עדכון של חלונות הוסיף הגדרות שפה ואי אפשר לשנות אותן

עדכון של חלונות הוסיף הגדרות שפה ואי אפשר לשנות אותן

הבוקר חלונות 10 עדכן עצמו אוטומטית, הגדרת שפה ראשית שונתה מenglish united states אל english uk.

משום מה אין אפשרות לשנות את השפה חזרה, ואין אפשרות להסיר את השפה הנוספת. (סדר הסמלים במקלדת שונה, וזה מאד מפריע לי בעבודה השוטפת).

פתרון לבעיה זו (ואחרות באותו הסגנון)

א. מחיקת הרשימה הנוכחית פרט לשפה english-usa בעזרת powershell
פתח powershell
אחסן זמנית רשימת שפות במשתנה ובדוק מה רשימת השפות כך:
קוד:
 $list = Get-WinUserLanguageList
 echo $list
הפלט יהיה בסגנון :
קוד:
LanguageTag     : en-US
Autonym         : English (United States)
EnglishName     : English
LocalizedName   : English (United States)
ScriptName      : Latin script
InputMethodTips : {0409:00000409}
Spellchecking   : True
Handwriting     : False

LanguageTag     : en-GB
Autonym         : English (United Kingdom)
EnglishName     : English
LocalizedName   : English (United Kingdom)
ScriptName      : Latin script
InputMethodTips : {0809:00000809}

LanguageTag     : he
Autonym         : עברית
EnglishName     : Hebrew
LocalizedName   : Hebrew
ScriptName      : Hebrew
InputMethodTips : {040D:0002040D}
בחרו את השפה שתרצו לשמור (אני ממליץ להשאיר את english usa) - במקרה שלי שמרתי את השפה הראשונה כך:
Set-WinUserLanguageList $($list[0])
לאחר מכן להכנס להגדרות שפה ולהחזיר את השפות הנוספות שרוצים.

אפשר בבקשה הסבר למתקשים?

סליחה על הבורות... אבל
איך מגיעים/מפעילים את PowerShell?
איפה מקלידים מה?
מה פירוש "אחסן זמנית רשימת שפות במשתנה.."
תודה!

אנסה להסביר

powershell הוא המעטפת החדשה של מיקרוסופט (קצת חלש בהשוואה לbash, אבל סוף סוף מעטפת שאפשר לעבוד בה).
כדי להפעיל אותו אתה מקליד בכלי החיפוש powershell.
תקבל מסך טקסטואלי (מקום להקיש טקסט). זה הshell.
ה"אכסון הזמנית" הוא יצירה של משתנה (בדוגמה שצרפתי קראתי לו $list (סימן ה$ בצד שמאל), והצבתי אליו באותה פקודה את השפות המוגדרות.
לאחר מכן "ביקשתי" ממעכת ההפעלה להציג את מה שמוצב למשתנה (זו הפקודה שמתחילה בecho).
&nbsp
ראיתי איזה "בלוק" מכיל את "אנגלית ארצות הברית" (en-US), וזכרתי שרשימה במחשב מתחילה באיבר אפס.
&nbsp
לאחר מכן נתתי את הפקודה האחרונה שהגדירה שרשימת השפות במחשב תהיה רק האיבר האפס (הראשון) מהמשתנה הקודם. (אם אנגלית-ארה"ב היתה השלישית ברשימה, הייתי מגדיר למחשב שרשימת השפות מורכבת רק מהאיבר שמספרו 2).
&nbsp
בינינו - בלינוקס זה הרבה יותר קל. גישה לפאנל הניהול, מקלדת, הוסף\הסר ... (רק תזהר לא להסיר את כל הגדרות המקלדת, אחרת תצטרך לעשות "שמיניות באויר" כדי לתקן את זה).

תודה, התייחסות ואולי הצעה לפתרון נוסף.

תודה על הקדשת הזמן לפרט את הצעדים, אך עדיין התקשיתי לפעול לפיהם
.
להלן פירוט של מה שעשיתי:
  1. הקלדתי ב'גוגל' Win 10 remove UK Language, ועיינתי בקישור [URL]https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/8i7ctr/cant_remove_english_uk_language_windows_10_build/[/URL]
  2. נכנסתי ל-PowerShell והדבקתי שם את שלוש השורות המוצגות בתחילת ההסבר ואישרתי (הקשת Y).
  3. סגרתי את ה-PowerShell.
  4. נכנסתי ללוח הבקרה וראיתי שמופיעה רק השפה US.
  5. הוספתי את השפה העברית.
  6. הבעיה נפתרה אצלי.

