לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
71227,122 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אופניים חשמליים

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אופניים חשמליים בתפוז- בפורום זה אשמח לענות על כל שאלה , עצה , בעניין אופניים החשמליים  כגון- בסיס חוקי, הורים דואגים,  
שאלות מקצועיות או בעיות באופניים שלא מצאתם תשובות. 
הסוללה לא עובדת מה עושים?
היכן מותר לנסוע עם האופניים החשמליים ?
למי מותר ,מאיזה גיל?

כל שאלה, סוגיה ,דילמה , אשמח לעזור ולסייע על מנת להפיג את העננה סביב ענף ירוק כמו אופניים חשמליים.

יובל גינסברג

מנהל פורום אופניים חשמליים בתפוז

המשך >>

לצפיה ב-'האם אופניים חשמליים אינם ממונעים, והם כמו אופניים רגילים?'
האם אופניים חשמליים אינם ממונעים, והם כמו אופניים רגילים?
29/06/2018 | 16:42
5
62
ב 28/06/2018 | 15:08 משתמש תפוז יובל גינסברג, עם הפניה לעמוד של מנהל פורום אופניים חשמליים בתפוז, כתב בפורום אופניים (רגילים, פורום מספר 652) ש"אופניים חשמליים הינם כלי רכב (לא ממונע) כמו אופניים רגילים!" זהו ציטוט מדויק. נרשם בשרשור שנפתח בנושא "אורך החיים של הסוללה".
סבור שמופרך לטעון שאופניים חשמליים אינם ממונעים, והם כמו אופניים רגילים. האם מנהל פורום זה סבור שיש מקום להוסיף על הטענה שלו שם?
אופניים חשמליים >>
לצפיה ב-'אופניים חשמליים אינם כלי רכב מנועי גם בימש קבע זאת'
אופניים חשמליים אינם כלי רכב מנועי גם בימש קבע זאת
01/07/2018 | 12:27
4
64

שלום,
אינני מחליף חוות דעת משפטית אך בהחלט מנתח את הדברים כאחד האדם.
לפי פקודות התעבורה אופניים הם רכב (בלבד) ולא רכב מנועי. אופניים חשמליים אינם מוגדרות כרכב מנועי ופטורים מאגרות רישוי וטסט שנתי.

רכב - רכב הנע בכוח מכני או הנגרר על ידי רכב או על ידי בהמה וכן מכונה או 
  מיתקן הנעים או הנגררים כאמור, לרבות אופניים ותלת אופן ולמעט רכב ששר 
  התחבורה פטר אותו בצו מהוראות פקודה זו כולן או מקצתן.
רכב מנועי - רכב המונע בכוח מכני מכל צורה שהיא, ולרבות תלת אופנוע ואופנוע עם   רכב צדי עם גרור או בלעדיהם ולמעט רכב הנגרר על ידי רכב מנועי.

כך גם פסק בימש השלום בת"א בתיק 23489-01-...

בפניי מונחת תביעה שהוגשה בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה- 1975 (להלן: "חוק הפלת"ד"). השאלה העיקרית לגביה  יש להכריע בתביעה זו הינה:  האם אופניים חשמליים הינם "רכב מנועי" כהגדרתו בסעיף 1 לחוק הפלת"ד?

לטעמי, עצם הפעלת מנוע האופניים על ידי כוח פיזי (הזזת הדוושות) מראה לנו שהמדובר בכלי תחבורה המונע על ידי כוח פיזי ולא מכני. אינני מקבל את טענת הנתבעת 1 ולפיה אין כל משמעות לאופן הפעלת המנוע, בין אם על ידי מצערת יד ובין אם על ידי סיבוב הדוושות. סבורני כי ישנה משמעות רבה לעניין זה. מצערת יד (סע' 2 ב-ג לחוו"ד מומחה מטעם הנתבעת 3 שהוגשה ביום 27.4.2015) אינה אלא כלי עזר להתחלת הנסיעה אך אינה יכולה להחליף את פעולת סיבוב הדוושות על ידי כוח פיזי. כעולה מחוות-דעתו של המומחה – מר שוורץ זיו, מצערת היד מתנתקת מן המנוע במהירות של 6 קמ"ש והנעת האופניים נעשית רק על ידי כוח פיזי. חוות דעתו וחקירתו של מר שוורץ היתה מקצועית, קוהרנטית ואמינה בעיני ועדיפה על פני חוות דעתו של מומחה נתבעת 1, בין היתר מהנימוקים שציין ב"כ נתבעת 3 בעמ' 77 שורות 6-24 לפרוטוקול. משכך הדבר, אין לי אלא לקבוע כי אין מדובר ברכב מנועי כהגדרתו בחוק הפלת"ד.   

