אני גרה בבנין של 4 דיירים

ה דיווה

New member
אני גרה בבנין של 4 דיירים

זיפתנו את הגג לאחר שהודענו לדיירים וכולם הסכימו, אחד הדיירם לא מוכן לשלם את חלקו, תבעתי אותו בבית דין לתביעות קטנות, נשלחה אליו התביעה ואז הוא הגיש תביעה כנגד וכתב שקרים על גבי שקרים, אני יכולה להוכיח שהוא משקר אבל איך זה יראה כלפי בית המשפט לתביעות קטנות, האם כדאי לי לפנות לעו"ד ולתבוע את השכן על שקרים שהוא מעליל בנוסף לתביעה של הכסף על הזיפות שאיננו רוצה לשלם, וכמובן להפנות את התביעה לבית דין עם ייצוג של עו" ד?

מקווה שהצלחתי להבהיר את הבעיה שלנו.

הגשת כתב תביע

והוא היגיש כתב הגנה נכון?
השופט במישפט יחליט . מי משקר לא את
ולפי פסק הדין תעשי מה שיחליט בית המישפט
היית צריכה להגיש את התביע . לבית מישפט למפקחת לבתים משותפים

o h a d d

New member
אומנם הכתובת לתביעה זה המפקח אבל...

זה לא אומר שהוא לא יכל להגיש תביעה נגדית גם שם. הגשת תביעה נגדית זו טקטיקה ידועה ומוכרת והשופטים מאוד לא אוהבים אותה.
&nbsp
אני תבעתי שכנה אצל המפקחת וגם היא הגישה תביעה נגדית מופרכת, לא שקרים, אבל דברים שהיו לפני שנים ולא היה בהם ממש, לכל היותר זבוב שהיא הציגה כמו פיל.
&nbsp
השופטת הבינה את העיניין. אם השכנה הייתה תובעת אותי בזמנו וללא קשר לתביעה אחרת, אולי הייתה מצליחה. אבל שזה בא רק אחרי שנתיים וכתגובה לתביעה אחרת....השופטת לא קנתה את זה ואף חייבה אותה בהוצאות משפט.
&nbsp
בבית משפט לתביעות קטנות לא ניתן להביא עו"ד אבל ניתן להתייעץ לפני, שיחת יעוץ עולה כמה מאות שקלים.
&nbsp
בכתב ההגנה תצייני שהכל שקרים, צייני שזה בא רק במטרה לסחוט אותך, ואל תדאגי.....קצת אומץ ותעמדי על זכותך, זה ישפר את מעמדך מול השכנים כולם.

אין דבר כזה לתבוע על שקרים / עלילות

לשקר ולהעליל עלילות, זה מעשה נפסד אבל לא ברור אם זו עוולה מוכרת בדין האזרחי.

איך מגיבים על שקרים בכתב הגנה

1. ניתן להגיש לבית המשפט "כתב תשובה" לגבי כתב ההגנה
2. במסגרת כתב התשובה רשאי התובע להגיב על טענות חדשות של הנתבע שלא הוזכרו בכתב התביעה
3. שקרים בכתב ההגנה אינם בהכרח "תביעה שכנגד"
4. לא תמיד חייבים להגיב על "השקרים" שבכתב ההגנה, כי לפעמים השקרים הללו מיועדים לגרום לתובע להסיט את מרכז הכובד של הדיון המשפטי ממה שנתבע בכתב התביעה, לעבר נושאים שוליים שבכתב ההגנה - שלפעמים עדיף להתעלם מהם.
5
. חובה להגיב על כתב הגנה - לדוגמא - כאשר נטען בכתב ההגנה שחלה התיישנות על עילת התביעה או על חלק ממנה.

ה דיווה

New member
העברתי את כל החומר לעו"ד שינסח

לי תשובה הולמת וזאת מכיוון שהנתבע גם נעזר בעו"ד שניסח לו את כתב ההגנה והתביעה הנגדית.

בקיצור בלאגן עם שכן חרה.

o h a d d

New member
5 ממש לא נכון! וגם היתר לא מציאה

1- השקרים הם בתביעה שכנגד, וחייבים להגיש כתב הגנה כנגד התביעה שכנגד כמו כל תביעה אחרת. אין כל קשר בין זה ובין ובין "תגובה לכתב הגנה".
2- מכתב "תגובה להגנה" כותבים במקרה שרוצים להעלות טענות שלא עלו בכתב התביעה והתגלו בגלל כתב ההגנה. לא מגיבים בו לטעות הכתובות בכתב ההגנה.
3-מה הקשר? הוא הגיש תביעה נגדית על דבר אחר, מה הקשר לטענות שקר?
4-נכון
5- לא חובה להגיב על כתב הגנה! כל מה שנכתב שם נחשב כמוחש באופן אוטומטי! מגיבים רק אם אתה רותה להוסיף טענה חדשה שלא קשורה לטענות הראשוניות

למעלה