האם אימון אישי יכול לעזור?

• פותח הנושא amera
  • פורסם בתאריך

amera

New member
עולם הרגשות לא ברור לי מה זה.

עולם הרגשות לא ברור לי מה זה. לא ברור לי בדיוק איך חיים נראים בלי משימות "חיצוניות". אבל אני ממש עייף מלהמשיך אותו סגנון משימתיות שיש לי. אולי עניין הרגשות גם מתבטא בהתנהגות של אינפנטיליות כאשר אני כועס על אישתי. הכעס מתבטא בזה שאני לא מדבר איתה בכלל למשך 7-10 ימים.
אני אמור להיראות חכם, זה בושה לי להיראות אחרת. זה מונע ממני קלילות בחיים.
אני חונכתי שביישנות זו בושה - במיוחד מאבא שלי
מפחד מזמן פנוי – אני יכול להרשות לעצמי שנה בלי לעבוד אבל לא ברור לי בדיוק מה אני יכול לעשות בזמן שיהיה לי. בהנחה שיש לי שנת ואין לי משימות, מה אני יכול לעשות עם הזמן. אני התרגלתי לזה שבלי משימה זה בזבוב זמן!! ועכשיו אני רוצה להתגבר על זה.
עניין המשימתיות מתבטא בין השאר שאני רוצה להשיג שני או שלושה ציפורים באבן אחת.
רוצה ללמוד איך לא להיות שיפוטי עם עצמי ועם אשתי
לא רוצה שהילדים שלי יהיו משימתיים – רוצה שזמן פנוי לא יהווה להם בעיה
רוצה להפסיק לחשוב על "נורמלי". להפסיק את עניין ההשוואה החברתרית!
אני לא בטוח באשר למניעים שלי – האם מה שאני עושה או רוצה לעשות זה אותנטי או למצוא עין בעיני אחרים!! קשה לי לפעמים להחליט ואני רוצה שהכל יבוא מתוכי ומנפשי.
אני לומד הרבה מהאינטרנט אבל איכשהו לא סובל ספרים וכן אני רוצה לקרוא יותר. יותר אני רוצה ללמוד לכתוב יצירתי אבל אין לי את המיומניות או החשק!

אשמח אם תחדד את שאלתך, amera

יש משהו שאתה שואל או רוצה לדעת, amera?
אם כן, אשמח אם תחדד את השאלה.

amera

New member
האם אימון אישי יכול לעזור?

בשנים האחרונות אני עסוק עם עצמי ללא השינוי שאני מייחל לא. אשמח לקבל ייעוץ שיעזור לי להבין את עצמי יותר ויעזור לי לעשות את הצעדים הנכונים.
בן 47 נשוי ושלושה ילדים.
נקודות חיוביות:
הצלחה במקומות העבודה שונים ב20 שנה האחרונות ושביעות רצון מהקליינטים. מצויין בכל הקשור לתחום העבודה.
חיי משפחה טובים וילדים מחונכים ומלומדים.
מקור לקנאה גם מהישגיי בעבודה ומהישגי המשפחה.
מצב כלכלי טוב
מה חסר ומה אני מחפש:
קבלה עצמית וראש כבוי: אני אדם מאוד משימתי והתחיל להימאס לי ממשימתיות. הראש שלי תמיד עובד וחושב וזה התחיל להוות מעמסת ייתר. מחפש שקט נפשי וקבלה עצמית.
בשנים האחרונות אני סובל מהמשימות שאני עושה (רובם קשור לעבודה ולכסף). בזמן שאני עושה משימה כלשהי, יש לי מחשבות שליליות שהמשימה שאני עושה היא לא בעלת ערך וזה בזבוז זמן ואני מתחיל לחשוב על משימות אחרות שהן יותר חשובות בעיניי אבל אני לא אוהב לעשות ולהשקיע בהן מאמץ. תהליך זה ממש מעייף. אני חושב שהמקור של זה בא מאמא. תמיד ועד היום היא רוצה עוד ועוד ומשתגעת אם משפחות אחרות עשו משהו שבעיניה מוצלח והילדים שלה לא עושים אותו הדבר, למרות שהילדים שלה הם הכי מוצלחים בסביבה.

