מצלמות מה כן ומה לא?

puptits

New member
אומר לך כך

שכמתנדב בועד, ללא שכר, ועל חשבוני וזמני
אני אומר לאותו נודניק שמחפש לפתור סכסוכי שכנים דרכי
שיקפוץ לי ועדיף פעמיים לגובה...אני לא גננת ולא שוטר
ואם לא מוצא חן בעיני מישהו התשובה שלי, אז צרור המפתחות של הבניין זמין להעברה לידיו.
ואין קופצים כידוע לך על התפקיד....
&nbsp
נו, אז עורכי הדין אמרו...אז שיגידו.
&nbsp
&nbsp

מצלמות בבית משותף

ידעתי שתופתעו

יכולתי כמובן לרכך את התשובה אבל רציתי להעביר מסר. הכוח הוא לא בידי הוועד. נכון, יש דיירים נודניקים. אני לא אומר שצריך מדי יום להעתר לכל בקשה באשר היא. אבל בעלי דירות הם בעלי הזכויות לא הוועד. הוועד הוא נאמן של הדיירים. ויש מקרים בהם ועד פעיל מדי ואכפתי מדי הוא גם פטרנליסטי מדי וחורג מסמכותו. וזה כמובן לא נוגע רק למצלמות בבית משותף.

puptits

New member
מצלמות מה כן ומה לא?

שלום עו"ד שחל ולכולם, יש לנו בבניין מצלמות.
המצלמות הותקנו לצורכי ביטחון, וואנדליזם, ופיקוח על הנעשה בבניין בשטחים הציבוריים.
רק לחברי הועד ישנה גישה למצלמות ולהקלטות
יש דייר שדורש לראות משהו במצלמה בעניינים של יחסי שכנות, "זרק לי קלמנטינה על הרכב" ושאר ירקות.
כועד בית, אני לא גננת ולא שוטר ואין לי עניין לשתף ושיימינג ולהכנס לשטויות וסכסוכים בין שכנים.
ישנם גם מקרים שמבקשים לראות מי עשה נזק בשטח הציבורי ולתבוע ממנו תיקון ועוד...(אני כועד, פונה באופן אישי למצולם וסוגר בשקט).
להבנתי, אם מישהו עשה נזק, פגע ברכב, חיבל בזדון למישהו, אז יש הגיון מסוים בדרישה לראות הקלטה, על אף שאני עדיין חושש מלהיות זה שמחזיק בתיעוד...
מה מותר/אסור לי לשתף? למסור?
אשמח אם תתייחס ככל שתוכל, במיוחד כי יש פה את כל נושא "צנעת הפרט"
תודה
רענן

puptits

New member
תודה ואכן המסר חד משמעי

אבל יחד עם זאת אתה כותב:
"נכון, יש דיירים נודניקים. אני לא אומר שצריך מדי יום להעתר לכל בקשה באשר היא"
וזה סותר את החד-משמעי כל כך שלך.
&nbsp
אז לפי מה אתה מחליט מתי והאם להיעתר לבקשות של הדיירים הנודניקים?
אין צורך באמת לענות, אתה עו"ד לא חבר בועד אני מניח...
&nbsp
שכן אצלינו זה מה שהוחלט באסיפה, הגדרנו מהן מטרות ההתקנה והשימוש בהן
&nbsp
אתה יודע, סיפור קצר.
היה לנו עבריין (חייל של משפחת פשע) בבניין (שוכר)
והוא דרש בתוקף גישה לאיי.פי (בדיוק כמו שהיית מייעץ לו, אילו פנה אליך)
ואתה יודע למה ביקש? אמר לי בפשטות "שלא יניחו לי מטען מתחת לרכב"
הוא מודאג מרכבו...אני מודאג מכל הבניין שלא יקרוס חלילה.
&nbsp
עניתי לו מה שכתבתי קודם, שיקפוץ לגובה ופעמיים ושבעל הבית יפנה אלי
&nbsp
בסוף במציאות של מגורים משותפים, מה שמכריע בד"כ זו טובת הכלל והבטחון של כולם
ולא מי זרק לי קלמנטינה, מי תפס לי את החניה המשותפת, מי זרק לי לגינה מלמעלה צעצועים.
&nbsp
שבוע טוב.