ההבדל הקטן

אני רק הוספתי שורה בה רואים מה יש, והצבתי מהרשימה. הם ישירות הגדירו en-US (אותן שורות בדיוק).

איכשהו ההסבר בקישור נראה לי פשוט יותר

"המסביר לצרכן" בקישור היה לי נוח הרבה יותר...

trilliane

Well-known member
מנהל
בעיה בקידוד(?) עברית טקסטואלית בחלונות 7 לאחר התקנה

קובצי טקסט רגילים ששמרתי בעבר ואני פותחת כרגיל ב"פנקס הרשימות" (Notepad) מופיעים כג'יבריש (למשל ôøèéí èëðééí òì äñøè). כשאני יוצרת קובץ חדש (100% עברית רגילה, בלי שום תחכום) ולוחצת על שמירה רגילה (קידוד ברירת המחדל הוא ANSI), קופצת לי התראה שהקובץ מכיל תווים בפורמט UNICODE ואם אשמור כ-ANSI הם יאבדו. אם אני שומרת בכ"ז הם נשמרים כסימני שאלה (????). שמות הקבצים בעברית נשמרים ללא בעיה.

בעבר לא הייתה לי בעיה כזאת כל עוד לא השתמשתי באמת בתווים מיוחדים. כל עוד כתבתי בעברית "רגילה" שמרתי רגיל ולא הייתה בעיה לשמור/לפתוח קבצים בקידוד ANSI. אולי זה קשור להתקנה מחדש של מערכת ההפעלה (מיד אפרט על כך) אבל זה נראה לי קצת מוזר, בהתחשב בכך שמעולם לא היו לי בעיות כאלה באף מחשב (לא משנה איזו גרסה של חלונות וללא תלות בשפת מערכת ההפעלה, וברוב המחשבים שעבדתי עליהם עד היום זו הייתה אנגלית).

אני יכולה כמובן לשנות ידנית את הקידוד בכל שמירה, אבל זה די מעיק; פרט לכך, זה לא פותר לי את בעיית הקבצים הישנים... שגם אותם אני מניחה שאפשר לפתוח ע"י שינוי הקידוד (אם לא בפנקס אז בתוכנה אחרת) אבל שוב, התעסקות מעיקה ומיותרת. כל היופי בתוכנה ובקבצים האלה הוא הפשטות והקלות (תרתי משמע) שלהם. אני אוהבת קובצי טקסט ועובדת איתם לא מעט...

הרחבה/חפירה לא בהכרח רלוונטית לגבי מערכת ההפעלה:

יש לי חלונות 7 בעברית גרסת Home Premium מקורית (ברישיון) שהגיעה עם הלפטופ (שהגיע מהעבודה, לא אני בחרתי/התקנתי). בגרסה הזאת לא ניתן לשנות שפה. אני לא אוהבת ש"מזיזים לי את הגבינה"; בהתחלה זה עצבן אותי אבל עם הזמן התרגלתי, ועבדתי שנים בגרסה העברית.

בשנה האחרונה ניזוק הכונן הקשיח והוחלף במעבדה. הטכנאי הוריד עם הקוד שלי קובצי התקנה ממיקרוסופט, התקין ומחק אותם. כשרציתי להתקין מחדש לא הצלחתי להוריד מאתר מיקרוסופט עם הקוד (אולי בשל סמיכות זמנים קצרה מדי) ובסוף הורדנו (לא ממיקרוסופט) גרסת התקנה של Home Premium 32 bit באנגלית, והעברנו אותה אישור טלפוני אוטומטי מול מיקרוסופט.

חיפשתי דרך להחזיר את המחשב לאופן המדויק שבו הוא נראה קודם, גם אם זה אומר להחזיר את העברית (אירוני משהו... חבל שלא חיפשתי מספיק לפני כמה שנים, אבל לא משנה). מצאתי את Vistalizator, הורדתי, פעלתי לפי ההוראות... בהתחלה נראה כאילו זה נכשל, אבל לאחר שהפעלתי מחדש את המחשב קיבלתי חלונות בעברית כאילו לא קרה דבר. למי שלא מכיר, המעקף הזה עושה שימוש בקובצי השפה המקוריים של מיקרוסופט (הוא רק מאפשר להשתמש בהם אף שמערכת ההפעלה לא מאפשרת זאת רשמית).

מאז הכול עובד סבבה; הדבר היחיד שנתקלתי בו לאחרונה הוא בעיית עברית ששמורה כ-ANSI. לא יודעת אם זה קשור, כאמור.

היי טריש, עדיף לך לנצל"ש למישהו שיודע להשתמש בחלונות

או פשוט לפתוח הודעה (נראה לי שזה שווה הודעה בנפרד).
&nbsp
גיא.

למעלה