אשכים קטנים

אשכים קטנים

לפני מספר חודשים עשה בדיקת זרע ולא נמצא זרע
בחודש האחרון עשה בדיקות דם ואשכים.הרופא טוען שיש בעיה בגלל שהאשכים קטנים ההיגיוני? ועדין שלח לעוד בדיקת זרע טען שבין אם ימצאו הפעם זרע וגם אם לא,בשני המקרים זו הפריה
מה התופעות של הפריה ? אני כלכך מתוסכלת איך עוברים את זה

גודל אשכים וייצור זרע

שלום רב.
&nbsp
נפח האשכים מצביע על התפתחות הרקמה שמייצרת את תאי הזרע ולכן מתחת לנפח מסוים, כנראה שמדובר בהתפתחות לא תקינה ופגיעה בייצור הזרע. עם זאת, לעתים גם באשך שלא התפתחת בצורה תקינה ישנם אזורים שמייצרים זרע שניתן להשתמש בו להפריה חוץ גופית וזאת, כנראה הסיבה שבעלך נשלח לבדיקות זרע. לגבי ההפריה והתהליכים הנלווים לה, מדובר בנושא רחב מכדי שיהיה ניתן להסביר אותו בשני משפטים ולכן אני מציע שתפני לרופא הנשים שלך או לרופא פריון יחד עם בן הזוג על מנת לקבל את כל המידע הדרוש ואת המענה לשאלות שתעלינה.
&nbsp
בהצלחה!
&nbsp
&nbsp

שאלה נוספת

עד כמה משנה זמן ההתנזרות מהבדיקה
בבדיקה הראשונה שלא נמצא בה זרע לא נערכנו בהתאם והוא התנזר יותר משבוע(16 יומים) עד כמה זה יכול

משך התנזרות

שלל האצבע הוא: יותר ימי התנזרות=יותר תאי זרע, אבל פחות תאים בתנועה. זמן ההתנזרות המומלץ למקרים מהסוג שלכם במעבדתנו הוא 7-10 ימים.
חשוב שתדעו - במידה וטרם ביצעתם, הייתי מציע לבעלך עבור חיפוש מורחב של תאי זרע, זו בדיקה רגישה הרבה יותר מבדיקת הזרע הסטנדרטית, עד לרמה של תא זרע בודד. כדאי לנסות, כמובן לאחר התייעצות עם רופא אנדרולוג.

למעלה