boot

boot

שלום רב,
אני מנסה לעשות בוט מתוך Flash Drive.
כאשר אני נכנס ל menu , מקבל מס' אפשרויות :
USB-FDD
USB-ZIP
USB-CDROM
USB-HDD
השאלה שלי היא מה כל האופציות הללו ?
ובבקשה לא להציע לי לנסות..., כי ניסיתי את כל האפשרויות.
ושום כלום. ווינדוס עולה כרגיל.
ולא משנה אם אני מגדיר דרך ה Menu Setup או דרך CMOS Setup . ווינדוס מתעקש לעלות דרך ה HDD .
בכל אופן השאלה שלי היא זו שנשאלה בהתחלה ! מה פירוש כל האופציות שציינתי למעלה .
תודה

עונה

בדיוק עניתי בפורום השכן לגבי איך לאתחל דיסק און קי, מבלי להיכנס לביוס.
בחלונות 10 זה אפשרי ( אני חושב שגם ב חלונות 8 ).
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/91/184341154/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%94[/URL]

העניין של האפשרויות השונות, זה שהביוס לא תמיד יודע לזהות שמדובר במכשיר כלשהו שמחובר בחיבור USB.
FDD זה FLOPPY DISK DRIVE שמחובר בחיבור USB.
CDROM, זה כונן דיסקים אופטי חיצוני שמחובר ב USB.
ZIP, זה כונן מגנטי ישן שהחליף בזמנו את ה"פלופי דיסק" וגם הוא מחובר למחשב המודרני בעזרת USB.
HDD זה דיסק קשיח חיצוני שמחובר ב USB ( הכוונה גם לדיסק און קי ).

הנה קישור שמדגים לך מהו FDD בחיבור USB.
https://www.netbitct.co.il/shop/מוצרי-usb/usb-fdd-1-44mb/

תודה אורח יקר...

מפתיע ש HDD זה גם דיסק און קי. זה נשמע כמו ההארד דיסק של המחשב, ואני הבנתי שבחירה זו תבצע boot רגיל דרך נערכת ההפעלה המותקנת ב HDD ( או ב SDD ).
אז עכשיו אני יודע.
בכל אופן, כעת, אני מבקש להבין מדוע אינני יכול לבצע פעולה פשוטה של : להעלות את המחשב דרך התקן מסוים !?
יש לי את תוכנת memtest86 על גבי דיסק און קי.
במחשב א' התוכנה עולה, עושה עבודתה והכל דבש.
(אגב, גם כאן שאלונת קטנה : האם אתה מכיר תופעה בה המחשב עולה דרך USB מבלי שתגדיר לו מבפורש ? רק משום שנעצת את הדיסק און קי והפעלת את המחשב ? זה מה שקורה אצלי במחשב א'...ואז כדי שיעלה כרגיל אני שולף את הדיסק און קי...)
הבעיה היא במחשב ב' (ישן יותר) :
אני מקיש F12 > בתפריט ה menu בוחר USB HDD ׁ> בהמשך לוחץ Enter ומקבל חלון כפי שמוצג בתמונה המצורפת.
כאן יש לי 2 אפשרויות : לעלות כרגיל דרך המערכת, או לבצע בדיקת זכרון באמצעות הכלי של ווינדוס.
אין לי אפשרות להגיע לדיסק און קי שנעוץ היטב במקומו. מאחור או מלפנים, הכל ניסיתי.
אז מה לדעתך ניתן לעשות ?

HDD, זה דיסק קשיח מכל סוג

בכיתוב "USB-HDD", הכוונה היא לדיסק קשיח חיצוני שמחובר ב USB, לרבות דיסק און קי.

לגבי שאלתך השנייה, אני לא יודע מדוע תוכנת MEMTEST86 לא עולה.
יתכן שזה עניין של פריסת ISO לא נכונה / לא טובה. לא יודע...
אני בדר"כ משתמש בתוכנת RUFUS כדי לאתחל USB.
יש תוכנות ISO שצריך לצרוב כ ISO, ויש כאלה ( כמו לינוקסים ) שצריך לצרוב כ DD.

לא מכיר אפשרות שהמחשב מאתחל מ USB, מבלי שזה הוגדר לו במפורש בביוס.

מספר לך רק שתדע, שכל זמן שהייתי על הנייד הישן שלי, הייתי מאתחל מ USB ללא שום בעיה למרות שהביוס שלו בכלל לא תמך באתחול כזה. זאת בעזרת תוכנת PLOP , מנהל אתחולים שצרבתי ע"ג דיסק CD פשוט.
אם אין לך כונן אופטי במחשב, יש גם אפשרות להתקין את PLOP על ווינדוז ולהגיע אליו בעזרת אתחול המחשב והקלדה על F8 ( ואז נפתח תפריט אתחולים ).
מה שטוב במנהל האתחולים הזה, שאם משהו פגום באתחול של ה USB, מיד עולה הודעה בכתב שה "USB אינו בר אתחול". גם יש אפשרות לניסיון אתחול חוזר מאותו USB מבלי לכבות ולאתחל את המחשב.
אם זה מעניין אותך, אתה יכול לחפש על כך מידע בגוגל -
PLop Boot manager

הרעיון מסקרן...

