איך מתנהלים מול אטימות / קיבעון ?

איך מתנהלים מול אטימות / קיבעון ?

איך מתנהלים מול אטימות / קיבעון (לא יודעת באילו עוד תיאורים להשתמש)?
יש תפקיד שאני מבצעת כבר שנים ובזמן האחרון אני רוויה ממנו עד כדי לא מסוגלת לשמוע עליו יותר ומנסה בציפורניים לשנות תחום עיסוק. גם אין סיבה מוצדקת להמשיך לחפש משרות בתחום כי איני מתפקדת בצורה מלאה בו כבר.
הסברתי בבית (מדובר באנשים מבוגרים) את הדברים ועדיין ממשיכה לקבל מהם הצעות למשרות שהם רואים מאותו תפקיד ומאותו תחום.
לציין שהסברתי לא פעם ולא פעמיים שאיני מעוניינת בתפקיד וכן ניסיתי להסביר על אופי התפקיד שכן אני מכוונת אליו. אבל אני מרגישה שהדברים שאני מסבירה לגביי נופלים על אוזניים ערלות.
אני מרגישה בכל פעם שזה קורה שאני מאבדת שליטה על חיי, שכופים אותי לתפקיד הזה, שאין הכלה לגמישות ומעברי תפקידים בעולם הזה, ושאני עוברת סוג של התעללות בגלל שהמצב חוזר על עצמו.
אוטומטית עולות בי מחשבות של להתרחק ממקום המגורים הנוכחי ולעבור לצפון הרחוק (דבר שלא נראה ריאלי במחשבה שבודקת את החלום הזה), שם אני חיה את עצמי ואת מי שאני ומצליחה לפרוץ דרך באמצעות השקט שאני חווה בחיי ללא הפרעות).
איך מתנהלים מול מצב כזה של אטימות?

שאלת בירור

שלום, חולמת.
תודה על השיתוף.
אני רוצה להיות בטוח האם אני מבין אותך נכון:
- את רוצה לשנות תחום העיסוק שלך (תפקיד בעבודה, לא בבית), וכל פעם שאת משתפת ברצון שלך את ה"מבוגרים בבית" (האם מדובר בהורים?) - אינך מקבלת מהם הצעות שאת מבקשת.
האם הבנתי אותך נכון?

אדייק את תגובתך

אני רוצה לשנות תחום עיסוק (תפקיד בעבודה, לא בבית),
כשאני מסבירה להורי (יותר קונקרטי - אבא שלי) מה הוא אופי התפקיד החדש שאני מחפשת היום ושהתפקיד הנוכחי מאוס עלי ואיני מתפקדת בו במלואו כבר, הם עדיין ממשיכים לשלוח לי הצעות עבודה בתפקיד הנוכחי שמאוס עלי כל כך.

מקווה שעכשיו אני יותר מובנת.

מעולה, בואי נתקדם

שלום, חולמת

תודה על החידוד.

כדי ליצור בהירות נוספת, הייתי מציע להביט על השיתוף שלך במבט רענן
ואולי לגלות, שאת מדברת על שני דברים, שלא בהכרח חייבים להיות קשורים אחד לשני.

א. רצון לשנות תחום העיסוק
ב. לקבל תמיכה מאבא -דרך הקשבתו לצרכים ורצונות שלך (במקום אטימות ואוזניים ערלות שכרגע את חווה) והצעתו בשבילך תפקידים שאת באמת מחפשת?

האם יהיה נכון לעשות אבחנה כזאת גם מבחינתך?
ואם כן, איפה משניים הנ"ל חשוב לך יותר ליצור בהירות כרגע בחיים שלך?

וגם, שאלה מתבקשת,
- איך אבא שלך הפך לכתובת לחיפוש עבודה במסע שינוי הקריירה שלך?
- והאם ניסית לגבש תוכנית חיפוש עבודה נפרדת ממקור ספציפי זה?

מחכה לתשובות,
ישראל

תשובות

לא דובר מלכתחילה שאבי הוא כתובת לחיפוש עבודה בשינוי קריירה.

