לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
41974,197 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'רטיבות בקיר חיצוני של בניין משותף'
רטיבות בקיר חיצוני של בניין משותף
<< ההודעה הנוכחית
09/05/2018 | 07:43
5
47
ברצוני לשאול מה קורה במצב של כתמי עובש בקיר, כתוצאה מרטיבות בקיר חיצוני של בניין משותף. תיקון קיר חיצוני שייך לוועד הבית. במידה ואין כסף בקופת הוועד ולבעלי הדירות אין כסף לשלם. האם חלה על המשכיר חובה לתקן את החוץ לבד על חשבונו במידה והשוכר דורש ? או רק לסדר את הבעיות בקיר בתוך הדירה בפנים ? או לומר לשוכר שיכול לצאת במידה וירצה גם ללא הודעה של 60 יום ?
אודה על תשובתכם בהקדם.
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 15:58
37
את הרטיבות בקיר החיצוני חייב לתקן הוועד ואם אין כסף גובים כסף. בעל הדירה המשכיר חייב לטפל בכך מול הוועד. ממילא בלי תיקון חיצוני אין טעם לטפל בקיר הפנימי. אם קירות מגיעים למצב בו לא ניתן לגור בדירה אז שוכר יכול לעשות כל מיני פעולות.
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'כתמי עובש בקירות'
כתמי עובש בקירות
09/05/2018 | 21:57
3
33
בבנין גרה אוכלוסיה נחשלת והבניין עומד בפני פינוי בינוי
היה מומחה איטום שאמר כי זו בעיית עיבוי פנימי, הנובעת מחוסר איוורור של הדירה, ודחיסת שקיות ניילון על גבי הארונות והצמדת רהיטים לקירות על ידי השוכרים.
מה אמורים לעשות במצב כזה ?
אודה מאד על עזרתך בנידון.
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'פינוי בינוי'
פינוי בינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 09:26
2
22
זה קצת משנה את התמונה שהוצגה בהתחלה. אני בדרך כלל ממליץ, בבניינים שבהם אני מייצג בעלי דירות בתהליך פינוי בינוי או תמ"א 38, לבקש מהיזם או הקבלן לטפל בנושאים אלה. כלומר בית שהתקשר עם יזם/קבלן לצורך פינוי בינוי, נמצא למעשה בהמתנה ויש מקום לפנות לקבלן ולבקש כבר עתה טיפול ולו זמני בבעיות שוטפות. כך כאמור אני עושה בפרוייקטים בהם אני מעורב בתחום זה.
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'עיבוי פנימי'
עיבוי פנימי
10/05/2018 | 11:10
1
23
ראשית, תודה עו"ד שחל על תשובתך.
* פינוי בינוי יתרחש כנראה בעוד כשנה וחצי עד שנתיים.
* הסיבה היא עיבוי פנימי הנובע מלחות פנימית וחוסר איוורור.
אז למעשה זו לא בעיית הוועד. אי לכך השאלה היא, באם זו אחריות השוכר או המשכיר ? זה לא בלאי טבעי. בדירה היה שיפוץ גדול לפני פחות משנה.
אודה על תגובתך.
ועד בית- בתים משותפים >>
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 17:47
24
אני לא יכול לדעת את הסיבה. לטענתך הסיבה היא פנימית - חוסר איוורור - ולא קשורה לקירות חיצוניים. אם זה המצב הרי שאין אחריות לא על ועד הבית ולכאורה גם לא על המשכיר. איני יודע מה זה לחות פנימית. אם השימוש של השוכר בדירה הוא הגורם לתופעה, ואיני יודע כמובן שזה המצב, אז השוכר צריך לבוא כנראה בטענות לעצמו.
ועד בית- בתים משותפים >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

הודעות אחרונות

21:07 | 20.08.18 רגשמרגש
09:07 | 19.08.18 אורחים בפורום
08:21 | 18.08.18 אורחים בפורום
18:52 | 16.08.18 אורחים בפורום
22:52 | 14.08.18 אורחים בפורום
09:07 | 14.08.18 אורחים בפורום
07:34 | 14.08.18 עוד עפר שחל
21:43 | 12.08.18 אורחים בפורום
18:43 | 12.08.18 אורחים בפורום
12:18 | 12.08.18 אורחים בפורום
08:07 | 12.08.18 אורחים בפורום
07:51 | 12.08.18 אורחים בפורום
14:06 | 11.08.18 ה דיווה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