התנהלות מחשידה בדירה מושכרת

רגשמרגש

New member
התנהלות מחשידה בדירה מושכרת

לאחרונה נכנסה שוכרת חדשה לבלוק כנראה עם בן זוג...
דיירים הבניין חושדים כי מתנהל משהו מפוקפק בדירה וטוענים שראו דברים...
מדווחים על תנועה של אנשים/מבקרים לא מוכרים בעיקר בשעות המאוחרות של הלילה אך גם במהלך היום.
מה ניתן לעשות?
האם מותר להתקין מצלמות שיתעדו את המתרחש? האם חייבים את חתימות רוב הדיירים?
מקדימה מעט ושואלת... האם התיעוד של המצלמות (העתידיות) יכול להוות הוכחות בדבר החשדות ובהמשך גם פינוי הדירה? לאחר פניה לבעל הדירה בדבר המתרחש בדירתו, טען שאין לו שום מידע והפנה אותנו למתווך שהשכיר אותה לגברת.
מרגישים חסרי אונים מול המתרחש
תודה מראש על תגובתך

דירה מושכרת

הפנייה הראשונה היא למשטרה. זו הכתובת לטיפול. כמו כן יש מקום לפנות לבעל הדירה ולערבו. בעל הדירה חייב להבין שעליו מוטלת אחריות ישירה למתרחש ואין לכך שום קשר למתווך שלו.הפעלת לחץ מצד שכנים על המשכיר, בעלי הדירה, היא מפתח לפתרון. מעבר לכך לא הייתי ממליץ על פעולות עצמאיות כולל לא הצבת מצלמות, אלא אם כן יש לכך הסכמה של כל בעלי הדירות ללא יוצא מהכלל.

רגשמרגש

New member
שאלות והבהרות

לאחר פניות למשטרה נמסר לנו כי המשך הטיפול הועבר ליחידת המודיעין (לפני כשבוע מאז לא יודעים האם הייתה התפתחות)
התנועה נמשכת
לאחר פניה לבעל הדירה :הוא הפנה אותנו למתווך שהשכיר בטענה שלא יודע דבר ולא מכיר את השוכרת. כמובן שנמשיך לפנות אליו...
בבניין 21 דירות בסהכ כחצי מהם בשכירות- האם מספיק להחתים את הבעלים של הדירות שהם חצי מהמתגוררים בבניין לטובת המצלמות? האם התיעוד יוכל לשמש אותנו?

לא עורך דין ולא כלום אבל, דעתי

ראשית, כמה הדבר מפריע לכם? אני אישית מעדיף לא לדעת על כאלה דברים ןלא להכנס לג'יפה. זכרו שפעילות תוקפנית תגרור תגובה.
&nbsp
שנית, הצבת שלט בנוסח "המקום מצולם 24 שעות, פעילות לא חוקית תטופל ותפורסם בפומבי" יכול להרתיע מאוד אנשים "כאלה".
&nbsp
אבל שוב, תחשבי טוב טוב כמה הדבר מפריע לך.
&nbsp

מצלמות

אני משיב לך בענין המצלמות: הצבת מצלמות לצורך מעקב אחרי כניסת אנשים לדירה מסויימת זה בעייתי ביותר. לא הייתי עושה זאת גם אם כל השכנים היו מסכימים ואנו יודעים כנראה שלפחות שכן אחד לא יסכים והוא בעל הדירה.
לגבי מצלמות בכלל ברחבי בית משותף - נדרש גם הסכמה כללית אם זה תוספת שלא היתה קיימת קודם לכן ובכל מקרה מיקומן חייב להתחשב בצנעת הפרט. הן נועדו לאפשר בקרה ובטיחות על רכוש משותף וכניסות משותפות ולא מעקב אחר דירות פרטיות.

למעלה