עבודת נציגות בית משותף

אני מסכים ומזדהה עם התיאור שלך. עבודת ועד אינה קלה. יש דיירים שמתיחסים לחברי ועד כאילו הם עובדים שלהם. המינון או המדיתיות היא המפתח. קל להגיע לחיכוך וצריך למצוא איזונים וזה לא קל.

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל למה לא? מה אכפת לך?

אם המצלמות שם לרשות הדיירים, שיצפו בהן עד כלות. אתה לא גננת ולא שוטר, אז למה אתה מתנהג כאילו הם כפופים לך?
&nbsp
אני באמת לא מבינה מה הבעיה בלתת לדיירים לראות מי תפס להם את החניה או זרק להם צעצועים או עשה כל דבר שפגע במגורים המשתופים. הם יהיו הגננת או השוטר שיבלשו ובמידת הצורך ינזפו בעבריינים, לא אתה.
&nbsp
למעשה אתה קצת לוקח על עצמך תפקיד שמגונן על אנשים שלא מתנהגים בשכנות טובה (זורקים דברים לרכוש אחרים, תופסים להם את החניה וכו') וזו כבר התנהגות ממש תמוהה בעיניי.

puptits

New member
הגעת מהדף הראשי אני מבין....

יופי, כי עד עתה צפו בפוסט גג 13 איש.
מה תפוז היו עושים בלעדייך?
&nbsp
ראשית המצלמות אינן ברשות כולם פיזית.
מערכת השליטה והבקרה נמצאת במקום נעול, זה עולה כמה אלפי שקלים. (המערכת, חוץ מהמצלמות)
&nbsp
אז הם לא לרשות שימוש הדיירים, זה לא עובד כך שבאים וצופים בהקלטות בלובי בזמן הפנוי...כמו שתיארת
בנוסף, כשאני רושם לתפוס חניה, לא מדובר על חניה פרטית, אלא חניות משותפת!!
ומי זרק קלמנטיה ברשות במשותף, או שכן שחושד באשתו, רוצה לדעת האם המאהב הגיע ומתי.....תגידי את רצינית? ושאר סכסוכי שכנים למינהם!!
&nbsp
שום דבר שקשור בניהול הבניין, גניבות, פריצות, ונדליזם, לזה בהחלט יש מצלמות וכל דייר רשאי לבקש לראות ואף מקבל, אם זה באמת מעניין אותו!
&nbsp
שוב, העיקרון המנחה אותי פה הוא לא סכסוכי שכנים אלא בטחון וונדליזם.
אין לך שמץ של מושג בניהול בניין עם 50 דיירים שחלקם נודניקים וטרחנים שלא יודעים לפתור בעיות אישיות עם עצמם ושכניהם.
&nbsp
אז לא אצלי
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

הגעתי מהראשי, ואתה אמנם ועד הבית אבל לדעתי לכל בעלי הבתים

ששילמו על התקנת המצלמות יש זכות לגישה חופשית מהדירות שלהן למצלמות
לפי הלקסיקון שלך אתה מתנהג כמו בריון השכונה

