היה לי תאונה עם האופניים.. מה אפשר להציל? ושאלה ביטוחית

mudale222

New member
מה את גנובה

נסעת נגד כיוון התנועה.
תחשבי על זה.
ועכשיו עוד פעם.
עכשיו תגידי לי מי אשם.
למזלך חוק והיגיון לא תמיד הולך ביחד ומבחינה ביטוחית (אם יש לו)ת סיכוי טוב שאת יכולה לקבל משהו. פני לפורום משפטי או שתתקשרי לעו"ד לקבל חוות דעת.

Commander Bauer

New member
אשאל. לא יודע, נפלנו בהתנגשות

הוא נכנס בנו עם פגוש שמאל, אז כנראה בזכות זה נפלנו הצידה ולא על האוטו שלו, אחרת היה יכול להיות הרבה יותר גרוע.
&nbsp
גם הפעוטה ישבה גבוה על הכידון ומעל המכסה מנוע, ולכן כנראה לא נפגעה מהאוטו, אלא מהנפילה כשנשבר המזלג.
&nbsp
השדרוג לא מבטל, כי לא ניתן להוכיח זאת...

Commander Bauer

New member
תודה, אכן אפנה לפורום משפטי

ושבוע הבא כבר אתחיל לדבר עם עורכי דין..
&nbsp
לא שאלתי מי אשם לפי הגיון, אלא שאלתי על המלצות לתיקון ושאלות משפטיות - הבנתי, בפורום זה לא יודעים (או לא רוצים להגיד) משום מה.

Commander Bauer

New member
היה לי תאונה עם האופניים.. מה אפשר להציל? ושאלה ביטוחית

גם אני וגם הפעוטה יצאנו בשלוש שריטות בלבד (ביחד!), אבל למדנו מזה...

האם ביטוח של הנהג הפוגע ישלם על עלות האופניים?
אני לא בטוח מי אשם יותר, הסיטואציה היתה כזו:
אני נסעתי נגד כיוון התנועה, והוא יצא מימין שלי שמאלה (לכיוון שלי).
עצרתי כמעט לגמרי קרוב יותר לימין כי ראיתי שהוא מתכוון לנסוע, אבל הופתעתי שבכלל לא ראה אותי ולקח פנייה חדה וישר נכנס בנו עם צד שמאל של האוטו שלו.

אז אני לא יודע מבחינת ביטוח האם יש לי בכלל מה לבקש נזק לאופניים כאשר נראה לי שאני אשם יותר ממנו - אם מישהו יודע מה הסטטוס המשפטי במצב זה, אשמח לדעת, או לחילופין המלצה לעורך דין מנוסה בתחום תאונות אופניים החשמליות שייעץ.

בכל אופן, כעת נשאלה השאלה מה אפשר לעשות כדי לצאת במינימום נזק? מדובר בסוללה 48 וולט, בקר תואם, מנוע "משופר" של 350 וואט.. בזמנו חיה כזו עלתה כ 6500, למרות שהשיפור במהירות לא משמעותי - רק כ 35 קמ"ש במקום 25...

שמעתי פעם אומרים ששלדה אפשר לקנות ב 300-400 ש"ח - איפה? המוכר אופניים פה טוען שאם אמצא כזה הוא יקנה ממני בכיף והכל.

הוא אמר המזלג גמור, התחבר עם ציוד למנוע (תשע פינים) - ורק 3 נורות מתוך 9 נדלקו, ולכן טוען שצריך יהיה לשלוח למעבדה...
בקיצור טוען שיש שם חלקים+עבודה על 1400 שקל לפני חשמל.

מציע לי לקחת את הסוללה הישנה שלי (בת כשנה וחצי כבר) על אופניים חשמליים חדשים עם שני בלמי דיסק, חישוקי מגנזיום בתמורה ל 2500 ש"ח, ואומר שאלו לא יהיו איטיים יותר מזה שלי...

אני לא בטוח אם להאמין לו, מה אתם אומרים? אשמח לקבל המלצות גם בהודעה פרטית (במיוחד שמדובר על משופרים..)

האם נכון לתקן? אצלו או במקום אחר? או לקבל את ההצעה הזו שלו, או אחת אחרת?

Thunder Storm1

New member
לא נעים לי להגיד, אבל לא רק שהאשמה היא כולה שלך כי נסעת נגד

כיוון התנועה: בגלל אנשים כמוך, התקינה בארץ רק הולכת אחורה ומחמירה יותר ויותר כי אנחנו מתנהגים כמו בבונים:
נוסעים נגד כיוון התנועה - כי זה כלי רכב שלא מצריך רישיון,
או כמו אנשים שלא לובשים קסדה כי זה לא חובה לפי החוק. (אז כנראה אין הרבה על מה לשמור שם בתוך הראש שלהם).
העיקר שיצאתם בסדר, ולהבא תזכור - גם אם אין צורך ברישיון - אתה עדיין מחוייב לכל חוקי התנועה!

ואני ממליץ לך -לא- לקנות אופניים חשמליים עם הספק/מהירות מעל התקן, אם אתה נוהג תוך זלזול בחוקי התנועה. אתה עוד עלול להסתבך קשות אם תתבע/תפגע, כי שום ביטוח (ובצדק) לא יפצה אותך במצב כזה!

Commander Bauer

New member
ציפיתי לתשובה בנוסח כזה, שלא מתייחסת בכלל לשאלה

קראת בכלל מה שאלתי?
&nbsp
לא משנה, אני מניח שאקבל תשובות במהלך השבוע מעורכי דין. חבל שאנשים מחפשים מי אשם מבחינה הגיונית, במקום להתייחס לשאלות נטו (המלצות תיקון/שיפוץ, ושאלות משפטיות, לא מה ההגיון שלך אומר).

Thunder Storm1

New member
עניתי לך גם על זה...

מבחינה ביטוחית, הסיכוי שתקבל משהו הוא קלוש כי עשית עבירת תנועה. (ונסעת על כלי שלא מאושר מבחינת מכון התקנים, אפילו שהתקן הזה הוא בולשיט וחלש פי כמה ממה שבאמת היה צריך להיות - לעורכי הדין זה לא ממש משנה)
נכון שגם הנהג ההוא אשם, אבל באיזשהוא מקום אתה הוא זה שהפתעת אותו.
הבעייה שיהיה לך קשה להוכיח איך נגרם לאופניים נזק כזה שלא על ידי תאונה...

ולגבי תיקון/החלפה: ההמלצה שלי עומדת בעינה.
תיקון אופניים במצב שהראית בתמונה לדעתי לא משתלם, ולדעתי תמיד יכולים לצוץ בעיות נוספות כגון שברים עקב חולשת החומר עקב המכה גם באזורים שלא נפגעו. לדעתי זה לא שווה את זה.
תפריד את החלקים התקינים, ותמכור אותם בשוק החופשי.
קנה אופניים חשמליים חדשים, אבל כאלו שעומדים בתקן. אם אתה גר באזור מישורי, אין לך צורך ביותר מזה - וזה יכול למנוע ממך עוגמת נפש בעתיד.
כמו שכתבתי אתמול - אם נסעת על אופניים שלא לפי התקן ופגעת באדם והוא תבע אותך - אבל עלול להסתבך קשות.
אם אתה נוסע על אופניים חשמליים עם הספק מעל המותר - אז אל תעשה שטויות, ותנהג בשבע עיניים.

למעלה