מה עושים עם אף אחד לא רוצה להיות ועד?

di9010

New member
מה עושים עם אף אחד לא רוצה להיות ועד?

שלום, השאלות לא קשורות אחת לשניה.

אני בעל דירה בביניין רכבת ישן בקריות. 4 כניסות. 6 דירות בכניסה (24 דיירים סכה'). עם השנים היו סכסוכים, כך שכיום כל כניסה מתנהלת בנפרד.

1. ועד הבית בכניסה שלי נפטרה, ואף אחד לא רוצה להיות ועד. אני רוצה שיהיה ועד מסודר. מה אפשר לעשות?

2. שוכר אחת הדירות, החליף (ללא רשות)- צילנדר במקלט של הכניסה. בנוסף, הוא מניח 2-3 עגלות ילדים מתחת לגרם המדרגות. ולכן אין לי מקום לאחסן את האופניים שלי. הוא סירב לתת לי מפתח. ולאחר חצי שנה של תחנונים הוא ניאות לתת לי מפתח. ואז ראיתי שהוא תפס 95% מהמקלט בריהוט כבד. ולכן שוב, אין לי מקום לשים את האופניים שלי. יש משהו לעשות?
(לפי החוק ראיתי שמותר בהסכמת כל הדיריים שהמקלט ישמש כמחסן כל עוד יש תפוסה של 20% וציוד קל שניתן להזזה בקלות)

3. במידה וההכנסה מהשכרת דירה היא כ 4K לחודש. האם חובה לדווח לרשויות? האם זה משנה אם זה שכירות רגילה או אייר-בינבי.

תודה רבה

כשאין ועד

ועד נבחר באסיפת בעלי דירות ולכן צריך לכנס את האסיפה ולהסביר שאם איש לא יתנדב אז זה יגרום להזנחה ובסופו של דבר גם למינוי ועד חיצוני בתשלום.
כשאין ועד מסודר אז גם אין התנהלות מסודרת ושוכר יכול לעשות מה שבא לו כפי שתיארת. הייתי לבעל הדירה המשכיר ומזהיר שאם לא יתקון הדבר תאלץ לנקוט בהליך משפטי נגד שניהם.
לגבי השאלה השלישית אני לא נותן יעוץ בתחום המס.

למעלה