אם הביוס שלי במחשב הישן אינו תומך באתחול מ USB, אז הייתי מצפה שלא יציג אפשרות של HDD בתפריט ה setup .
בכל אופן על מנת לבדוק את הסטיקים שלי... שזו בעצם המטרה, אני לוקח את הרעיון שלך לשימוש בתוכנת plpbt .
ופה אני צריך את עזרתך.
הורדתי (plpbt 5.0.15) ודי 'התפזרתי', לא ממש מבין איך משתמשים.
ראה תמונה של כל הקבצים...
תודה מראש

עזוב... לא יעיל

אם לדעתך הזיכרון במחשב שלך פגום, תבדוק את זה בעזרת אשף בדיקת הזיכרון של חלונות 7. נראה לי הכי יעיל ( אתחול ב F8 ).
&nbsp
לאחר מכן אתה יכול ללמוד קצת על נושא צריבת ה ISO בעזרת סרטונים ביוטיוב.
&nbsp
אני עברתי קצת על האפשרויות הורדה של PLOP ואני בעצמי הלכתי לאיבוד. מילא אם היה לזה תכלית ממשית, אבל המחשב שלך תומך באתחול USB.
להבא, רק וודא שהאתחול אכן מוגדר ל USB ( כך שה USB מופיע ראשון ).
העניין זה שבכל מחשב זה ייחודי.

רק בגלל שאתה סקרן....

בעיקרון, מקווה שהורדת את קובץ הזיפ הנכון. לכן אני מציין כאן קישור ישיר להורדה של קובץ ה זיפ.
https://download.plop.at/files/bootmngr/plpbt-5.0.15.zip
מה שאתה אמור לעשות, זה לחלץ את קובץ ה זיפ, אז תמצא שם קובץ ISO לצריבה, בנפח של 1.4 מ"ב.
אין צורך להיכנס לתיקיות השונות עם הכותרת WINDOWS' LINUX וכו'.
לאחר הצריבה תקבל דיסק בר אתחול של PLOP.
לאחר האתחול מהדיסק, תעלה תוכנת PLOP ותשאל אותך מאיפה לאתחל.
אתה אמור לבחור ב USB.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אולי הדיסק לא תקין..

חבר דיסק און קיי 8 גיגה ומעלה תקין...תשתמש בכלי של ווינדוס שיוצא לבד דיסק התקנה שעולה ...

ונסה עם זה...בביוס לא לבחור התקן שעולה ראשון קבוע יש אופציה שיעלה חד פעמי מדיסק און קיי או משהו אחר...ואז יתקין....( אולי F8 כמו אצלי אולי אחר כתוב לך בביוס.. )
https://www.microsoft.com/he-il/software-download/windows10

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תנסה את הדרך שלי זו הנכונה של החברה

&nbsp
ונראה יכול להיות שהוא תקין אבל לא ניתן להעלות ממנו כי לא עשית אותו עם האפשרות...בכלי הורדה זה נעשה לבד והיטב...אם לא תנסה לא נוכל לשלול את זה....

לא בטוח שהבנתי...

אתה מציע להוריד מהקישור את הכלי (של מייקרוסופט) שיוצר Bootable USB .
וזאת למרות שאני כבר מחזיק ב Bootable USB שעובד במחשב אחר.
האם נכון ?
ואם כן מה הטעם, לדעתך ?

חוץ מזה, הכלי הזה אינו מוגבל/ייעודי... ?
כלומר, אולי הוא מיועד רק לצורך התקנה/שדרוג לווינדוס 10 ?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
נכון לא ציינת איזו מערכת הפעלה אגב..זה היה ניחוש

&nbsp
יש משהו אחר לעשות לאפס ביוס לברירות מחדל ,לנסות. להתקין ביוס מחדש או לשדרג אותו מאתר היצרן של לוח האם באופן מדוייק. אולי זה יפתור את המצב.
&nbsp
וכן אם זה ווינדוס 10 אצלך להוריד מחדש לא יהיה נורא וגם תקבל את העידכון האחרון של ווינדוס כבר בהתקנה..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
נסה את תיקון הביוס

&nbsp
והעזר בזה ללא תוכנות רק בווינדוס ליצור שוב בוטאייבול עם ווינדוס (מקורי אני מקווה יש לך ) ולהעלות אותו נכון כפי שאמרו לך בעליית המחשב ..
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=aFJwiILbsdo

למעלה