לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
42544,254 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'גובה תשלום ועד בית (חברה) שאינו מוגדר בחוזה'
גובה תשלום ועד בית (חברה) שאינו מוגדר בחוזה
08/07/2018 | 14:25
7
83
שלום,

אני שוכר דירה בבניין ומשלם 330 ש"ח לחברה חיצונית תמורת שירותי החזקת בניין.

אני כבר כמה חודשים משלם את הסכום הזה בצורה דיי עיוורת עד ששמתי לב שכל פעם אני מקבל 2 חשבוניות מהחברה, האחת על סך 280 ש"ח והשנייה על סך 50 ש"ח, כאשר התקשרתי לחברה לשאול למה יש הפרדה אמרו לי שה-50 זה רק קבלה וזה בעצם מועבר לקופת הבניין לצורך תשלומים שונים שאינם קשורים להחזקת הבניין, כמו רצון לשפץ או לתקן ליקויים שונים בבניין.
מאז שנכנסתי לבניין אף אחד, אפילו לא יושב ראש הוועד, אפילו לא המשכיר טרחו להסביר לי ממה מורכב התשלום לועד ואני הנחתי שזה אך ורק עבור שירותי ניקיון והחזקה.

המשכיר הבהיר לי בהתחלה בעל פה שאני נדרש לשלם ועד בית שעמד על 330 ש"ח (זה הסכום גם היום).
בדקתי את החוזה שחתמתי עם בעל הדירה ושם מובהר שאני נדרש לשלם לועד בית בלבד אך לא מוגדר מה הסכום לתשלום .

כמו כן מובהר בחוזה שאינני נדרש ואני לא אידרש בשום שלב לשלם על שיפוצים או תיקונים חריגים שנעשים בבניין וכל אלה יהיו באחריותו של המשכיר בלבד.

האם אין פה ניגוד?
מצד אחד אני משלם 280 פלוס 50 שמוגדרים ע"י החברה (אך לא בחוזה) כתשלום עבור ועד בית.
אך מצד שני ה-50 שקלים שאני משלם אמורים ללכת בעצם בדיוק למטרה של שיפוצים ו\או תיקונים חריגים בבניין.

האם ייתכן שמדובר פה בדרך עקיפה ("עוקץ") להוציא ממני בעצם תשלום על תיקון\שיפוץ בניין, דבר שאינני נדרש לו בחוזה?
האם אני רשאי מבחינה חוקית ומוסרית לדרוש מהמשכיר שהוא זה שישלם את דמי הקופה ע"ס 50 ש"ח?
האם אני רשאי מבחינה חוקית ומוסרית לדרוש מהמשכיר שיחזיר לי מה ששילמתי עד כה?
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'הסכם שכירות'
הסכם שכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 00:38
6
50
לצערי עלי לצנן את ההתלהבות שלך מהגילויים האחרונים. שוכר משלם לפי הסכם השכירות ומה שלא הוגבל בהסכם מול המשכיר באופן מפורש לא יכול בדיעבד לקבל ביטוי. המשכיר לא ישלם את החלק ולו הקטן ביותר של דמי הועד. בהסכם השכירות הבא תכניס הגבלה או סייג מראש.
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה ואשמח להבהרה נוספת'
תודה על התשובה ואשמח להבהרה נוספת
<< ההודעה הנוכחית
09/07/2018 | 09:28
5
42
שלום עורך דין עופר,
תודה על הזמן שלך.

אני מבין שאין בחוזה הגבלה או סייג ברורים שמאפשרים לי לשלם סכום מוגדר אך מצד שני כן יש הגבלה מאוד ברורה ומפורשת שאומרת שהמשכיר הוא זה שמשלם על כל הדברים מסביב.

אחד השכנים שדיברתי איתו ציין שלפני שנכנסתי לבניין הוועד קיבל החלטה לרכוש תיבות דואר חדשות, את הכסף למימון התיבות לקחו ישירות מהקופה. 
אמנם זה קרה לפני שנכנסתי לבניין אך עדיין גם אם היו מחליטים עכשיו לרכוש את התיבות אז היה יוצא מצב, אבסורדי, שאני בעצם למעשה משלם חלק מזה והרי החוזה בפירוש שולל זאת ממני.

אז האם החוק אומר במפורש שלא משנה מה המשכיר לא ישלם שום דבר שקשור לועד בית?
האם הסכם השכירות שחתמנו עליו למעשה לא תקף חוקית?
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'שכירות'
שכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 10:39
4
26
החוק לא נכנס לזה. החוזה קובע. חוק השכירות והשאילה רלבנטי רק כאשר אין הסכם שכירות. יתכן שמקריאת חוזה השכירות שלך ניתן יהיה ללמוד על חלוקה בין שוטף לבין מה שאינו שוטף. אבל הכל מתחיל ונגמר בחוזה. וזה חוקי לסכם כך או אחרת. זה נתון להסכמה בין צדדים. 
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'אז לפי דעתי המשכיר פשוט לא לקח את הכל בחשבון'
אז לפי דעתי המשכיר פשוט לא לקח את הכל בחשבון
09/07/2018 | 11:05
3
37
אני מבין שלפעמים יש מצבים שהמשכיר לא רוצה להיות קשור לועד בית ובכלל ברוב המקומות (אם לא כל) השוכר הוא זה שמשלם ועד בית, אין על זה שום ויכוח אני אכן משלם ואשלם את כל מה שצריך שהרי אני גר בבניין ואני נהנה מהאחזקה שלו.