אני נמצאת עכשיו בחיפוש עבודה שתאפשר לי לממן לימודים להסבה מקצועית - אין קשר בין ההסבה המקצועית לבין חיפוש העבודה הנוכחי.

לגבי העבודה הנוכחית - איני מסוגלת לתפקד יותר בתפקיד שהייתי בו עד כה ומנסה לשנות כיוון בחיפוש אחר תפקיד אחר (שוב - לא הסבה מקצועית).
כרגע אני נתמכת כלכלית בהוריי ולכן אבי מוצא מדי פעם משרות ושולח אלי, אך אלו משרות שנוגעות לתפקיד שאיני מסוגלת לתפקד בו יותר למרות שהסברתי לו את זה !!

בודאי שהוא אינו המקור הספציפי היחיד לחיפוש העבודה.

אבל עדיין, למרות שהוא מקור מינורי בחיפוש העבודה, זה עדיין מעצבן נורא לקבל שוב משרות שגורמות לי לתחושה פיזית לא נעימה של חנק וקבס - ובגלל התלות הכלכלית כביכול להרגיש תחושה איומה של חוסר שליטה, ביטול עצמי והכתבה לפנות לתחום שאיני מסוגלת לדמיין כבר.

לא מצליחה לרדת לסוף דעתך לגבי האבחנה.

על האבחנה וההתמודדות

שלום, חולמת

דיברתי על אבחנה בין שני "כאבים" (בשפה אימונית) שונים שאנחנו דנים עליהם במקביל בנושא.

אחד - שאת רוצה לשנות עיסוק, שלא עוד מתאים לך יותר.
שניים - תמיכה והבנה מאביך.

אז בעצם את פונה אליי כדי לשפר את התקשורת עם אביך יותר מאשר איך לשנות עיסוק?

אם כן, איך ניסית להתמודד עם העניין עד כה, מלבד להסביר לו את עמדתך?

אוקי, בואי ניגש לפתרון...

שלום, חולמת.

תודה על הכנות.

"להסביר" זאת רק אחת מיני רבות הדרכים לפתור את העניין.
וכמו שאנחנו רואים בדוגמה שלך, עם כל הכאב, היא לא הביאה אותך לתוצאה רצויה.

הייתי מציע לך לבדוק וללמוד לעומק
את כל הנושא של התקשורת המקרבת.

תקישי בגוגל או יוטיוב ותוכלי ללמוד המון בנושא,

שיקרב אותך קודם כל לעצמך, יצור שקט פנימי
ויאפשר לך להביא את עצמך לידי ביטוי בצורה מובנת לאחרים והרבה יותר קלה.

ארנינה קשתן הביא את התחום לישראל, אמנם גם התלמידים שלה רוני ויינברגר (קורס חינמי מעולה בהרשמה דרך רשימת דיוור באתר שלו) ויעל ארבל (יוטיוב), נותנים הרבה מידע נגיש, זמין ובחינם - שיאפשרו לך למצוא את התשובות לשאלה שאת שואלת.

צאי מתוך נקודת הנחה, שמונחים בהם את משתמשת עכשיו כדי לתאר את המציאות והבעיה הנוכחיות - עשויים להשתנות.

יחד עם זאת, אם תהיי פתוחה ללמידה, יש סיכוי גדול שתצליחי לשנות את פני המציאות ואיך שאת חווה את הדברים עכשיו בינך לבין אביך.

בהצלחה,
ישראל

וואו, ישראל, שאפו !!

תודה רבה על הבאת הקישור לקורס החינמי והחשיפה ליוטיוב.
נחשפתי לארנינה קשתן, ליעל ארבל ואכן בזמן האחרון יותר מנסה להחשף לתכנים של תקשורת מקרבת. ההפניות שהעלית הן בהחלט דרך טובה להתחלה.
אני מנסה גם לאתר את הספר של מארשל רוזנברג - תקשורת מקרבת - שפה לחיים.

למעלה