כיצד לצאת לעצמאות ?

shiko281

New member
כיצד לצאת לעצמאות ?

שלום. אני בן 33, נשוי +2 (קטנים). כלכלן ואנליסט כבר כ 5 שנים ולפני כן וקצת במקביל מוסיקאי (מוסיקה אלקטרונית) 10 שנים. הוצאתי מוסיקה, תיקלטתי קצת וראיתי מעט מאוד כסף בגלל שלא לקחתי את זה קדימה עד הסוף. למדתי לתואר ראשון בפתוחה וסיימתי בהצטיינות. אני מצטיין בעבודתי היום ואני אחראי על מערכות מידע ועל תחומים שאף "כלכלן" לא נגע לפני. יש לי יכולות טכניות נהדרות, למידה ממש מהירה ויכולת לימוד עצמית. מוסר עבודה מאוד-מאוד גבוה ויש לי ניסיון ניהולי רב מתקופת הלימודים. מעצם היותי אדם שיודע לנתח סיטואציות בצורה מהירה מאוד, וגם יודע לנהל דברים, מאוד קשה לי בכל מסגרת שהיא ואני גם לא מרגיש שאני עושה מה שאני רוצה. קשה לי מאוד עם מנהלים, שלצערי, וזה לא בא ממקום של התנשאות, אבל רובם המכריע לא מוכשרים יותר או טובים יותר ממני. אני בטוח שאני רוצה להיות עצמאי ובשנים האחרונות השקעתי הרבה זמן בלמידה ועוד למידה של כל מה שהיה חסר לי כדי להצליח במוסיקה. נכון להיום, אין לי זמן להתעסק במוסיקה. משרה מלאה, 2 ילדים, בית לתחזק וכו'. אבל אני יודע שזה מה שארצה לעשות בחיים. אני כרגע בדילמה מאוד גדולה - רוצה לעשות את המעבר אבל מאוד מפחד שלילדים שלי לא יהיה מה לאכול. לפחות לתקופה מסוימת. אין חסכונות נזילים, יש משכנתא והוצאות (לא כבדות כי אני מנהל את משק הבית בצורה קפדנית, אבל בכל זאת יש). חשבתי על להקים עסק מתחום אחר, שיפנה לי יותר זמן פנוי וגמישות שבהם אוכל למצוא יותר זמן מתאים למוסיקה. משהו שאפשר לעשות מהבית בכל שעות היום. מה אני יכול לעשות ? איך יוצאים לדרך הזו ? האם יש ייעוץ \ אימון אישי שבו מכוונים אותי ועוזרים לי בצעדים הראשונים של כל דבר שארצה ? זה לא רק להגיד לי "צריך ככה ותחליט ככה" אלא אני ממש צריך המלצות אופרטיביות לאיך ממשיכים מכאן.

מספר המלצות חיוניות

שלום, שיקו יקר

תודה על השיתוף שלך.

מדובר בהחלט בצומת לא פשוטה בחיים,
יחד עם זאת תמיד יש פתרונות, עם מחשבה פתוחה, יצירתית ותכנון מדויק,

תהליך של אימון בהחלט יכול לעזור לך.
אם כי עליך לקבל החלטה עקרונית באיזו מידה זה חשוב לך והאם אתה מוכן למסע הזה.

לא הייתי מציע לך לעשות מעבר חד, אלא להתחיל בצעדים קטנים בכיוון הרצוי.
כשהנושא (ואני רוצה להאמין שכן) מחובר לייעוד שלך, יש לך נחישות, אתה יודע לחלק את הזמן שלך נכון, תוך קביעת סדרי עדיפויות,
יהיה לך הרבה יותר קל לדייק את המסע הזה. וגם להצליח בו.

הייתי מציע להתחיל עם פגישת אימון/תכנון ראשונית
ומשם לבדוק באיזו מידה תהליך שלם חיוני לך, שמא עליך לעשות אותו בקצב שלך ובאופן עצמאי.

בפגישה כזאת אפשר לייצר אבני דרך למסע שלך, תוך התחשבות בדברים שחשוב לקחת בחשבון (שיקולים של פרנסה, תכנון זמן, חלוקת תשומת לב וכד'), לבדוק את הנושא מול התקציב (הוצאות, השקעות וכמובן רווחים צפויים מהעסק העתידי) והכי חשוב להוריד את המתוכנן לקרקע, כלומר פעולות אופרטיביות שעליך לעשות או לא לעשות כדי להתקדם.

לכל שאלה, אני מזמין אותך ליצור איתי קשר בפרטי.

למעלה