הקלטת ישיבת ועד ומצגת מולטימדיה.

beautybutterfly

New member
הקלטת ישיבת ועד ומצגת מולטימדיה.

שלום רב.
יש לי שתי שאלות שאני שואלת באמת בתום לב כי חשוב לי להבין עקרונית.

1) הבנתי שמותר להקליט כל אסיפת דיירים ובלבד שהמקליט היה נוכח בה.
רציתי להבין האם מותר לי להשתמש בה לצרכיי ולהשמיע חלק ממנה או את כולה לגורם אחר? למשל, לאגודה לתרבות הדיור. אני מעוניינת לדווח להם על מה שאירע שם, ורלוונטי לי להמחיש את דבריי ע"י השמעת אותה הקלטה.

האם מותר לי להציג בפניהם את ההקלטה כהוכחה ?

2) שאלתי השנייה היא האם נציגות הועד יכולה והאם מותר לה להשתמש במצגת וידיאו במהלך הישיבה? לצורך העניין, הנציג צילם את הבניין על מנת להראות לנוכחים את המפגעים שלטענתו קיימים, ובכך למעשה הוא הצליח להשיג לעצמו יותר משתכנעים ויש לו את הרוב הדרוש להחלטה בהצבעה הכללית באסיפה.
האם זה מותר וכשר, מה שנקרא? אני באמת רוצה להבין.

המון תודה מראש.

אסיפה

מותר להקליט כאשר אתה חלק מן המפגש, וראוי לומר שאת מקליטה.
אפשר להשתמש בהקלטה ככלי עזר. כדי להגיש אותה כראייה במסגרת הליך משפטי נדרש תהליך של תימלול מקצועי.
בוודאי שנציג ועד או כל בעל דירה רשאי להציג באסיפה סירטון כדי להמחיש את דבריו.

beautybutterfly

New member
תודה רבה על המענה המהיר.

אם יצא שלא אמרתי שאני מקליטה, זה עדיין בסדר וחוקי לחלוטין? אני רוצה לוודא.

אני מבינה לגבי עניין התמלול המקצועי, אבל אני רק אחזור ואדגיש - היות והליך משפטי פחות רלוונטי לי כרגע, האם אני יכולה לגשת לסניף האגודה לתרבות הדיור, לדווח להם כמובן על משהו שהתרחש באותה אסיפה, ובפגישה איתם להשמיע בפניהם את אותה הקלטה? האם זה אכן אפשרי ולא יוכלו להאשים אותי אחר כך במשהו?

אני רק אציין שהאגודה הם אותו גורם שאמור לקבל מנציגות הועד את פרוטוקול האסיפה חתום ע"י כל הדיירים שהסכימו, זאת היות ומדובר על הלוואה שהם מעניקים לבניין במסגרת תוכנית שיפוצים כוללת.

הקלטה

זה לא בלתי חוקי אבל זה לטעמי בלתי ראוי.
אפשר להשמיע את ההקלטה בלי תימלול בכל סיטואציה שאינה משפטית פורמלית.

למעלה