לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
45714,571 עוקבים אודות עסקים

פורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום קרב מגע הגנה עצמית עוסק בשילוב וחיבור אנשים מכלל אומנויות הלחימה. בשיח על טכניקות, פרקטיות ורלוונטיות, בדיון על חינוך לערכים מתוך ובתוך האימונים עצמם. שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד, מנהלי הפורום וממייסדי האקדמיה הישראלית לקרב מגע, בעלי ניסיון עשיר בהדרכה וחלוצי תכניות רבות עם גופים ארגוניים גדולים בארץ. 0
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בפורום בנושא תזונת ספורט '
אירוח בפורום בנושא תזונת ספורט
<< ההודעה הנוכחית
18/01/2018 | 09:32
50
1121

ביום רביעי, 24.1.18, בשעה 20:30, נארח בפורום את אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, בנושא תזונת ספורט

על האירוח
תזונה אופטימלית הכוללת בין היתר איזון בין אבות המזון והשגת מטרות כמו אחוזי שומן ומאסת שריר, תומכת באימוני הכושר של ספורטאים ומתאמנים מקצועיים וחובבנים.  
שילוב תזונה נכונה וכושר הם הנוסחה המנצחת לאורח חיים בריא, לגוף ונפש פעילים וחיוניים.
באירוח תוכלו לשאול ולהתייעץ לגבי הורדת משקל ודיאטה, המלצות למתכונים בריאים, שינוי הרגלים, בניית תפריט ועוד.

על המתארחת
אודליה ביצ׳צ׳ו היא מומחית לשיטות הרזיה ודיאטה בהתאמה אישית ומנחת קבוצות להרזיה ואורח חיים בריא.
אודליה נטורופתית מוסמכת N.D ואת הסטאז' עברה בבית החולים אסף הרופא במחלקה לשירותי רפואה משולבת.
לאחר סיום הלימודים, הקימה את הקליניקה הפרטית ובמקביל הגיעה ל"קשת מרפאות דיאטה" - קליניקה להרזיה, בתור הדיאטנית הראשית, אחראית תחום הדיאטה.​

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'כמה להתאמן בשבוע?'
כמה להתאמן בשבוע?
18/01/2018 | 09:37
2
64
הייי.....
אני בת 22
1.50
משקל 46
אני שומרת על תזונה מצוינת! משתדלת לפחות...
כמה פעמים לשלב ספורט בחיי כדי לרדת למשקל 40?
כמה פעמים בשבוע? ביחס לנתונים.
זה נשמע נמוך, אבל אני נמוכה, המשקל יהיה תקין.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי מזל,'
היי מזל,
24/01/2018 | 20:36
1
29
אני שמחה לשמוע שאת שומרת על תזונה בריאה ובנוסף מתעמלת. כיום במשקל הנוכחי שלך ה BMI  שלך ( היחס בין הגובה לבין המשקל) הוא 20.4 שזה בסה"כ תקין וטוב ונמצא בטווח הרזה יותר של הסקאלה. משקל היעד שלך לא צריך להיות מתחת ל 42-43 ק"ג וזאת בכדי שתישארי רזה וגם בריאה, כי אחרת את עלולה להזיק לעצמך.... מבחינת הספורט : תתאמני כפי שמרגיש לך שאת מסוגלת . אני הייתי ממליצה על פעמיים בשבוע אימון כוח: כוגון מכשירים בחד"כ/פילאטיס/TRX וכ-שלוש פעמים של אירובי כגון: ריצה/הליכה/אופניים. אפשר גם לשלב אימון שמשלב כוח ואירובי ולהסתפק ב 3-4 אימונים בשבוע.

קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי אודליה, תודה! אני מאוד אוהבת trx'
היי אודליה, תודה! אני מאוד אוהבת trx
24/01/2018 | 20:42
16
אבל אשלב עוד אימונים
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'מה להוריד מתפריט? '
מה להוריד מתפריט?
18/01/2018 | 17:04
3
66
לי אישית הרבה יותר נוח לדעת ולהבין מה עליי להוריד מהתפריט לגמרי מאשר לבנות תפריט מורכב עם כל המצרכים שעליי לאכול...
האם הורדת פחמימות מהתפריט היא דרך מומלצץ להורדה במשקל? הורדה של מוצרי חלב? הבנתי שלא בריא לצרוך מוצרי חלב.
גם לעור הפנים אגב 
אודה לטיפים מהבחינה הזאת... מה להוריד מתפריט לטובת ירידה במשקל
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי זיו,'
היי זיו,
24/01/2018 | 20:44
2
28
יש המון שיטות לירידה במשקל. מה שחשוב הוא שבתפריט יהיה מותאם לצרכים הפיזיולוגיים שלך וישתלב באורח החיים בכדי שתוכל להתמיד. אין סיבה להוריד פחמימות באופן גורף אלא לצרוך במתינות מכל אבות המזון בתזמונים הנכונים.
מה הייתי ממליצה להוריד? לחם לבן, ממתקים, מזונות מטוגנים, צ'יפס, שוקולד, עוגיות-כל מה שאין בו ערך תזונתי והקלוריות שבו הןם ריקות. אם אין לך רגישות לחלב אתה יכול צרוך אותו , אבל כמו בכל דבר אחר- במתינות ולא בהגזמה.
מה כן לאכול?
הרבה ירקות, פירות, חלבונים בריאים ורזים  כגון: חזה עוף,דג,יוגורטים ביו ,עדשים ושעועית לבנה. מבחינת השאלה האם מוצרי חלב בריאים- אין ספק שזו סוגייה שנויה במחלוקת. החלב הניגר (לשתייה) הוא פחות בריא ,אבל דווקא יוגורטים שמכילים פרוביוטיקה הם מאוד טובים למערכת העיכול.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'האם בפירות אין הרבה סוכר?'
האם בפירות אין הרבה סוכר?
24/01/2018 | 21:22
1
13
אני יודע על בננות שזה מאוד בריא בעיקר שהן בשלות אבל לא על יתר הפירות המתוקים.והמון תודה על ההסבר המפורט
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'פירות'
פירות
24/01/2018 | 22:30
20
לא לכל הפירות יש אותה מנת סוכר ואותו אינדקס גליקמי.
בננות מכילות כמות גבוהה של סוכרים ולעומת זאת בפירות יער יש הרבה פחות....
גם תפוחי עץ ואגסים מומלצים. בננה היא ממש חטיף אנרגיה מהטבע ( אפילו מגיעה באריזה נהדרת) ומאוד מתאימה כארוחת ביניים לפני אימון :)
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'אוכל לפני אימון'
אוכל לפני אימון
21/01/2018 | 09:50
1
47
כמה זמן לפני אימון מותר לאכול, האם מותר לאכול גם אחרי אימון שמסתיים מאוחר בלילה (ומה אם בכלל לא רעבים), 
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי אליהו,'
היי אליהו,
24/01/2018 | 20:49
23
אתה יכול לאכול משהו קל אפילו רבע שעה לפני האימון ( למשל תמר) ומבחינת ארוחה קצת יותר כבדה הייתי ממליצה לא יותר מחצי שעה לפני ,כדי שהמזון לא יעלה ויגרום לתחושה לא נעימה באימון או צרבת. בוודאי כדאי לאכול אחרי אימון ,גם אם הוא מתרחש מאורח בלילה. כי בזמן אימון הגוף מפרק שריר והמטרה שלנו היא לשקם אותו ואף להגדיל את המסה. תאכל דברים קלים כגון: קוטג' עם ירקות,יוגורט פרו שמכיל יותר חלבון, טופו/ביצה עם קצת ירקות ובמידת הצורך תוסיף לזה פרוסת לחם מלא קל ( תלוי במידת הרעב שלך) כדי שפעולת העיכול לא תפגם בשינה שלך. הכי חשוב זה להיות קשוב לגוף שלך.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'תזונה וספורט'
תזונה וספורט
21/01/2018 | 09:52
1
51
 למה כשמתחילים להתאמן עולים במשקל, גם בשילוב דיאטה מתאימה להרזיה?
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי אלעד'
היי אלעד
24/01/2018 | 20:52
15
העלייה במשקל נובעת מעלייה במסת השריר. דבר מצויין בסה"כ. הרבה פעמים התהליך מתרחש במקביל לירידת אחוזי השומן בגוף,שזה תהליך בריא ומחטב :)
כדי לקבל אינדיקציה ולא להיות מתוסכל מהעלייה- כדאי מדי פעם להישקל במשקל מקצועי שנותן מדדים של אחוזי שומן ומסת שריר.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'תוספי תזונה '
תוספי תזונה
21/01/2018 | 10:03
1
42
האם כל אחד צריך תוספי מזון ולאיזה סוגי ספורט הם חשובים במיוחד?
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי חיים,'
היי חיים,
24/01/2018 | 20:57
15
לא כל אחד זקוקו לתוספי תזונה. אני ממליצה על תוספים רק לאחר שאני רואה תוצאות של בדיקות דם ומוצאת שיש מחסורים. ניתן להשלים גם הרבה מחסורים בצורה תזונתית תוך הרכבת תפריט חדש ומתאים. תוסף נפוץ שעוזר לספורטאים הוא מגנזיום שמקל על ההתכווצויות שיש בשרירים לאחר האימונים ובנוסף כי לגוף יש נטייה לאבד ממנו כשמתאמנים הרבה.... כמובן שזה מאוד אינדיבידואלי כפי שציינתי בהתחלה.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'טיפים לנשים ב/אחרי גיל מעבר, שעושות ספורט (משקולות וקרדיו) '
טיפים לנשים ב/אחרי גיל מעבר, שעושות ספורט (משקולות וקרדיו)
22/01/2018 | 01:36
1
32
טיפים לתזונה, ומה כדאי לשים לב באימונים וכו'

קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי שירה,'
היי שירה,
24/01/2018 | 21:04
9
אימונים מאוןד חשובים בכל שלב בחיים ולנשים אני מוצאת חשיבות רבה באימוני כח לשם שיפור צפיפות העצם. הייתי ממליצה לוודא שיש צריכה נאותה של סידן וויטמין D שניתן למצוא בברוקולי, שקדים, סרדינים,טחינה וגבינות ( לא 0% שומן כי אז הסידן לא ייספג בגוף...)
בנוסף להקפיד על ארוחות מסודרות לפני אימון ולאחריו.
להקפיד על ליטר וחצי מים ליום ואם יש תופעות של גלי חום וכד'- הייתי ממליצה לקרר את הגוף באמצעות תוספת של עלי נענע לבקבוק המים שלך.
בנוסף- אחת הבעיות שמתרחשות בגיל הזה הוא-השמנה בטנית, מה שלא בהכרח היה קודם... דרך שמאוד מסייעת להיפטר מזה היא להפחית מהפחמימות בשעות הערב. ולאכול ארוחות שיש בהן בעיקר חלבוניםן וירקות. בלילה אם את רעבה- אפשר פרי  שאינו סוכרי מדי כמו תפוח עץ/אגס ולא בנננה ולשלב עם יוגורט או 3 שקדים לבחירתך. המשיכי עם הספורט!! זה נהדר :)

קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לבעלי - תודה רבה'
שאלה בנוגע לבעלי - תודה רבה
22/01/2018 | 15:41
3
42
אז ככה...

קודם - אביו של בעלי נפטר מסיבוך של סכרת. בעלי כרגע בריא ועושה בדיקות כל שנה שנתיים... האם הסיכוי שלו לחלות בסכרת גבוה יותר? האם בהכרח יש קשר גנטי בכלל? 

דבר שני- נתוניו:
84 ק"ג, גובה 1.79, בן 30.
רוצה להגיע למשקל 79 - הוא שקל כך לפני שנתיים.
מתאמן כ- 3-4 בשבוע באופן קבוע - כדורסל, ריצה, משקולות, גיו טיאסו ועוד ועוד. ממש באופן תמידי.

יש לו נטייה קלה להשמנה והיה ילד מלא, כרגע קשה להוריד למרות האימונים ותזונה מאוזנת -כלומר תזונה שוטפת בריאה אבל כן מתוקים ופחמימות מידי פעם- למשל אירועים, סופ"שים.

מה את מציעה כדי להוריד 5 ק"ג ולשמור על בריאותו? האם הימנעות מוחלטת ממתוקים /פחמימות / סוכר? האם פעם בשבוע מותר? מה להוריד מהתפריט היומי ומה להוסיף?
הימנעות מוחלטת ממתוקים / פחמימות תיהיה בעייתית
וגם בעקבות האימונים מוציא הרבה ארנגיה וחוזר רעב.
אשמח גם להמלצות לארוחות מזינות אבל גם משביעות -  בצהריים וגם בערב לאחר אימון.

הרבה פעמים יש חוסר זמן להכין ארוחה בריאה והדברים הזמינים והמהירים הרבה פעמים פחות בריאים כמו גם פיתויים כאשר אתה מוקף חברים ומשפחה... אם יש לך טיפים לזה אשמח מאוד.

מעריכה מאוד,

המון תודה!!!!

קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי אלונה,'
היי אלונה,
24/01/2018 | 21:18
2
27
סכרת היא מחלה שיש לה קשר גנטי, יחד עם זאת יש בכוחנו להגדיל או להקטין את הסיכויים לכך שתפרוץ. אם מקפידים על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית באופן קבוע אנחנו משפרים את הסיכויים שלנו לחיות בלעדיה. בגלל ההיסטוריה המשפחתית חשוב להיות במעקב ולעשות בדיקות דם שבהם תינתן הבדיקה של הגלוקוז ובנוסף גם המוגלובין A1C אשר נותן אינדיקציה לרמות הסוכר בדם לפרק זמן של כ 3 חודשים אחרונים ממועד ביצוע הבדיקה. 
כדי להוריד 5 ק"ג איכותיים-כלומר: אחוזי שומן ולא מסת שריר הוא צריך לצרוך כמות נאותה של חלבונים בריאים, ירקות ופחמימות "טובות" כלומר- מלאות שיש בהן סיבים תזונתיים-כדי להאט את קצב ספיגת הסוכרים בדם ולהימנע מקפיצה של רמות האינסולין-דבר שיפר את האיזון ברמות הסוכר בדם. אילו פחמימות מתאימות?
קינואה, בורגול, בטטה,כוסמת,לחם כוסמין,שיבולת שועל וגם סקיני פסטה שמהווה תחליף מצויין כתוספת לארוחה דיאטטית.
ממליצה בחום-לנסות ולהתארגן מראש עם הבישולים ועם האוכל כדי לנצח את הפיתויים . כי כשרעבים קל יותר ליפול ואם יש את הדברים הנכונים בבית והבטן שקטה אז אפשר להתמודד ולהיות חזקים אל מול כל עוגה מפתה שניתקל בה :)
מעבר לכך- התאמה מדוייקת יותר תוכל להיעשות בפגישה אצל איש מקצוע שב תקבלו הכוונה מותאמת אישית .

קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'רב תודות לך, מלכה!!!!'
רב תודות לך, מלכה!!!!
24/01/2018 | 21:29
1
9
על סקיני פסטה לא שמעתי.... אם יש עוד פרטים אשמח

חלבונים בריאים זה למשל קוטג, טונה, אבוקדו, ביצים...? עוד משהו?
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'חלבונים בריאים'
חלבונים בריאים
24/01/2018 | 22:51
16
בנוסף גם :
חזה עוף
עדשים
טופו
שעועית לבנה
גריגירי חומוס
גבינות 5%
יוגורט 1.5%-3.5%
תרשמי בגוגל סקיני פסטה ותמצאי. את מוזמנת להיכנס גם לדף העסקי שלי , פירסמתי שם מתכון עם סקיני פסטה ( ממש מזמן... זה נמצא בתמונות).
אודליה ביצ'צ'ו N.D
l
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'צום יומי '
צום יומי
22/01/2018 | 15:55
3
30
אודליה היי, שמעתי מהרבה מכרים על צום יומי כסוג של "דיאטה" בריאה שעוזרת בהורדה במשקל ומנקה את הגוף.
האם את ממליצה על צום יומי (מלווה בשתיית מים)?
אם כן, כל כמה כמה זמן?
האם מותר להתאמן באותו יום? 
כמובן במסגרת השיטה אוכלים ביתר הימים באופן בריא ומזין
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'אשמח לשמוע את התשובה לשאלה+שמעתי '
אשמח לשמוע את התשובה לשאלה+שמעתי
24/01/2018 | 13:58
2
20
על אנשים שעושים יום של דיאטת בננות או יום בשבוע שאוכלים רק פירות
או רק שותים . האם זה אפקטיבי לירידה במשקל?

