מידע עבור בחירת אופניים חשמליים ?

noachk

New member
מידע עבור בחירת אופניים חשמליים ?

אני מחפש אופניים חשמליים עבורי (בן 54) כאשר הדברים החשובים לי הם:
= אמינות (לא מוכן ליסוע למקום מסוים ולהיתקע בדרך מכיוון שיש בעיה טכנית/חשמלית באופניים)
= טעינה מספקת שלא תסתיים באמצע הנסיעה – נוסע למרחק של 10 ק"מ לכל כיוון (סך הכל 20 ק"מ בדוגמא הזו)
= מכיוון שאני גר בגבעתיים יש שם עליות שעל האופניים להתמודד איתם מבלי לגמור את הסוללה
= הרכיבים יהיו איכותיים ומוכרים וימשיכו לעבוד זמן רב גם ללא תחזוקה מרובה

נושא נוסף הוא מותג ומקום הקנייה:
כל מקום אליו אגיע יטען שהמותג שהוא מוכר הוא הכי טוב/אמין/נמכר/ידוע בשוק וימנה יתרונות שאין לאחרים (נכון או לא נכון זה כבר סיפור אחר). איך אפשר להבדיל מה נכון ומה סיפורי מעשיות ?
כל מוכר וחנות ידברו על מידע "אובייקטיבי" לכאורה שכמובן יוביל ליתרון שלהם כדי שהם יצליחו לבצע את המכירה (שכמובן יש בו אלמנט סובייקטיבי ברור) ולא ברור לי איך אני בורר את העיקר מתוך המוץ ועושה את הבחירה שהכי נכונה לי בלי לעבור בהרבה חנויות עם כל הגרסאות השונות.
אציין גם שקראתי מידע באתרים של ספקים כמו למשל רוטלה, הובי ניטרו ועוד אחד שאינני זוכר כרגע את שמו ועדיין אינני רואה הבדל של ממש ביניהם ולכן קשה לקבל החלטה למי לגשת.

אודה על הכוונה שיכולה לסייע לי לקבל כיוון מתאים.

mudale222

New member
כל ה"מותגים" בארץ זה בסה"כ השמות שהיבואנים נותנים לאופניים ש

הם מייבאים מסין. אין כמעט הבדל בין על הדגמים הסטנדרטיים וחלקם אף אותו דבר בדיוק. הכי חשוב באופניים זה הסוללה. כמה שיותר אמפר ייתן לך יותר טווח. 48V ייתן לך תאוצה חזקה יותר וסגירה חזקה יותר. תחפש סוללה ממותג או סמסונג או פנסוניק. לא להתפשר על סיניות. בקשר לאופניים עצמם, שיכוך מלא זה יותר נוח, דיסק הידראולי יותר טוב מvbrake רגיל. אתה צריך לבחור אופניים לפי המפרט שלהם ולא על פי שם.

noachk

New member
שאלות ממוקדות יותר

הבנתי את רוח הדברים אזי אשאל שאלות נקודתיות:
א. איזה מנוע חשמלי נחשב היום הטוב ביותר מבחינת אמינות, צריכת הספק נמוכה ומומנט גבוה
ב. איזו סוללה עדיפה ויש לה ניצולת וקיבולת טובה היום
ג. איזה בלמים קדמיים נחשבים טובים ומועדפים היום לבלימה יעילה ובטוחה
ד. איזה גודל צמיגים מומלץ לאופניים לנסיעה עירונית משולבת עליות וירידות
ה. איזו שילדה (קבועה, מתקפלת, חומר ייצור) נחשבת עדיפה היום
ו. מה הדברים הכי חשובים שהבקר האלקטרוני צריך להראות בצג והאם יש תוצרת עדיפה לבקר מבחינת איכות ואמינות
תודה

mudale222

New member
תשובות:

א. 8fun שזה כמעט המנוע בכל האופניים.
ב. סמסונג או פנסוניק.
ג. הידאוליים במקום מכניים, אבל די נדיר לקבל את זה בדגמים לא יקרים.
ד. כמעט כולם גם ככה מגיעים אותו דבר 2-2.25 אינטש.
ה. תגדיר מה זה "עדיפה" לדעתך. קבועה תהיה תמיד יותר בטיחותית וכנראה גם יותר קלה ותסבול פחות מרעידות. אבל לא תהיה מתקפלת שזה חסרון ענק להרבה אנשים. יש הרבה אוטובוסים שאפשר לעלות רק עם מתקפלות.
ו. לא רלוונטי.

שאלות לגבי אופניים חשמליים

נח שלום,
שאלות רבות לעניות דעתי לא יפתרו און ליין ( לפחות לא רובן)
על מנת להרשם באמת מאופניים או לחילופין לקבל מידע ולהתנסות ( הכי חשוב!)
רצוי להגיע לחנות מובחרת באיזור מגוריך.
אתה מפרט שאלות על חלקים אבל בעצם כל החלקים הינםשלם אחד ואין אפשרות במכירת אופניים מוסדרים להפריד ולמשול על קניית חלקים.
בכל מקרה גולשים ענו לך יפה

סוללות איכותיות לאופניים חשמליים

MUDALE,
אני קצת חולק על הדברים שרשמת. יש הבדלים עצומים באיכויות של סוללות. יבואנים משקיעים שנים של ניסיון במאמץ אדיר להביא מוצר שיתאים לכולם. כל לקוח ויבואן מעדיף מוצר ללא הרבה שירות - הווה אומר מוצר איכותי ביותר בטח ובטח סוללה שהיא מוצר אינטנסיבי ומשמעותי לאופניים חשמליים.
יש בסוללה מרכיב BMS שהינו ה"מוח" של הסוללה. ככל המוח זה יותר משוכלל ואיכותי כך הסוללה תשמר לאורך זמן ויפיקו ממה את המיטב. רוב הסוללות אינן בעלות BMS איכותי ויש לשים דגש לנקודה זו.

mudale222

New member
יש הבדל בין הסוללות ולכן רשמתי בפירוש

שיקנה סמסונג או פנסוניק שהם המובילות בשוק ולא סיני. בקשר לBMS אין ללקוח שום אפשרות מעשית לדעת את איכות הBMS שקיים אצלו בסוללה ולרוב המוכרים בעצמם גם אין מושג.

למעלה