מחשבות ורגשות: לאחרונה אני מרגיש את הנתק (שהייה קיים כל הזמן) בין מחשבותיי לבין רגשותיי. אין שלום ביניהם. קשה לי לדבר על הרגשות שלי (לא יודע בדיוק מה זה לדבר על רגשות!!!).
גוף: לאחרונה אני מרגיש את הנתק (שהייה קיים כל הזמן) ביני לבין הגוף שלי. אין שלום ביניהם.
מחפש שינוי ומודעות עצמית
מחפש מטרה ברורה: אני אדם מוצלח בעיני עצמו ומוצלח יותר בעיני אחרים. המוצלח בעיני עצמו באה מההשוואה לסביבה שאני גר בא אבל לא מוצלח מספיק כמו מה שאני רוצה - למרות שלא ברור בדיוק מה אני רוצה.
שיפור בחיי משפחה: חיי משפחה בסדר אבל יכולים להיות הרבה יותר טובים. חינוך הילדים בסדר אבל יכול להיות הרבה יותר טוב.
אני חושב שאני אדם ערכי והומניסטי. ההרגשה שאני מממש 20% ממה שאני יכול. מרגיש שיש לי הרבה חולשות אבל גם מרגיש שאני יכול להתגבר עליהם. אני מרגיש שאני יכול לתרום לעצמי ולסביבה שלי הרבה הרבה יותר – אבל אין לי את הכלים.
אני מחפש דברים לא חומריים - משהו לנפש, לרוח, לבן אדם שבתוכי.
מידה מסויימת של חרדה חברתית וביישנות. הורים שלי חינכו אותי שביישנות היא בושה. בהיותי ילד, הם רצו כל כך שאני לא אהיה ביישן!!! הרגשה של נחיתות מול אנשי פוליטיקה ומנהיגים. היית רוצה להיות יותר ספונטני ומשוחרר, ליצור בקלילות קשרים חברתיים ולהביע את רגשותייך מבלי לחשוב על איך זה נשמע בעיני אחרים … . מעדיף תקשורת של הודעות ואימיילים על שיחות

קשה לעשות חברים חדשים.
אוהב (או אני חושב שאני אוהב!) לשבת בבית.
בטיולים קבוצתיים אני בדרך כלל שקט וזה מפריע לי.
למרות ההצלחה המקצועית והכלכלית, מרגיש חוסר סיפוק מהחיים שלך
מרגיש אי נוחות באוירה של בדיחות וצחוק. לא יודע לספר בדיחות
מתרחק מקונפליקטים ועימותים. מרגיש חוסר אונים אם אני מותקף מילולית במיוחד בנוכחות של אנשים אחרים וגרוע יותר בנוכחות של נשים.
הייתי רוצה מעורבות חברתית בקהילה – אבל אין לי את הכלים
מתעניין באנשים, בפסיכולוגיה, ביזמות חברתית, בלעשות שינוי - מספיק עם מקצוע ומשימות.
בגלל תאונת דרכים שהייתה לי לפני יותר מעשרה שנים, יש לי עדיין חרדת נהיגה.

amera

New member
מחשבות, רגשות והתנהגות

מחשבות, רגשות והתנהגות
המישורים הנפגעים מהמצב הנוכחי הם:
*) זוגיות: חוסר אינטימיות. אני אדם לא אינטימי לא בזוגיות ולא בשאר המישורים. אני מאוד אוהב את הילדים שלי אבל נדיר מאוד שאני אתן להם חיבוק!
*) עבודה: אני יכול להתקדם באופן אקסבוננציאלי בעבודה לו הייתי מתגבר על החרדה והפחד (ביישנות - מתוך תפיסה שביישנות היא בושה!) והבטחון העצמי הירוד בכל הקשור לקשרים בין אישיים. אני מוצלח מאוד בתחום המשימתיות שלי אבל לא בכל הנוגע לקשריים בין אישיים. הטכניקה השכיחה שלי היא הימנעות.
*) לימודי: יש הרבה תחומים שאני מעוניין ללמוד ואני אוהב אבל חלקם מתבצעים בקבוצות קטנות ובאופן סדנאי כל שתקשורת בין אישית בולטת בהם. הטכניקה השכיחה שלי היא הימנעות ופספוס לתחומים שאני אוהב ללמוד.
*) חברתי: בגלל החרדה וחוסר האינטימיות אני גם נמנע מדברים שאני אוהב לעשות בקהילה שלי ובמיוחד בנושאים כמו התנדבות או הובלת שינויים חברתיים.
עד היום אני ככל הנראה השתמשתי בשכל שלי לנהל את החרדה וחוסר האינטימיות בלהיות מעורב בהרבה משימות ומשימתיות וזה עבד ככל הנראה כמנגנון הימנעות ובריחה. אני רוצה שהשכל שלי יתחיל לעבוד בכיוון אחר והוא עימות (ולא הימנעות ובריחה) עם החרדה והרגשות וחוסר האינטימיות ולהתגבר עליהן. איך בדיוק? את זה אני מחפש!
איך נהיים לא חרדים מחרדה? מה עושים בכדי לא להתבייש שאני ביישן? איך מפסיקים את כל המחשבות השליליות כאשר אני נמצא בין אנשים (כאילו אני חייב להגיד משהו! או מה יחשבו עלי! איך להרגיש קליל (ולשחות) ולא להיות כבד במצבים כאלה ולא להכביד על עצמי)! הפחד שלי מגשים את עצמו.
כאשר אני רואה אנשים שמדברים בבטחון עצמי ללא חרדה בסביבה אנשים אחרים באירועים חברתיים ואיך עם עושים מכרים חדשים - אני מקנא ומרגיש כמה אני צריך את זה!
היו לי תחושות של זלזול כלפי כל מיני אנשים אבל לאחרונה נהייתי יותר מודע שזה בעיה אצלי ולא אצלם.
בתחום המשימתיות אני הצלחתי מאוד אבל זה בכלל לא מספק אותי עכשיו! אני מרגיש כמה אני אהיה חזק ומאושר יותר אם אבין יותר את הרגשות שלי, אם אני אפתח אינטימיות ואם אני אתגבר על החרדה!
אני לא יודע אם תרופות כלשהן יכולות לעזור בנוסף לטיפול פסיכולוגי