אופניים חשמליים >>
לצפיה ב-'האם באופניים חוקיות לא ניתן להניע+לנוע (לשיט) ללא שמץ דיווש?'
האם באופניים חוקיות לא ניתן להניע+לנוע (לשיט) ללא שמץ דיווש?
01/07/2018 | 20:46
3
38
גם אני סבור שיש לפטור אופניים חשמליים מביטוח, רשיון לרוכב וכיוצא באלו דרישות.
כל פסק הדין שוה עיון. נאמר בו שהמחוקק נדרש בפירוש לענין זה. מה שלטעמי מראה שהסוגיה אינה ברורה מאליה. בפסק הדין השופט מזכיר תכלית סוציאלית בפלת"ד, ואני מרשה לעצמי לומר שהוא היה מעדיף לפסוק פיצוי לנפגע התאונה, כפי שאכן עשה. פסק הדין ניתן בהקשר פלת"ד (פיצוי לנפגעי תאונת דרכים).
לגופו של ענין, הסעיף שמר גינסברג העתיק בפירוש אינו ברור לי. אולי המצערת אמורה להתנתק ב 6 קמ"ש, אך האם לא נכון שהמנוע יפעל עד 25 קמ"ש? האם לא נכון שניתן להניע את האופניים, ולשיט (לנוע) בהם, בלי דיווש כלל? זהו הרושם שאני מקבל מאופניים חשמליים רבים שאני רואה.
בכל מקרה, בהקשר אופניים רגילים נראה לי נכון לטעון שחשמליים הם ממונעים. אולי יש מקום לקבץ חשמליים ולא חשמליים לקבוצת האופניים בעת דיון בהקשר הרבה יותר רחב. אך, שנית, בקבוצת האופניים כשלעצמה, וגם בקבוצת כלי רכב דו גלגליים, ואפילו בקבוצת כלי רכב עד 4 נוסעים, לא נראה לי נכון לומר שחשמליים אינם ממונעים.
אופניים חשמליים >>
לצפיה ב-'נשמח שהאורח יהיה גלוי כך נוכל לפנות אליו בשמו. בכל מקרה לגופ'
נשמח שהאורח יהיה גלוי כך נוכל לפנות אליו בשמו. בכל מקרה לגופ
02/07/2018 | 08:58
28
לגופו של עניין:
לא תוכל להכליל 250 אלף אופניים חשמליים בקטגוריה אחרת ויש לזה השלכות שהמדינה תצטרך להוציא כספים רבים שאין לה כרגע.
אם תשנה קטגוריה היא לא תגמר רק באופניים חשמליים אלא, בקורקינטים, בקלנועיות ועוד. כמות הכלים הללו בארץ מגיעה ל 400,000 וזה מאוד קשה ואף בלתי אפשרי לבצע שינוי.
אנשים מפספסים את העיקר וזה תרבות נהיגה וגם חובת ציות לתמרורים שגם רוכב אופניים רגילים כפוף להם.
אם כל אחד ידאג לסביבתו הכל יראה אחרת.

אופניים חשמליים >>
לצפיה ב-'חשוב להבין שההתייחסות של השופט היא לאופניים שעומדים בדרישות '
חשוב להבין שההתייחסות של השופט היא לאופניים שעומדים בדרישות
<< ההודעה הנוכחית
02/07/2018 | 13:42
1
15
החוק.
באופניים חוקיות המצערת מאפשרת נסיעה עד 6 קמ"ש, ודיווש מאפשר השתלבות של מנוע עזר עד 25 קמ"ש.
מכיוון שהמנוע דורש דיווש, הוא נחשב כמנוע עזר, ולכן השופט לא מגדיר אופניים חוקיות ככלי רכב (לא מנועי).

כל זוג אופניים שאינם עומדים בדרישות החוק, סביר שלא יוכל להחשב ככלי רכב בלבד, אלא יוגדר ככלי רכב מנועי.

אופניים חשמליים >>
לצפיה ב-'אנחנו לא מתייחסים למה שלא בחוק. החוק ברור'
אנחנו לא מתייחסים למה שלא בחוק. החוק ברור
03/07/2018 | 11:19
21
ולכן כל שינוי באופניים בצורה כזאת או אחרת אינה קשורה לשופט, לחוק או לכלל עם ישראל.

אופניים חשמליים >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