היטל השבחה בגין תב"ע לבנות על הגג -כאשר הגג ברכוש המשותף

מצב
הנושא נעול.

על גג הדירה העליונה -התב"ע מאפשרת בניה בעוד : הזכויות בגג -מהווים חלק מהרכוש המשותף ומתן ההיתר בכפוף :שהזכויות בגג של מגיש הבקשה לבניה ושהבנין בנוי לפי התקן לרעידת-אדמה,דבר שאינו קיים (כך רשום בהתניות לתב"ע)
שמאי הוועדה ,קבע תשלום היטל השבחה מלא בגין הדירה העליונה ,למרות המגבלות לעיל -האם יש כאן רשלנות מקצועית בעליל

עירעור היטל השבחה

על גג הדירה העליונה -התב"ע מאפשרת בניה בעוד : הזכויות בגג -מהווים חלק מהרכוש המשותף ומתן ההיתר בכפוף :שהזכויות בגג של מגיש הבקשה לבניה ושהבנין בנוי לפי התקן לרעידת-אדמה,דבר שאינו קיים (כך רשום בהתניות לתב"ע)
שמאי הוועדה ,קבע תשלום היטל השבחה מלא בגין הדירה העליונה ,למרות המגבלות לעיל -האם יש כאן רשלנות מקצועית בעליל
עירעור היטל השבחה
גבי שלום,

שמאי הועדה פעל בהתאם לפסיקה השוררת כיום.

בערר ברגר שניתן ב- 29 במאי 2014, נקבע כי היטל השבחה ישולם בהתאם להשבחה התכנונית ולא ההשבחה הקניינית.
כלומר, שהיטל ההשבחה ישולם ע"י מי שנהנה בפועל מהשבחת הנכס, במקרה שלך, הדירה בקומה העליונה, זאת על אף שהגג וזכויות הבניה לא צמודות לדירה העליונה.

מצ"ב לינק לערר ברגר:
https://www.nevo.co.il/psika_html/a...lighter/PdfHighlighter.ashx?index=0&type=Main

יחד עם זאת, בחישוב היטל השבחה יש אלמנטים נוספים שעשויים להשפיע על ההיטל שעליו ניתן לערער בפני שמאי מכריע.
לא מכבר קיבלתי הכרעה על השגה שעשיתי ללקוח שלי שקיבל חיוב בהיטל השבחה על אפשרות בניה בקומת הגג של 60 מ"ר. לאחר ההשגה שלי הופחת ההיטל ב-70% (!!!).
מצ"ב הכרעה בהשגה (ההכרעה מפורסמת באתר משרד המשפטים)
http://www.justice.gov.il/Units/MoetzetShamaim/DecisiveAppraiserDecisions/21.04.16_3.pdf

ככל וקיבלת שומת היטל השבחה שלדעתך החיוב אינו סביר רצוי ואף ניתן לבחון את החיוב, לשם כך צור קשר בפרטי.

שם לב כי האפשרות להגיש השגה על היטל ההשבחה מוקצבת ב-45 יום מקבלת שומת הועדה!

עירעור היטל השבחה
גבי שלום,

שמאי הועדה פעל בהתאם לפסיקה השוררת כיום.

בערר ברגר שניתן ב- 29 במאי 2014, נקבע כי היטל השבחה ישולם בהתאם להשבחה התכנונית ולא ההשבחה הקניינית.
כלומר, שהיטל ההשבחה ישולם ע"י מי שנהנה בפועל מהשבחת הנכס, במקרה שלך, הדירה בקומה העליונה, זאת על אף שהגג וזכויות הבניה לא צמודות לדירה העליונה.

מצ"ב לינק לערר ברגר:
https://www.nevo.co.il/psika_html/a...lighter/PdfHighlighter.ashx?index=0&type=Main

יחד עם זאת, בחישוב היטל השבחה יש אלמנטים נוספים שעשויים להשפיע על ההיטל שעליו ניתן לערער בפני שמאי מכריע.
לא מכבר קיבלתי הכרעה על השגה שעשיתי ללקוח שלי שקיבל חיוב בהיטל השבחה על אפשרות בניה בקומת הגג של 60 מ"ר. לאחר ההשגה שלי הופחת ההיטל ב-70% (!!!).
מצ"ב הכרעה בהשגה (ההכרעה מפורסמת באתר משרד המשפטים)
http://www.justice.gov.il/Units/MoetzetShamaim/DecisiveAppraiserDecisions/21.04.16_3.pdf

ככל וקיבלת שומת היטל השבחה שלדעתך החיוב אינו סביר רצוי ואף ניתן לבחון את החיוב, לשם כך צור קשר בפרטי.

