אז מה עלי לעשות לביטול חתימתי בבנק

alm982

New member
אז מה עלי לעשות לביטול חתימתי בבנק

אנחנו 2 מורשי חתימה בבנק חשבון נציגות ועד הבית אני רוצה לבטל את חתימתי ולצאת מהנושא ואילו הנציגה השניה אינה מעונינת ( היא לוקחת שכר אני מתנדב) הבנק מסרב לבטל את חתימתי ומחייבת אותי להביא נציג אחר (אף אחד לא רוצה)* אז מה עושים ? לפנות לבנק ישראל או גוף אחר שיתן הוראה לבנק לבטל את חתימתי

alm982

New member
לא חתמתי אף פעם על שק

על השיקים מופיע שמי ושם נציגת הוועד ניהול החשבון כל אחד בנפרד במהלך 8 שנים לא חתמתי על כל שק לא הוצאתי מזומן מחשבון הנציגות ולא כל פעולה אחרת פשוט אני חרד היום למצב שאני חתום בבנק ואינני יודע היכן יכולים להתגלגל שיקים כאלו עם שמי לשוק האפור או ... לאיזה גוף אני יכול לפנות היום ? אולי לבית המשפט ?

מנחם231

New member
מנסיוני האישי

על צ'ק של ועד הבית חייבים שתי חתימות.
ולא אף אחד לא מכבד את הצ'ק.
אז איפה הבעיה? יותר מזה צריך גם חותמת של הועד על הצ'ק.
אבל בזה אני לא בטוח.
לי יש צ'קים של הועד חתומים ע"י חבר ועד השני.
אם הוא לא חותם אין ערך לצ'ק.
אז תהיה רגוע הכל טוב כל זמן שאתה לא חותם.

חתימות על ריק

הפראקטיקה של לחתום בלנקו על המחאות היא לא טובה. אני מאוד נגד זה.

alm982

New member
העברתי את הנושא לבנק ישראל

לא הצלחתי להבין כאן בפורום איך ומדוע במקרה זה הבנק אינו רוצה לבטל את חתימתי בחשבון נציגות ועד הבית בנסיבות האמורות והיות ואני חרד ששיקים שמופיע גם שמי יכול באיזה צורה להגיע לשוק האפור. אני ממתין לתשובה מבנק ישראל ואולי אזדקק בעתיד ליעוץ משפטי ע"י פניה לבית המשפט מה דעתך עו"ד עפר שחל

מנחם231

New member
האמת שאתה לא

מודאג סתם. המצב שלך דורש טיפול .
קודם אני רק מציע שתבדוק בבנק שלך מה כתוב בחוזה שחתמתם.
אצלי למשל על הצ'ק מופיע ועד הבית שם הרחוב ומספר.
כדי שהצ'ק יהיה תקין צריך שתי חתימות +חותמת.
לכן החשש שלך ממש מוצדק.

למוטב בלבד

אני פחות מודאג, ראשית השיקים הם של ועד הבית לא שלך אישית. ועד הבית הוא אישיות משפטית נפרדת, זה לא אתה. זה מאוד חשוב.
שנית יש לקוות שהשיקים הם למוטב בלבד, כלומר לא סחירים. בכלל אני ממליץ שכל שיק יוגבל עם קרוס ו"לא סחיר".

סתם מבקרת

Active member
לא כל כך בטוח שהשיקים הם של ועד הבית. alm982 טוען ששמו ושם

הנציגה השניה מופיע על השיקים, אפשרות ניהול בנפרד והוא מעולם לא חתם על שיק.
זו לגמרי לא התנהלות עם שיקים של ועד. אין דבר כזה ניהול כל אחד בנפרד. חייבים שתי חתימות על השיקים שהלוא בגלל זה לא מוכנים בבנק לשחרר אותו מחתימה ללא הבאת מחליף.
צריך לרדת לשורש העניין ולברר איך כובדו שיקים עם חתימה אחת בעוד שלא מוכנים לבטל את חתימתו בבנק. משהו כאן תמוה מאד.

למעלה