שלב הבא הוא להסכים למסע פנימי

שלום, amera

כל הכבוד על הניתוח המפורט.
אני מקווה שהינך בהיר יותר לגבי הרצונות והסוגיות איתן אתה מתמודד בשלב הזה.

זיהוי הנקודות שברצונך להתמודד הינו שלב ראשוני וחיוני בהתגברות עליהן.
יחד עם זאת, לאור מה שהעלית, הייתי מציע לך לשקול פנייה לטיפול פסיכותרפי.

בחלק מהמקרים גם טכניקות של אימון או NLP יוכלו להעניק לך פתרון יעיל ואיכותי,
אך חשוב שתיקח בחשבון שמדובר על תהליך, ולפני שתבחר עם מי לעבור אותו,

צעד אחד חשוב בינך לבין עצמך הוא להסכים לעשות את הדרך.

תבחן עם עצמך, באיזו מידה הינך בשל לכך בשלב הזה בחייך
ותמצא לך מאמן או מטפל ראוי שיתן מענה להתמודדויות שלך.

אני מאחל לך בהצלחה.

בהחלט כן.

שלום, amera

תודה על הניתוח המפורט והשיתוף שלך.

אימון אישי בהחלט יכול להעניק לך לא רק את השינוי שאתה מייחל לו,
אלא גם סדר ובהירות בדברים החשובים לך בחיים.

בכל פיסקה שכתבת קיימים רצונות או משאלה נסתרת שלך. כדי להתקדם, הייתי מציע לך,
לאור מה שהעלת כבר לכתב, לעשות צעד אחד נוסף ולהגדיר לעצמך בנקודות את הרצונות האלו שלך.

תעיין מחדש במה שכתבת, ותענה על השאלה הבאה לגבי כל פסקה - מה אני רוצה?
אתה מוזמן לשתף אותנו בפורום או לפנות לייעוץ פרטני.

meytab

New member
amera יקר

קודם כל, כל הכבוד על האומץ !!!
ההודעה שלך היא הצעד הראשון לכיוון של שינוי וזה נפלא.
בין כל הדברים שכרגע מתסכלים אותך כתבת משהו שמאוד בלט לי: "אני חושב שהמקור של זה בא מאמא. תמיד ועד היום היא רוצה עוד ועוד..."
האינטואיציה שלך לא טועה. הרבה ממה שחווינו בילדות משפיע עלינו וקובע עבורנו דברים.
אתה כותב על משימתיות, ביישנות, קושי מול רגשות.
החדשות הטובות הן - כל זאת ניתן בהחלט לשינוי.
קודם כל בגלל שאתה מביע את הצורך בשינוי.
בטיפול אפשר לבדוק ביחד מה תבניות החשיבה שמנהלות אותך. דוגמא לתבנית חשיבה כזו היא למשל:
ביישנות היא בושה.
בהיגיון אתה כבר יודע שזה לא כך, אבל זה מוטמע בתודעה שלך כך שזה עדיין מנהל אותך.
ניתן לשנות את התבניות האלה ואז בעצם תוכל לראות ולחוות איך המציאות סביבך משתנה לאט לאט.
איך אתה פתאום מגיב לדברים קצת אחרת.
אתה יכול להתחיל מלכתוב לעצמך את כל הסיפורים שאתה מספר לעצמך על עצמך.
כמו למשל - אני אדם לא אינטימי. אני בעל ביטחון עצמי ירוד וכולי וכולי.
למה לכתוב אותם?
כי במילא אתה מספר אותם לעצמך כל הזמן. אבל מה שאני רוצה שתעשה לאחר שתכתוב, זה שתשים סימני שאלה במקום סימני קריאה.
האם אתה באמת בעל ביטחון עצמי ירוד ב 100% מהזמן ?
&nbsp
ותראה מה זה עושה. זו תהיה התחלה טובה.
בהצלחה

מירב

למעלה