שם לב כי האפשרות להגיש השגה על היטל ההשבחה מוקצבת ב-45 יום מקבלת שומת הועדה!
לשמאי ראובן כהן שלום,
ראשית -תודה על תשובתך העניינית והמנומקת וכאן אתמהה -האם הדרישה לתשלום
בגין "השבחה תכנונית " יכולה לגבור על קניינו הפרטי של אדם ולכפות עליו תשלום
שאינו יכול להנות ממנה ?? -נראה בעליל שיש כאן "שוד הקופה הפרטית" ואתפלא
מדוע השאלה טרם הגיעה לתביעה משפטית ונשארה רק בתחום של "ועדות ערער"
מאחר ובמקרה הנדון איני עתיד להפגע שכן ,היטל ההשבחה חל על המוכר (אני מצד הקונים) ולכן אפנה אותם ליצור קשר איתך בנדון

היטל השבחה בדירת גג

לשמאי ראובן כהן שלום,
ראשית -תודה על תשובתך העניינית והמנומקת וכאן אתמהה -האם הדרישה לתשלום
בגין "השבחה תכנונית " יכולה לגבור על קניינו הפרטי של אדם ולכפות עליו תשלום
שאינו יכול להנות ממנה ?? -נראה בעליל שיש כאן "שוד הקופה הפרטית" ואתפלא
מדוע השאלה טרם הגיעה לתביעה משפטית ונשארה רק בתחום של "ועדות ערער"
מאחר ובמקרה הנדון איני עתיד להפגע שכן ,היטל ההשבחה חל על המוכר (אני מצד הקונים) ולכן אפנה אותם ליצור קשר איתך בנדון
היטל השבחה בדירת גג
הנושא המשפטי עדיין לא הסתיים.

ידוע לי כי עיריית חולון מערערת על החלטת ועדת הערר לבית המשפט וכן נעשתה פניה ליועץ המשפטי לממשלה לקבלת עמדתו היות ומדובר על נושא מהותי ורוחבי.
כפי שציינתי זו הפסיקה השוררת כיום ועל פיה נוהגים, יתכן ובעקבות העירעור זה ישתנה.

אגב, למה אתה טוען כי אינו יכול להנות מההשבחה? הרי רק הדייר בקומת הגג יכול להנות מאפשרות ההרחבה.

היטל השבחה בדירת גג

היטל השבחה בדירת גג
הנושא המשפטי עדיין לא הסתיים.

ידוע לי כי עיריית חולון מערערת על החלטת ועדת הערר לבית המשפט וכן נעשתה פניה ליועץ המשפטי לממשלה לקבלת עמדתו היות ומדובר על נושא מהותי ורוחבי.
כפי שציינתי זו הפסיקה השוררת כיום ועל פיה נוהגים, יתכן ובעקבות העירעור זה ישתנה.

אגב, למה אתה טוען כי אינו יכול להנות מההשבחה? הרי רק הדייר בקומת הגג יכול להנות מאפשרות ההרחבה.
היטל השבחה בדירת גג
לגבי שאלתך למה אני טוען כי בעל דירת הה אינו יכול להנות מההשבחה :עפ"י התב"ע
שפירסמה העיריה משתמע כדלקמן :בסעיף 6.1 סעיפים קטנים 1+2 נרשם שהיתר הבניה יינתן רק למי שהינו בעל הזכויות בגג בעוד שבמקרה דנן הגג הינו חלק מהרכוש המשותף וע"מ שיהיו לבעלי הדירה העליונה זכויות רשומות בגג-עליהם
לרכוש זאת מכל הדיירים ,דבר שלא בהכרח יכול להיות ישים.
ועוד -בהמשך נאמר כי ההיתר יינתן רק במידה והמבנה בנוי לפי התקן נגד רעידות
אדמה -דבר שאינו קיים לגבי הבניין הקיים
לנוחיותך,להלן הקישור לתב"ע הנדונה בו תוכל לראות זאת :

http://gsm.bartech-net.co.il/DocumentViewer.aspx?Number_Drawing=7290

היטל השבחה

היטל השבחה בדירת גג
לגבי שאלתך למה אני טוען כי בעל דירת הה אינו יכול להנות מההשבחה :עפ"י התב"ע
שפירסמה העיריה משתמע כדלקמן :בסעיף 6.1 סעיפים קטנים 1+2 נרשם שהיתר הבניה יינתן רק למי שהינו בעל הזכויות בגג בעוד שבמקרה דנן הגג הינו חלק מהרכוש המשותף וע"מ שיהיו לבעלי הדירה העליונה זכויות רשומות בגג-עליהם
לרכוש זאת מכל הדיירים ,דבר שלא בהכרח יכול להיות ישים.
ועוד -בהמשך נאמר כי ההיתר יינתן רק במידה והמבנה בנוי לפי התקן נגד רעידות
אדמה -דבר שאינו קיים לגבי הבניין הקיים
לנוחיותך,להלן הקישור לתב"ע הנדונה בו תוכל לראות זאת :

http://gsm.bartech-net.co.il/DocumentViewer.aspx?Number_Drawing=7290
היטל השבחה
1. לא בהכרח - זה לא, לא. בעתיד יוכל לקנות את הזכות הזאת מהדיירים ולבנות.
2. נכון כדי לממש את הבניה יצטרכו לחזק את הבניה בהתאם להוראות התב"ע..

מצב
הנושא נעול.
למעלה