קשר רעיל

קשר רעיל

אני נמצאת בקשר (לא זוגי. ידידות) רעיל. מדובר בבחור שלא מתפקד בחיי היום וכל התכנים שלו סובבים סביב מחלות, הרס עצמי תמידי וחוסר יציבות נפשית. הקשר לא מניב לי יותר תועלת, כל מגע עם אותו בחור, מכווץ אותי מבפנים וגורם לי לדחייה ממנו. הקול הפנימי אומר לי כבר המון זמן 'די, מספיק', 'לנתק את הקשר הזה'.

איך אני מנתקת את הקשר הזה כשזה הקשר החברי היחיד בחיי? (אין לי לא חברות ואף אחד בן גילי לדבר איתו). יש בי היקשרות לאדם, זה בחור שמכיר אותי טוב מאוד ועזר לי לא פעם להתפתח ברמה האישית עד למצב של שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות, אבל זה לא מספיק לי. הרעל שמגיע ממנו חזק מהתועלת שהוא מניב לי.
לידו אני לא אדם שמח, אלא באופן תמידי כועס ומרוגז. עד כמה שלי ידוע, זה סימן חזק לקשר כושל. - קשר טוב צריך להצמיח אותי ולשמח אותי.

כפי שאני מכירה את עצמי, מתמיד, היה לי קושי לחתוך קשרים, שבהם יש לי היקשרות ושהם שלא טובים לי.

כשהקול הפנימי אומר לי לחתוך את הקשר, אני תמיד מעלה את הטענה הנגדית, אבל לא יהיה לי עם מי לדבר כשארצה. אני פוחדת מלהיות לבד ולהכנס לואקום בסוף כל יום.

איך אני יכולה לנתק קשר? זה בהחלט מה שאני רוצה, כי אני כן התפתחתי עם השנים והתקדמתי והבחור רק הולך אחורה ונמצא ברגרסיה תמידית.

תודה.

איך לצאת מקשר רעיל ומזיק

חבל שלא ציינת את גילך והרקע שלך על מנת שתשובתי תהייה ממוקדת יותר.
יפה שאת קשובה לאינטואיציה שלך (הקול הפנימי כהגדרתך). לא מספיק להיות קשובה. תסמכי על המסרים שאת מקבלת ותיישמי אותם - להיפרד סופית ומהר.
חבל על כל יום בו את נמצאת בקשר שגורם לך סבל. אין להישאר בקשר גרוע ומזיק (רעיל להגדרתך) רק מתוך חשש שלא תמצאי משהו/י אחר/ת להיות בחברתך.
איך לנתק: להעז. לומר את החלטתך בעברית פשוטה, בצורה אסרטיבית.
תבקשי ממנו שיכבד את החלטתך ויעזוב אותך בשקט, שלא יתקשר ושלא יציק לך.
תודי לו על התקופה שהיתה לכם יחד. תאחלי לו הצלחה בהמשך דרכו בחיים. תתנתקי ממנו בכל אמצעי התקשורת שהשתמשתם בהם. אל תעקבי אחריו ברשתות החברתיות. אל תשאלי חברים משותפים מה קורה אתו. שהנתק יהיה מוחלט. בתחילה זה יהיה לך קשה עד שתצרי לעצמך מערכת חברתית חדשה.
איך לעבור את התקופה ולמצוא חברים חדשים:
  • על פי תחומי העניין שלך - תמצאי קבוצות של אנשים עם אותם תחומי עניין. תצרי אתם קשר.
  • תעסקי בספורט - זה גם ירגיע אותך וגם יאפשר לך להכיר אנשים חדשים
  • תאמצי כלב- טיול בשכונה עם כלב מאפשר להכיר אנשים חדשים.
  • אם את לא ברשתות החברתיות תכנסי לשם. תציגי עצמך בצורה מכובדת ומעוררת סקרנות ועניין בך.
  • הצטרפי לאתרי היכרויות
  • תעזי ותזמי קשר עם אנשים בעולם הווירטואלי. בהמשך זה יתפתח לקשרים בעולם האמיתי.
  • הצטרפי לקבוצות בפייסבוק ותהייה פעילה שם באמצעות פוסטים שתעלי או שאלות ותשובות שתפני לחברים בקבוצה
  • השתתפי במסיבות ובפסטיבלים. אפשר להגיע לשם לבד ולחזור הביתה עם הרבה טלפונים של חברים וחברות
  • תלמדי לחזר ולהיענות לחיזורים
  • שפרי את המראה שלך
  • שמרי על בריאותך
  • השתדלי לקייםסדר יום פעיל
  • שפרי כישורי התקשורת שלך
  • אל תרחמי על עצמך
  • אל תתפתי לחזור לאקס ולוא אף לפגישה קצרה או שיחה קצרה. תתנתקי לחלוטין
תביני יש בחוץ המון גברים ראויים שתשמחי בחברתם ולהיפך.
יש גם המון נשים ראויות שישמחו בחברתך.
זה אפשרי.
בהצלחה לך