כנראה שאצטרך לדבר עם המשכיר ולהבהיר לו שיש בעייתיות עם חלק מהתשלום שאני משלם, הבנתי ממך אדוני העורך דין שהחוק לא נכנס לעניין הזה וזה משהו שהמשכיר והשוכר צריכים לסדר בעצמם.

פשוט אני מניח מראש שהמשכיר לא יאהב את זה, אך אם באמת המשכיר התכוון שהוא זה שישלם את כל המסביב של הבניןן אז שיעמוד מאחורי מה שהוא אומר.
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'הערות'
הערות
09/07/2018 | 11:45
2
33
מעבר להיבט החוקי שבו לדעתי  אין לך קייס, חבל שסתם תישאר עם תחושה שמרמים אותך, אף אחד לא מנסה לעקוץ אותך ואתייחס לשתי נקודות (והבסיס לתשובתי הוא נסיון רב הן כשוכר והן כמשכיר).
1. פרקטית מה שקורה בדרך כלל זה שהשוכר משלם את דמי הועד השוטפים מבלי להכנס למה הם בדיוק כוללים והמשכיר משלם גביות חריגות.    אם ניכנס לדקויות  אז ייתכן גם שחלק מהכסף נצבר לטובת הגדלת יתרת המזומן בחשבון ועד הבית (ועד בית מסודר ידאג שתהיה יתרה ) ואז תטען שההפרש היחסי מגיע לך בחזרה?   ולחילופין  אפשר שהיתרה בקופה קטנה בתקופת השכירות שלך (כי קצב ההוצאות השוטפות עלה על ההכנסות) ואז אני מניח שכשתעזוב תציע לשלם את חלקך בהפרש?
הרי כשיש ועד רגיל (ולא חברת ניהול) המצב בפועל דומה לזה  שאצלכם, רק ששם אין קבלות נפרדות .
2. במקרה שלך גם ידעת מראש מה יהיה התשלום החודשי והסכמת לו, לא היו לך הפתעות .   אם היית לפני חתימת החוזה יודע את המצב  ודורש מהמשכיר לשלם את ה-50 שח  אז כנראה הוא היה אומר שאלה התנאים ושאתה יכול לראות את זה כשקול לשכר דירה גבוה יותר ב50 ש"ח ולפי זה תעשה את שיקוליך אם לשכור או לא.   
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'לגבי הדקויות שדיברת עליהם'
לגבי הדקויות שדיברת עליהם
09/07/2018 | 13:22
1
38
במידה ואני מדגיש במידה והחוזה סיכם שאני משלם 330 ש"ח, אז אני אכן משלם 330 ש"ח ולא מעניין ולא צריך לעניין אותי עבור מה הם הולכים. נקודה.

במקרה הזה אין הגדרה לגובה ועד הבית לתשלום כי 330 ש"ח יכול להשתנות בעוד שנה ולהפוך להיות גם 500 ש"ח אז ברור לחלוטין למה לא הוגדר סכום.

דבר 1: ברור שהאינטרס של המשכיר לא לשלם כלום - אני בעד.
דבר 2: ברור שבדר"כ השוכר לא משלם תשלומים חריגים - אני גם בעד.

אז במקרה הזה כן יש הגדרה מאוד ברורה שאומרת שאני לא צריך לשלם את כל מה שמסביב אז מה קורה פה? החוזה לא תקף?
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'שוכר מול משכיר '
שוכר מול משכיר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 22:10
40
היחסים בין משכיר לשוכר אינם מאוזנים. הכוח נמצא אצל המשכיר. חוזה שכירות הוא בבירור לטובת בעל הנכס, המשכיר. יחד עם זאת שוכר טוב שומר על הנכס וזה גם חשוב לצד דמי השכירות וכל יתר החובות. הצעתי לכל שוכר לנסות לפני החתימה על ההסכם להכניס בסעיף התשלומים סייג סביר לפיו באשר לדמי הועד ישלם השוכר את דמי הועד אך המשכיר ישלם עבור תיקונים שאינם חלק מתחזוקה שוטפת רגילה כגון שיפוץ רחב היקף, השבחה, הוספה וכד'.
ועד בית- בתים משותפים >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

הודעות אחרונות

09:24 | 18.09.18 אורחים בפורום
16:24 | 17.09.18 אורחים בפורום
05:08 | 17.09.18 אורחים בפורום
20:32 | 16.09.18 אורחים בפורום
21:49 | 15.09.18 אורחים בפורום
16:15 | 14.09.18 אורחים בפורום
23:44 | 13.09.18 אורחים בפורום
05:23 | 13.09.18 אורחים בפורום
17:18 | 12.09.18 אורחים בפורום
16:05 | 11.09.18 אורחים בפורום
13:35 | 09.09.18 arye9
13:31 | 06.09.18 עוד עפר שחל
23:54 | 05.09.18 אורחים בפורום
22:40 | 04.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