תודה
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי'
היי
24/01/2018 | 21:27
1
112
יש המון מה לומר בנושא, יש שיאמרו כי זה בריא ויש שיאמרו שממש לא.אעשה מעט סדר "בשמועות:
ביום של צום שבו שותים רק מים שינה ירידה בקצב חילוף החומרים בגוף. הירידה במשקל מיום כזה נובעת מאיבוד נוזלים ולעיתים גם איבוד מסת שריר. כשאוכלים פירות זה שונה ולעיתים אנחנו משתמשים בזה ככלי למעין ניקוי של הגוף או הזנה בהרבה מינרלים וויטמינים מהפירות. לירידה במשקל-זה לא משמעותי- כי ירידה במשקל נובעת מהתמדה בתפריט בריא לאורך זמן.שינויים קיצוניים ועוד שאינם מפוקחים מוציאים מאיזון, מגבירים את הרעב ומחזירים אותנו אחורה.... מתינות והתמדה אפקטיביים הרבה יותר :)
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'האמת נשמע הגיוני מה שאמרת'
האמת נשמע הגיוני מה שאמרת
24/01/2018 | 21:31
6
לצפיה ב-'מזונות חומציים ובסיסיים'
מזונות חומציים ובסיסיים
23/01/2018 | 08:15
1
30
שלום רב. האם תוכלי לפרט אלו מזונות בסיסיים כדאי לאכול מי שמתאמן 5 ימים בשבוע בחדר כושר, גבר בן 68, בריא באופן כללי ומאלו מזונות חומציים כדאי להימנע או להפחית.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי'
היי
24/01/2018 | 22:47
11
מה הסיבה שאתה נדרש לחלוקה הזו? מהן מטרותיך באימונים? האם אתה אוכל הכל או שאתה טבעוני/צמחוני?
אשמח לקבל נתונים נוספים בכדי לתת לך תשובה שתתן לך מענה. כל הירקות הירוקים למיניהם הם יותר בסיסיים מויש דרגות של מזונות חומציים יותר ופחות בעולם החלבונים והפחמימות. אם יש סיבה רפואית לכך הייתי מציעה להיכנס לטבלה של מזונות בסיסייים וחומציים ( תרשום בגוגל) ולפיה לבחור מה המזון שנכון לך יותר לאכול ע"פ עקרונות החומציות -בסיסיות. אין ספק שמזון בסיסי הוא טוב יותר ,אך לעיתים אם מצליחים לאזן בין צריכת החומציים לבסיסיים הגוף וה PH מתאזנים בעצמם :)
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'האם יש לך המלצות על תזונה צימחונית למתאמנים?'
האם יש לך המלצות על תזונה צימחונית למתאמנים?
23/01/2018 | 11:20
1
21
תזונה שמכילה מספיק חלבון לעמוד באימונים הקשים?
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי אבנר'
היי אבנר
24/01/2018 | 21:40
13
הייתי מציעה לשלב:
קטניות כגון מאש, עדשים בכל הצבעים, שעועית לבנה, טופו, גרגירי חומוס וקטניות מונבטות.
אל תשכח שחשוב שיהיו גם פחמימות בריאות ,במיוחד אם המטרה היא להעלות את מסת השריר. הפחמימות הן השוער במעלית שיגרום לחלבונים להיכנס על תעלות השריר וכך המסה תגדל.
פחמימות בריאות לדוגמא הן: קינואה, בורגול, בטטות, לחם כוסמין, כוסמת.
כמובן שצריך שיהיה תפריט שיתאים לצרכים האישיים שלך ומאים לאורח החיים שלך. אבל אני בטוחה שאם יהיו לך בתור התחלה המזונות הנכונים נגישים ומוכנים יהיה לך קל להתקדם במטרותיך. 
בהצלחה :)
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'שומן בטני - בת 65'
שומן בטני - בת 65
23/01/2018 | 11:31
1
37
שלוך לך אודליה... אני אוהבת את גזרתי ובריאה סך הכל, משתדלת להתמיד בריקודי עם והליכות ושחייה.
מעוניינת להוריד רק שומן בבטן ובטן רופסת קדימה בעקבות לידות וגיל, במיוחד לרגל חתונת בתי בחודש מאי....
מה את ממליצה? 
איך נמנעים מפחמימות בתקופת חורף קרה? זה לא פשוט
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי דליה,'
היי דליה,
24/01/2018 | 21:34
16
כל הכבוד לך על הפעילות הגופנית שאת משלבת בחייך. זה נהדר לגוף ולנפש :)
בעניין של שומן בטני- לצערי זה מאוד נפוץ אצל נשים וקורה בעיקר בעקבות שינויים הורמונליים שאנו עוברות במהלך החיים. מה כדאי לעשות?
מבחינה תזונתית:
הורידי את הפחמימות בשעות הערב ( הישתדלי לסיים עימן עד השעה 18:00)
את הארוחה הפחמימתית יותר תנתבי לשעות הצהריים שלאחריהן את גם פעילה יותר וכך הגוף ינצל את האנרגיה שנכנסה אליו ולא יאגור אותה כשומן.
מה עושים בחורף?
שותים מרקים טובים ובריאין כמו: מרק עדשים  ומרק ירקות ומכינים ארוחות חמות ובריאות. שותים שתייה חמה , תה ירוק שהוא נהדר לחילוף החומרים בגוף ומקשיבים לגוף שלנו.
שיהיה המון מזל טוב לחתונת ביתך :)
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'קפאין'
קפאין
24/01/2018 | 10:18
1
23
שלום אודליה,
ידוע שקפאין הוא חומר משפר ביצועים . האם כדאי לשתות קפה לפני אימון או תוך כדי ? 
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי מרגי'
היי מרגי
24/01/2018 | 21:46
11
קפאין מעלה את הדופק ולכן מייחסים לו את התכונה הזו. יותר מאשר משפר ביצועים הוא מסייע לשירפת השומן ע"פ התאוריה הנ"ל. 
כדי למקסם אימון ולקבל את " אפקט הקפה" אפשר לעשות אימון אינטרוולים שבמחקרים מצאו שהוא מצויין לשיפור קצב "שריפת השומן" בגוף בזמן האימון.
בעניין הקפה-
נמצא שהוא מסייע בעיקר למי שלא נוהג לשתות קפה בד"כ ושותה אותו רק לפני האימונים. בשלב מסויים הגוף מתרגל לזה ואז האפקטיביות כבר דועכת.... בכל מקרה, עדיף את הקפה לפני האימון ובמהלכו פשוט מים :)
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'שילוב כל מרכיבי המזון החיוניים בתקופת אימונים'
שילוב כל מרכיבי המזון החיוניים בתקופת אימונים
24/01/2018 | 12:46
1
18
היי(-: אני אשמח לקבל מידע על מרכיבי המזון החשובים לבחורה שעוסקת בספורט מגוון- אבל אין לי מטרה להרזות. 
יש לי מטרה לשמור על הקיים-חיטוב, בטן חטובה, חיוניות, בריאות, אנרגיה 
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי טלטולה'
היי טלטולה
24/01/2018 | 22:34
8
המלצתי היא להקפיד על צריכת חלבונים נאותה במהלך היום:
חזה עוף
דגים
ביצים
עדשים
שעועית לבנה, שעועית מאש
טופו
המון ירקות טריים ומבושלים וצריכה נכונה של פחמימה לפני האימון כדי שהאימון שלך יהיה טוב יותר ותשפרי את הכושר.
ממליצה על בדשיקות דם אחת לחצי שנה כדי לוודא שאין לך חוסרים תזונתיים ולוודא שאת אוכלת מגוון.

קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'משקאות מיוחדים'
משקאות מיוחדים
24/01/2018 | 12:55
1
17
מה תפקידם של משקאות מיוחדים לספורט? האם מומלץ על דברים מסוימים חוץ ממים ?
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי יוסי,'
היי יוסי,
24/01/2018 | 21:53
12
המשקאות "המיוחדים" הללו הם בעיקר גימיק שיווקי הם מתאימים באופן ספציפי למתאמנים בסוגי ספורט מסוימים:
מים איזוטוניים- מתאימים לאנשים שרצים למרחקים וצריכים איזון של אלקטרוליטים, מלחים בגוף, על מנת למנוע מצב של עילפון ותשישות.
ג'לים למיניהם- גם הם מכילים מינרלים לרוב גם סוכרים ולעיתים אף קפאין. הם קלים לנשיאה בכיס או בתיק מד ומאימים לרוכבי אופניים, אצנים ולאנשים שיש להם אימון ארוךשל כשעתיים ומעלה וזקוקים לאנרגיה במהלך האימון.
אבקות חלבון- נועדו למי שמפחד לפרק את מסת השריר ורוצה לשקם אותה ולסייע לבנייתה מיד לאחר האימון ( לא מתאים לכל אחד).
גייינר- מכיל תוספת קלורית גבוהה ומורכב הן מפחמימות והן מחלבונים ונועד לאנשים שצריכים להיות בעודף קלורי כדי לבנות מסת שריר או מאידך כדי להימנע מפירוק שריר הנובע מחלילוף חומרים מוגבר.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'שואל בשביל ידידה'
שואל בשביל ידידה
24/01/2018 | 13:57
1
27

שלום,
כמה שאלות  .

1.איך ניתן להוריד מהר במשקל לפני חתונה ?
2.איך מורידים משקל מהבטן ?
3. האם ניתן לעשות זאת יותר ע"י תזונה ופחות זמן עקב לחץ בזמן ?

תודה
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי'
היי
24/01/2018 | 21:58
20
1. מתחילים להיכנס לשגרה בריאה של תזונה וספורט כבר מעכשיו ולא ברגע האחרון....
2.בעניין הבטן- איא אפשר להחליט מהיכן נוריד אבל יש דרקכים לסייע לניתוב נכון:
ע"י הפחתת כמות הפחמימות בשעות הערב ובנוסף הייתי ממליצה לעשות תרגילי בטן לחיזוק ועיצוב שלה ולהוסיף פלאנקים ע"ב יומי ( לפי היכולת).
3.בוודאי שניתן באמצעות התזונה. הייתי ממליצהלקבוע פגישה עם איש מקצוע ולהתאים תכנית תזונה אישית.

קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'בעניין האנרגיה'
בעניין האנרגיה
24/01/2018 | 14:12
1
17
היי,
ראיתי שהזכירו את העניין של תזונה שגורמת לאנרגיה...
אשמח לפירוט וטיפים- תזונה מעירה, מביאה לאנרגיה, כאשר אני מרגישה עייפות/שחיקה/"דאון"  ולא רעבה... אלא רוצה משהו שיעיר אותי באמצע היום בין עבודה משרדית לאימון 
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'הייי אורחת'
הייי אורחת
24/01/2018 | 22:04
14
יש מזונות שמעירים את הגוף והם בעיקר כאלו מכילים כלורופיל- הפיגמנט הירוק לצמחים כי הוא מסיחיע לזרימת בחמצן בגוף . כל הירוקים למיניהם:
ברוקולי, ספירולינה, תרד,שעועית ירוקה, מלפפונים, חסות.
וגם תה ירוק, פירות יער כגון אוכמניות ופטל.
ופשוט פרי נמכיל כמות מתונה של סוכירם כגון תפוח עץ/אגס
אם מדובר על בין עבודה לאימון כל בערב לפני ארוחת הערב הייתי מציעה לאכול ארוחה =קלה לפני שתתן לך אנרגיה:
שייק ירוק ובריא
כריך קטן עם מעט גבינה/ריבה ללא תוספת סוכר/אבוקדו
חטיף אנרגיה
חטיף חלבון 
פרי + 4 שקדים או פרי ויוגורט
והכי חשוב לזהות ולאכול כשאת באמת רעבה ולא בגלל שאת ב"דאון...."
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'צריכת חלבון יומית'
צריכת חלבון יומית
24/01/2018 | 18:47
1
17
קראתי כי אדם המתאמן צריך לצרוך כ-1.2 גרם חלבון לכל ק"ג, בהתאם לעצימות.
האם זה בסדר לצרוך את כ-80% מצריכת החלבון היומית בארוחה אחת (ארוחת הערב לפני השינה), ואת השאר לפרוס על פני היום?

תודה.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי אורח'
היי אורח
24/01/2018 | 22:08
12
זה לא אפקטיבי כי הגוף לא באמת מסוגל יותר מ 30 גר' חלבון לארוחה ולכן ההמלצות הן לפזר את צריכת החלבון לאורך כל היום בכדי שתהיה ספיגה מירבית.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'מה לאכול אחרי ריצה?'
מה לאכול אחרי ריצה?
24/01/2018 | 19:28
2
16
בת 43, רצה 10 ק"מ 4 פעמים בשבוע+2 אימוני כוח בחדר כושר בשבוע.
כמעט תמיד רצה בבקרים, ואין לי ממש זמן לארוחה מלאה אחרי הריצה. מה חשוב וכדאי לאכול אחרי האימון? והאם יש חשיבות משמעותית לזמן האכילה לאחר האימון?
ושאלה כללית - בהתאם להרגלי הספורט שתארתי, על מה חשוב לשים דגש בתזונה היומיומית? מה חשוב לא לפספס או על מה חשוב להקפיד?
תודה!
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי'
היי
24/01/2018 | 22:16
1
15
שגרת האימונים שלך נפלאה וריצה זה הספורט האהוב עליי :)
אל תפספסי את הארוחה שלאחר האימון כי את מסתכנת באיבוד מסת שריר ולא משקמת את הגוף לאחר האימון . אם אין לך זמן בבוקר את יכולה לקחת יוגורט קטן עם תפוח ולצאת או לשתות משקה אקטיביה לפחות עד לארוחה. חשוב מאוד גם בכדי שלא תהיה פגיעה בהמשך בצפיפות העצם.
שימילב שאת צורכת מספיק ירקות במהלך היום,שאת שותה ליטר וחצי מים,אוכלת חלבונים בריאים ורזים כגון: דגים, חזה עוף, קטניות,טופו, גבינות עד 5%.
הקפידי על שתיית מים. הייתי ממליצה לעשות בדיקות דם אחת לחצי שנה ולבדוק את הברזל ומאגרי הברזל  בכדי לוודא שאינך מאבדת מהם ובמוסף בודקת את מצב,המגנזיום וויטמין D.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-' תודה רבה!'
תודה רבה!
24/01/2018 | 22:23
לצפיה ב-'תזונה נכונה לעוסקים בספורט- בריאות,כושר, תזונה.'
תזונה נכונה לעוסקים בספורט- בריאות,כושר, תזונה.
24/01/2018 | 20:25
2
24
ערב טוב לכולם, מקווה שהתחברתם, בקרוב מתחילים :)
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לפורום! '
ברוכה הבאה לפורום!
24/01/2018 | 20:44
1
3
לצפיה ב-'תודה רבה אלונה :)'
תודה רבה אלונה :)
24/01/2018 | 20:57
3
לצפיה ב-'הסדר יום הזה טוב?'
הסדר יום הזה טוב?
24/01/2018 | 21:28
2
27
בן 26 משקל 56 ועם BMI 18.5 המטרה לעלות משקל
זה הסדר פעולות שיש לי בבוקר
חצי כוס מים
מחכה 10 דק
תמר אחד
מחכה 2 דק
10 דק מתיחות ידיים רגליים גב
1 דק פלאנק
5-7 דק אינטרוולים 20 ש' + 10 ש' מנוחה
חצי כוס מים
מחכה 5 דק
3x10 שכיבות סמיכה
ארוחת בוקר
מחכה שעה
חצי כוס מים
אחרי זה ארוחה כל שעתיים שלוש
ולפני כל ארוחה 1 דק פלאנק או 3x10 שכיבות סמיכה

