שמאות לנכס שרשום בחברה המשכנת

מצב
הנושא נעול.

ערב טוב,
רכשנו נכס הרשום בחברה המשכנת.
העו"ד עשה עבודת שטח, ווידא שיש בידיו את כל המסמכים המתאימים לפני שחתמנו חוזה.

כעת עלינו לעשות שמאות לנכס לקראת לקיחת משכנתא.
התבקשתי להביא אישורי זכויות בנכס הן של החברה המשכנת והן של המינהל, מעודכנים (דבר שמעכב את לקיחת המשכנתא... יש לי אישורים כאלה אך מלפני חצי שנה).
עכשיו השמאית דיברה איתי לגבי תשריט וביקשה שנביא תשריט הן של העירייה והן של החברה המשכנת. בידי המוכרים תשריט אחד חתום (של הרומה, הבניין, הדירה וסביבת הנכס).
האם אין זה מספיק? איך אני משיגה תשריט כזה מהחברה המשכנת? (הנכסים נמצאים בסמכות של עו"ד שמונתה על נכסי החברה) איך אני מוודאת שהתשריטים שבידי המוכרים אכן מתאימים לנדרש?

אודה להכוונה

המשך

ערב טוב,

התבקשתי להביא אישורי זכויות בנכס הן של החברה המשכנת והן של המינהל, מעודכנים (דבר שמעכב את לקיחת המשכנתא... יש לי אישורים כאלה אך מלפני חצי שנה).
עכשיו השמאית דיברה איתי לגבי תשריט וביקשה שנביא תשריט הן של העירייה והן של החברה המשכנת. בידי המוכרים תשריט אחד חתום (של הרומה, הבניין, הדירה וסביבת הנכס).
האם אין זה מספיק? איך אני משיגה תשריט כזה מהחברה המשכנת? (הנכסים נמצאים בסמכות של עו"ד שמונתה על נכסי החברה) איך אני מוודאת שהתשריטים שבידי המוכרים אכן מתאימים לנדרש?

אודה להכוונה
המשך
לטענת השמאית מדובר בנכס מיוחד (דופלקס).
אבל אם רואים בשתריט את שרטוט הבית ועליו רשום מס' הבית כפי שכתוב בחוזה ובאישור זכויות מדוע נדרש תשריט כפול? כל דבר לוקח ימים...

משכנתא

ערב טוב,

אודה להכוונה
משכנתא

שלום,
אני מניח שמדובר על רכישת דירה בעיר בשומרון.
לשם המצאת התשריטים, עורך הדין שלכם צריך לפנות לחברה המשכנת.
במידה ואין לה שהחברה תוציא מסמך שאין.
דרישות השמאית הם בהתאם להנחיות הבנק המלווה.
יחד עם זאת במידה ויש לכם מסמכים מהחצי שנה האחרונה ייתכן והם בסדר. מציע להציג אותם לשמאית הבנק.
כחלק מתפקידה של השמאית זה לבדוק את התאמת התשריטים למצב הקיים.
תעבירו לה והיא תעשה את הבדיקה.

בהצלחה!

תשובה

משכנתא

שלום,
אני מניח שמדובר על רכישת דירה בעיר בשומרון.
לשם המצאת התשריטים, עורך הדין שלכם צריך לפנות לחברה המשכנת.
במידה ואין לה שהחברה תוציא מסמך שאין.
דרישות השמאית הם בהתאם להנחיות הבנק המלווה.
יחד עם זאת במידה ויש לכם מסמכים מהחצי שנה האחרונה ייתכן והם בסדר. מציע להציג אותם לשמאית הבנק.
כחלק מתפקידה של השמאית זה לבדוק את התאמת התשריטים למצב הקיים.
תעבירו לה והיא תעשה את הבדיקה.

בהצלחה!
תשובה
הנכס דווקא לא בשומרון אלא בפריפריה.
יש לנו מסמכים של אישורי זכויות על הנכס מלפני 8 חודשים והם לא תקפים לדברי השמאי.
אפנה לחברה המשכנת, נראה אם יש להם תשריטים. מכיוון שיש תשריט מפורט של העירייה לא ברור לי למה נדרש תשריט של החברה...
כל דבר כזה לוקח ימים עד שיש מענה ותגובה וזו פשוט סחבת...

שמאות

תשובה
הנכס דווקא לא בשומרון אלא בפריפריה.
יש לנו מסמכים של אישורי זכויות על הנכס מלפני 8 חודשים והם לא תקפים לדברי השמאי.
אפנה לחברה המשכנת, נראה אם יש להם תשריטים. מכיוון שיש תשריט מפורט של העירייה לא ברור לי למה נדרש תשריט של החברה...
כל דבר כזה לוקח ימים עד שיש מענה ותגובה וזו פשוט סחבת...
שמאות
אלו דרישות הבנק

מצב
הנושא נעול.
למעלה