תודה על תשובה מעמיקה. קצת רקע עלי ושאלה נוספת להבהרה.

אני בת 40, רווקה, כפי שכתבתי בפוסט הראשון שלי, הקשר הזה אינו זוגי אלא ידידות בלבד, אך ידידות קרובה מאוד והוא היחיד בחיי מבחינה חברתית.

אני בהחלט אשתדל ליישם את הנקודות המפורטות בפוסט שכתבת לי.

אני רוצה לדעת - איך מבחינה רגשית אפשר לנתק קשר? משהו בי בפנים צריך לקבל את ההחלטה החד משמעית וכל עוד יש רגש וטיעוני נגד - הפעולה עצמה לא תקרה. הרבה פעמים ניסיתי להתנתק וזה לא החזיק הרבה זמן מסיבות של צורך בהתייעצות - ושם יש מקום. במיוחד בזמן נתק.

איך להתנתק מקשר

שימי על כפות המאזניים מה את מקבלת מהקשר בהיבט החיובי ומה את מקבלת מהקשר בהיבט השלילי.
אם הסבל עולה על המעט שאת מקבלת בהיבט החיובי - נתקי עצמך מהקשר הרעיל.
את חייבת להפעיל כאן שכל ולשים בצד את הרגש.
מגיע לך לחיות חיים שמחים ולא להסתפק במינימום תשומת לב ובדרך לספוג המון רוע ועוגמת נפש.
מדברייך אני למד שאת יותר סובלת מהקשר מאשר נהנית. הקשר הוא ברירת מחדל שלך - מאחר ואין לך חברים אחרים.
תביני שזה שלא היו לך חברים בעבר ואין לך היום, לא אומר שלא יהיו לך חברים בעתיד. אל תתני לפחד לשתק אותך ולהסתפק במועט ולסבול.
עם תוכנית פעולה ממוקדת והצמדות קפדנית לביצועה, יהיו לך המון חברים שיהיה לך כיף במחיצתם. (גם חברים וגם חברות).
יש המון אנשים במצבך שמחפשים חברות. צריך רק להגיע אליהם. זה ניתן לביצוע. תופתעי לראות שניתן לעשות זאת בזמן קצר. אולי תצטרכי להשקיע בעצמך ולקבל עזרה מקצועית חיצונית לשדרג כישורי חיים שיעזרו לך להשתלב חברתית.
לתקופת הביניים על מנת להתגבר על הבדידות יתכן וכדאי שתעזרי באותו גורם חיצוני שיקשיב לך וייעץ לך.

תודה רבה על התשובות המקצועיות והמעמיקות

אני באמת רוצה לפנות לעזרה חיצונית ובימים אלה מחפשת מישהי מתאימה להתאמן איתה.

אימון אישי

אם נעזרת בתשובתי כאן והתרשמת לטובה, את מוזמנת לדבר אתי. במקצועי , מעבר לניהול הפורום כאן, אני מאמן אישי, מנטור לזוגיות. אשמח להיות לך לעזר.

את נשמעת

אגואיסטית ומפונקת

אויש, הוא רעיל לי, הוא לא מועיל לי, הוא לא עוזר לי לצמוח ולהתפתח
הכל - אני, אני, אני
פעם ראית ממנו הרבה טוב, ואז הכל היה מצויין מבחינתך
ברגע שהוא נתקל בקשיים ורע לו, פתאום לא מתאים לך יותר

בצדק את חווה קשיים, כי את בתוכך יודעת שאת חרא של בנאדם, אגוצנטרית, קרה וכפוית טובה
זה השאריות של המצפון שלך שמייסרות אותך

למעלה