מה אני צריך עבור הצרכים שלי? אופניים או קורקינט?

benjy26

New member
באמת בתור התחלה קניתי

מחנות אופניים ליד הבית אופני הרים פשוטות יד 2 ב 300 שח. זה סה"כ קילומטר וחצי והכוונה להשאיר אותם בתחנה ולא לעלות איתם לרכבת כרגע (נשמע כמו טירטור שינטרל את היתרון שבאופניים).

תודה על התגובות.

ronengeles

New member
לא ממש ברור

אמרת שיש לך את אותו מרחק מהתחנה לעבודה.
למה לא לקנות אופניים מתקפלים שתוכל לעלות איתם לרכבת?

benjy26

New member
מה אני צריך עבור הצרכים שלי? אופניים או קורקינט?

קודם כל אגיד שאף פעם לא התעניינתי אז ההבנה שלי בנושא היא אפס.

אני מחפש אופניים או קורקינט חשמליים בשביל להגיע מהבית לתחנת רכבת ומהתחנת רכבת לעבודה (וחזור כמובן).

המרחק בכל צד הוא 1.5 ק"מ.
כלומר 1.5 ק"מ כפול 4 פעמים ביום. (וגם, לא כל יום, עדיין יש ימים שאני משתמש ברכב).

זה יהיה השימוש היחידי (!), לכן אני לא מעוניין להשקיע יותר מדי.

כן חשוב לי שיהיו נוחות לנשיאה ברכבת (משקל, ושיהיה נוח לקפל אותם).

המשקל שלי 72 ק"ג בערך אם זה משנה.

מה עדיף בתנאים האלו?

מה הסדר גודל של מינימום תקציב שייתן לי גם תמורה לכסף?

יש המלצות לדגמים ספציפיים שיוכלו להתאים לי?
תודה.

המלצה לאופניים חשמליים

אהלן,
השימוש שאתה מעלה הוא מינימלי ותואם לאופניים בסיסיים שלא אמורים לעלות יותר מ 3500 שח.
לצערינו לא נוכל לעלות שמות, מותגים או לינקים למכירות. אבל עדיפות לרכוש סוללה ממותגת שתחזיק לאורך זמן וכך תוכל גם להנות מהאופניים.
תוכל לחפש בפורום על טיפים נוספים והמלצות מה לבדוק טרם ברכישה
חג שמח ובהצלחה

benjy26

New member
קורקינט לצרכים האלה אמור לעלות יותר זול?

ומה השיקולים שאמורים להכריע בין אופניים לקורקינט?
&nbsp
קורקינט בהכרח יהיה יותר קל ונוח להתניידות כשאני לא בזמן נסיעה?

ronengeles

New member
בתכלס, בשביל מרחק כזה לא הייתי טורח לקנות כלי חשמלי

אם תזיע, זה יהיה בגלל עמידה ברמזור בשמש, ולא בגלל שתדווש 10 דקות.
בהנחה שאין עליות מיוחדות, הייתי קונה אופניים מתקפלים קלים ופשוטים בעד 1000 שקל, וסוגר עניין. במצמן אמור להיות דגם נחמד של DAHON.
&nbsp
לגבי חשמלי, אני מעריך שהמחירים של אופניים וקורקינטים הם דיי דומים, ומתחילים מסביבות ה 2500 ש"ח (לפחות לפי מה שראיתי). קורקינט לא בהכרח יהיה קל יותר.
אם אתה מחפש משהו קל, בד"כ תצטרך להשקיע יותר, ככה שזה בעיקר שאלה של תקציב. האופניים שלי שוקלים 15 קילו ועולים סביב ה 6000 שקל. מצד שני, באחד האתרים ראיתי עכשיו קורקינט ששוקל 7 קילו, ועולה רק 4000 שקל.
&nbsp
בכל אופן, מה שלא תקנה, ממליץ לך תמיד לאחסן בבית ובעבודה, ולא להשאיר ברחוב או אפילו בחדר מדרגות (שלי נגנבו אחרי שבוע, ולכן קניתי דגם קל שאני אוכל לעלות איתו כמה קומות במדרגות).
&nbsp
&nbsp

mudale222

New member
בשביל קילומטר וחצי לכל צד ונסיעות ברכבת קורקינט יהיה כנראה

יותר אידאליי. אופניים ברכבת זה תמיד מעצבן, קורקינט אתה יכול להיכנס לכל תא חופשי ולקפל אותו בין המושבים בתנאי שהוא מספיק קטן. קורקינט גם מתקפל בקלות רבה יותר מאופניים. הכל כמובן תלוי מאוד מה הוא תוואי הדרך המדובר. האם זה מדרכות נקיות ונוחות או זוועה שחייבים לרדת לכביש ואז עדיף אופניים (אני לפחות לא אוהב בכלל קורקינט על הכביש).

למעלה