% יותר ורואה לאן המו"מ עם קונים פוטנציאלים מתפתח...
כל מה שכתבת נכון

מצב
הנושא נעול.
למעלה