לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
48744,874 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום פוריות הגבר

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-'מצב חרדתי ופוריות'
מצב חרדתי ופוריות
06/01/2018 | 19:56
4
133
שלום, שאלה קצת מוזרה.
הייתי בתקופה האחרונה במצב קצת דכאוני חרדתי עקב משבר. אני ואישתי חושבים על ניסיון להכנס להריון. האם עקב מצבי הנפשי יכולה להיות השפעה על העובר בעתיד?  האם כדאי להמתין?

פוריות הגבר >>
לצפיה ב-'חרדה ופוריות'
חרדה ופוריות
06/01/2018 | 20:23
3
91
שלום.

השאלה כלל לא מוזרה ומוצדקת לחלוטין, כאשר מדובר בהחלטה גורלית כמו להביא ילד לעולם. למצבים נפשיים כגון חרדה או דכאון אמנם אין השפעה ישירה על העובר - אך בודאי יש השפעה על הסובבים, קל וחומר על בת הזוג הנושאת את ההריון. אם מדובר במצב כרוני ולא באירוע חד פעמי חולף, חשוב מאוד להיעזר בגורם מוסמך בתחום, גם ללא קשר להריון. חשוב גם לדעת שלמצבי חרדה ודכאון עשויה להיות השפעה על איכות הזרע, שתחלוף מעצמה החזרה לשגרה. בשורה תחתונה - אם חרדה או דכאון כרגע לא באופק - אין שום מניעה מלהתחיל

בהצלחה!

פוריות הגבר >>
לצפיה ב-'חרדה ופוריות'
חרדה ופוריות
06/01/2018 | 20:34
2
35
אם ההריון נקלט ברור שלמצבי הנפשי במידה ואין השפעה על הסובבים אין השפעה על העובר. אך שאלתי מתמקדת יותר בהשפעה שיש למצבו הנפשי של האדם על הזרע שממנו כמובן התפתח ההריון. 

תודה
פוריות הגבר >>
לצפיה ב-'חרדה ופוריות'
חרדה ופוריות
06/01/2018 | 22:33
1
58
הזרע מאוד רגיש לשינויים הורמונליים וביוכימיים בסביבתו. אצל אדם בדכאון משתנה המאזן ההורמונלי, נפגעות התזונה והשינה, עולה הסיכוי לצריכה מוגברת של סיגריות ואלכוהול וכל אלה בהחלט עשויים לגרום לפגיעה בייצור הזרע ובאיכותו. תיתכן גם פגיעה ברמת ה-DNA (לא מהדכאון עצמו אלא מההרגלים המזיקים הנלווים). ביציות שהופרו ע"י זרע כזה לרוב לא יצליחו להתפתח לעובר מעבר לשלבים הראשונים ביותר. לא בטוח שניתן לכמת או להעריך את ההשפעה בצורה מדויקת, אבל בשורה תחתונה: גורמי סיכון = פחות תאי זרע תקינים בתנועה = סיכוי נמוך יותר להריון. לכן, כמו שרשמתי בתשובה הקודמת - אם מדובר במצב נפשי נתון - כדאי מאוד לטפל. אם מדובר במצב שעבר וחלף - לא אמורה להיות סיבה לדאגה.
פוריות הגבר >>
לצפיה ב-'תודה לך. אני פשוט חשבתי'
תודה לך. אני פשוט חשבתי
<< ההודעה הנוכחית
06/01/2018 | 22:57
30
שיש סיכוי שהזרע איכשהו סוחב איתו את הרגשות שהאדם חש ויכול להשפיע על העובר, אבל על פי ההסבר שלך אני משאר שהוא לוקח איתו מטען גנטי בלבד.

פוריות הגבר >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