שלום, שכן מתחתי מבצע שיפוצים בביתו,

צרת

רבים חצי נחמה?
אצלנו כמעט כל שכן שיפץ בזמנו,(הרב הקפידו על השעות ועל הנקיון מסביב), אבל הנורא מכל היה השכן שמעלי שכמו שאת מתארת הרס את כל הפנים ובנה מחדש. לקח לו 9 חודשים - רק אחרי הצהריים כי הוא עשה בעצמו - זאת אומרת אחרי יום עבודה היתי חוזרת ליום עבודה מחריד משל עצמו.
רבתי איתו המון לגבי השעות שנמשכו מעבר לחוק.
אבל הנורא מכל היה שהוא השאיר מים זורמים על החול (בלי בלטות) וכל הבית שלי נהיה גשם מהתקרה ולא תיקן.
עכשיו השאלה אם ללכת לתבוע אותו. בגלל שהוא רמס כל שבריר אנרגיה שלי עם כל הריבים איתו, בינתיים לא עשיתי עם זה כלום.
יש אנשים זבלים חסרי כל התחשבות.

רעש בשעות המנוחה

ההגבלה על רעש בשעות המנוחה בין 2 ל 4 קבועה גם בחוק מניעת מפגעים (רעש) ואכן ברוב הרשויות יש גם חוק עזר עירוני זהה לחוק הכללי, אשר מאפשר לפקחי העירייה לאכוף את האיסור הזה. כאמור הגבלה זו אינה חלה על שיפוץ אלא על רעשים ממקורות אחרים - למשל שכן שלומד תיפוף או סתם מתאמן על שריקות או מוזיקה רועשת וכד'.

אם יש לך הוכחות בוודאי שתתבעי אותו, אל

תחשבי אפילו פעם שניה, או תשלחי לו מכתב מעו"ד שישלם עבור תיקון הנזקים.

לא שצריך

להתאמץ עם הוכחות, זה התקרה שלי והרצפה שלו.
אבל יש לי גם הקלטות שיחה, צילומי וידאו של המים המטפטפים ועוד כל מני כי בזמנו איימתי עליו המון.
בפועל זו חתיכת התעסקות שאפשר למות ממנה

לא נראה לי

שאם השוטר או השופט ישמע שאמרתי לו אני אלך לתבוע אותך הוא יפתח לי תיק פלילי. סתם.... תחושה כזו.
ודווקא אין לי חוות דעת חיובית על המערכות שציינתי. אבל הפעם די משוכנעת בזה.

בהחלט לתבוע על נזקים, למה לא?

הכתובת לתביעה הוא המפקח על בתים משותפים לו/לה סמכויות של שופט. אני מניח שיש בידך תיעוד של הנזק ועלות התיקון. קודם לפנות אליו בדואר רשום ולתת לו הזדמנות לתקן את הנזק בעצמו ועל חשבונו או לפצות אותך על הנזק. להגביל אותו בזמן, נניח ל-30 יום. לא תיקן, אז לתבוע. אפשר לתבוע לבד אבל כדאי מאד להיוועץ לכל הפחות בעו"ד.

מה זה מפקח על הבתים?

ההתעסקות שהצעת, והעלויות שהצעת, עולים יותר בבריאות.

היום הם משפצים, מחר אתם

מגורים בבית משותף גורר לעיתים אי נוחות כתוצאה מפעולות השכנים.

החוק קובע ימים ושעות שבהם מותר להרעיש. יש הבחנה בין הפעלת מכונות כמו פטיש חציבה לרעש פחות חזק. אולם אין מגבלה על משך הזמן בו שיפוץ צריך להסתיים. כמי שמכיר את הנושא מקרוב, כדאי לכם להיערך לעוד כמה חודשים של עבודות כיוון ששיפוץ בסדר גודל שאתם מתארים לוקח בדרך כלל 4 - 6 חודשים.

למעלה