trilliane

Well-known member
מנהל
אכן כן, ואני לא מבינה את הנימה העוינת והדוחה שלך

ראשית, לא ברור לי למה זה משנה היכן נמצאות המצלמות פיזית, הרי כתבת בתגובות הקודמות ששכן ביקש גישה ל-IP. במקרה כזה לא משנה הנעילה ולא צריך את הלובי.
&nbsp
כמו כן כשכתבת על תפיסת חניה לא ציינת שמדובר בחניה משותפת, כיצד אמורים לנחש אם אתה לא מספק את מלוא המידע? ולמה אתה צועק על מי שמרים גבה כשאתה זה שכתבת דברים תמוהים בלי להסבירם עד תום?
&nbsp
מה שתיארת קודם (שכן שחושש שעלולים לשים לו פצצה מתחת לרכב, זריקת פסולת או חפצים על רכוש וכו'( בהחלט נכנס להגדרה של ביטחון והשחתה, ואם "כל דייר רשאי לבקש לראות ואף מקבל" לא ברורה לי הבעיה מלכתחילה.
&nbsp
אבל מהתיאורים הקודמים שלך הצטיירה תמונה אחרת, שבה מינית את עצמך לשופט ולבורר ואתה מחליט מי רשאי ומי זכאי כי הסיבה שלו מוצדקת בעיניך ומי לא. וזה כבר משהו אחר.
&nbsp
נכנסת לפורום שמנוהל ע"י עורך דין מומחה בנושא וביקשת עצה, הוא עצמו כתב לך בצורה מפורשת "אין לך זכות למדר דיירים או לקטלג את פניותיהם כ"שטויות". המצלמות הן לא שלך. אתה לא מחליט מה צנעת הפרט. מי שמבקש לראות רואה. גם בלי צורך לנמק או לתת לך הסבר." ומשום מה אתה ממשיך להתווכח, ועכשיו תוקף גם גולשים שהגיעו מהראשי, אוי אוי אוי.
&nbsp
התחושה היא שפשוט לא משנה מה כולם כותבים לך, אתה בשלך... כנראה לא נכנסת באמת לקבל ייעוץ אלא חיזוק לגישתך, וכשגילית שאחרים לא מצדיקים אותה אתה מתחיל להתלהם. חבל. בכל מקרה, אין לי כוונה להגיב כאן יותר, תעשה מה שאתה רוצה.

puptits

New member
חידודים

כתבתי פה שהחניה משותפת קראי שוב
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2560/182954678/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%95%D7%A2%D7%93_%D7%91%D7%99%D7%AA-_%D7%91%D7%AA%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%9D[/URL]
שורה לפני אחרונה.

לגבי השכן ה"חושש" מפצצה
יש לך קריאה סלקטיבית, מדובר בעבריין, עם אזיקון על הרגל ושלא מסתיר זאת.
מזל שכבר נכלא ועזב את הבניין.

ואף כתבתי גם זאת: (בפוסט פתיחה)
ישנם גם מקרים שמבקשים לראות מי עשה נזק בשטח הציבורי ולתבוע ממנו תיקון ועוד...(אני כועד, פונה באופן אישי למצולם וסוגר בשקט).
להבנתי, אם מישהו עשה נזק, פגע ברכב, חיבל בזדון למישהו, אז יש הגיון מסוים בדרישה לראות הקלטה"
אז אני לא כזה נורא...פשוט לא מעוניין להכנס באמצע בין שכנים עם המצלמות
ובאמת שמדובר על יחסי שכנות ולא בטחון וונדליזם

ואכן סיכמת יפה שמה שבעיני ראוי אכן מטופל וגלוי לכולם, ומה שלא אז לא. בדיוק כך
וזאת על אף דעת העו"ד החד משמעית...אבל בהמשך סייג אותה
במילים שלו:"יש דיירים נודניקים. אני לא אומר שצריך מדי יום להעתר לכל בקשה באשר היא"
או במילים שלי...ינהג/חושב כמוני
זהו מיציתי, סיימתי והבנתי.

רכוש משותף

הויכוח הזה מזכיר ויכוח דומה: יש בבית משותף דלת למקלט או דלת למחסן משותף או דלת לגג משותף. ורק לועד הבית יש מפתח. דייר מבקש מפתח ולא נותנים לו. האם זה מותר? האם ניתן לדרוש ממנו סיבות מדוע הוא מבקש מפתח?

מצלמות בבית משותף

אני חושב שאתה תופס את תפקיד הוועד בצורה רחבה מדי. אתה כחבר ועד באמת לא גננת ולא שוטר. אין לך זכות למדר דיירים או לקטלג את פניותיהם כ"שטויות". המצלמות הן לא שלך. אתה לא מחליט מה צנעת הפרט. מי שמבקש לראות רואה. גם בלי צורך לנמק או לתת לך הסבר.

puptits

New member
הבנתי, מפתיע

זאת אומרת שכל מי שירצה כל הקלטה שתהיה ממני אני מחוייב לתת לו לצפות ואף למסור לו הקלטה?
מה זה אם לא גננת ושוטר?
&nbsp
תודה לך
ושבת שלום

mh2ktm

New member
פרסום חומרים ממצלמות האבטחה בבנין

האם מותר לועד לפסם תמונות של אנשים \ קטינים בשטחים המשותפים, בזמן שהם משחיתים רכוש משותף במטרה להרתיע?

למעלה