הארוחת בוקר:
80 קוואקר
220 חלב
1 תפוח
10 אוכמניות
6 אגוזים
6 שקדים
1 כף ציה
סה"כ 800 קלוריות
סה"כ 2300 קלוריות ביום
פחמימה 45% חלבון 20% שומן 35%

1. הארוחת בוקר טובה?
2. את האימון בוקר לעשות לפני הארוחה או אחרי?
3. זה בסדר לאכול ישר אחרי אימון/פלנק/שכיבות? (בלי לחכות שהדופק ירד)
4. האינטרוולים זה בעיקר אנאירובי (tabata, jumping jacks וכו') האם זה מכשיל את העליה במשקל?
5. הכושר הזה מספיק כדי למנוע סוכרת לחץ דם ובעיות לב?
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'היי'
היי
24/01/2018 | 22:27
1
25
1.ארוחת הבוקר שלך אמנם בריאה אך לא תביא אותך לתוצאות הרצויות.
כדי שהגוף יספוג את החלבון שבאררוחה רצוי שלא יהיה בו כ"כ הרבה שומן , גם אם זה שומן בריא..... לכן הייתי מנסה לשנות את הארוחה באופן הבא:
במקום החלב-יוגורט 1.5%
להוריד את האגוזים ,הצ'יה והשקדים. אפשר להוסיף כפית של מייפל טבעי שמכיל הרבה ויטמיני B
לפני האימון :
הייתי מוסיפה תמר נוסף או אוכלת כריך ( אם יש לך זמן בבוקר) ולאחר חצי שעה מתחילה אימון.
את האגוזים והשקדים והצ'יה תשלב במהלך היום. אסור לך להיות בגרעון קלורי אם את הרוצה לעלות במשקל ובמסת השריר. פשוט צריך לשלב בזמנים הנכונים במהלך היום.
2. ארוחה קטנה שמכילה פחמימות-המתנה של כחצי שעה או פחות אימון- ארוחה גדולה יותר שמשלבת בין חלבונים לפחמימות ודלה בשומן. 
3. אין בעיה לאכול מיד לאחר האימון כל עוד אתה מרגיש טוב :)
4. הכושר הזה נהדר למניעת מחלות.ץ בנוגע להעלאת מסת שריר ייתכן שכדאי התייעץ עם מאמן כושר ולעבוד עם משקלים בהתאם לסיבולת שלך ולייצר גירוי של השריר למטרת גדילה.
מקווה נתתתי לך קווים מנחים שיסייעו לך . כמובן שצריך לבנות תפריט מדוייק יותר אם רוצים למקסם את התוצאות.
קרב מגע הגנה עצמית >>
לצפיה ב-'תודה רבה על ההכוונה זה עזר מאוד!'
תודה רבה על ההכוונה זה עזר מאוד!
24/01/2018 | 23:14
4

מנהל/ת הפורום

אודות:
האקדמיה הישראלית לקרב מגע – KMA ISRAEL הוקמה בשנת 2010 ע"י שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד במטרה לקדם, לפתח ולשמר את השיטה. לאחר למעלה מ- 18 שנות ניסיון רצו
עוד...

הודעות אחרונות

12:05 | 24.05.18 אורחים בפורום
07:54 | 05.05.18 אורחים בפורום
11:55 | 05.02.18 אורחים בפורום
14:40 | 08.01.18 אורחים בפורום
12:14 | 16.12.17 ישראל היום1
09:20 | 05.12.17 אורחים בפורום
09:42 | 21.11.17 אורחים בפורום
12:38 | 08.11.17 אורחים בפורום
11:19 | 07.11.17 אורחים בפורום
10:47 | 26.10.17 אורחים בפורום
11:05 | 15.10.17 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