שאלה לגבי שעון עם רצועת דמוי עור או עור

מחשבים6

New member
שאלה לגבי שעון עם רצועת דמוי עור או עור

היי ,
קניתי לפני כמה חודשים שעון עם "רצועת עור"
אני לא יודע למה הרצועה התחילה להסריח ולהיות מעוותת (צבע מתקלף? ) אחרי זמן קצר.
השעון :https://www.amazon.com/gp/product/B009EMAUY6/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

בגלל שאני מנסה לשמור את התלונות למצבים של כסף גדול ,לא פניתי לאמזוון (אני עדיין יכול),הסיבה שחשבתי לפנות לאמזון , היא בגלל שזה לא נראה לי עור אמיתי (כמו שמצויין באמזון ובאתר החברה)כבר מהרגע הראשון חשדתי , גם הריח לא מובן .

חשוב לי לציין אין לי נסייון עם רצועות עור.

מצויין על הרצועה ובאתר שזו רצועת עור אמיתי.
השאלה שלי האם רצועת עור יכולה להגיע למצב שהיא נראת ככה כבר תוך זמן קצר? השעון עמיד למים אבל לא נגע במים אם זה משנה.

עכשיו השאלה הזאת קשורה לשאלה אחרת.
יש שעון עם רצועת עור שקניתי שמאוד אהבתי , הרצועה היא לבנה (נראה עור אמיתי )
השעון נמכר במחיר טוב , האם כל עוד אפשר לקנות את השעון ,הייתם קונים עוד יחידה 2 כדי שיהיה ספייר במקרה והרצועה תראה כמו בתמונה . זה שעון אוטלט ואני מאוד אוהב את הסגנון , ודיי סביר להניח שאחרי שיגמר לספק ממנו קניתי יהיה קשה להשיג בעתיד
תודה למי שיכול לעזור לי

trilliane

Well-known member
מנהל
לעור (חדש) יש בד"כ ריח אופייני ובד"כ מוטבע סימן של יריעת עור

https://www.all4women.co.za/wp-content/uploads/2016/01/26/Leather-mark.jpg
במקום נסתר (אבל לא תמיד).
עור בהחלט יכול להתלכלך, להישחק ולקבל ריח (למשל של זיעה...) ודאי שבשימוש יום-יומי.
&nbsp
לא יודעת לענות לך מעבר לכך, וזה לא פורום של עצות צרכניות (לשם כך קיים פורום צרכנות). החלטה שלך עד כמה אתה מרוצה מהמוצר ואם משתלם לך לקנות עוד יחידה ממנו. בימים כתיקונם הייתי ממליצה לקפוץ לחנות שעונים/שען ולבדוק כמה תעלה לך כאן החלפת רצועה, כרגע אני לא חושבת שזה רלוונטי...

מחשבים6

New member
אוקיי אז נעזוב את השאלה הצרכנית , אמשח לדון לגבי עור אמיתי

תודה על התשובה ,
כמו שציינתי רשום לי שזה עור אמית (בדיוק כמו בתמונה)
עשיתי עכשיו ניסוי , הדלקתי את הקצה של הרצועה עם מצית (והלהבה נתפסה על הרצועה במקום שהדלקתי- לפי המאמר הזה זו התנהגות של דמוי עור :
https://zamanpromotions.com/how-to-check-a-genuine-leather/
האם זו דרך טובה לבדוק? חוץ מזה שזה גורם לנזק(לא אכפת לי מהרצועה)

trilliane

Well-known member
מנהל
מעולם לא ניסיתי, ולא יודעת מה זה אומר שהלהבה "נתפסה"

למיטב הבנתי עור יכול לבעור, הוא פשוט לא מתמוסס ומתעוות כמו חומרים פלסטיים (שנחשפים לחום גבוה).

מחשבים6

New member
כלומר האש בערה

דווקא ראיתי סרטון דיי גרוע שכל רצועות העור שמעלה הסרטון נידב לא בערו
ניסיתי היום עוד פעם את הניסוי וזו התוצאה :

נראה שהשכבה העליונה היא דמוי עור והשכבה התחתונה עור אמיתי כי היא רק השחירה. גם אתם חושבים ככה?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
עור יכול לבעור

אך לא אם מדליקים תחתיו גפרור או מצית לזמן קצר, נדרשת טצפרטורה יותר גבוהה לצורך הבערתו

trilliane

Well-known member
מנהל
כן, אבל לפי התיאור אני לא בטוחה שזה מה שהוא עשה...

אני זוכרת את מוכרי הנעליים בתחנה המרכזית מקרבים מצית לנעליים כדי להראות שהן מעור, אבל בדיוק כפי שכתבת – הדליקו תחת/ליד או העבירו בחטף, רק להראות שהעור לא נמס/מתעוות; הם לא הכניסו את הנעל לתוך הלהבה וודאי שלא השאירו את הלהבה בנקודה אחת לפרק זמן מספק, כדי לא לפגוע בנעל, כמובן.
&nbsp
לפי התיאור שלו הוא הכניס את הקצה של הרצועה לתוך להבה, ובמצב כזה בהחלט ייתכן שהטמפרטורה גבוהה מספיק – כל הקצה נמצא בתוך להבה, ויש בו בהכרח גם חומרים שאינם עור שתפקידם להחזיק את העסק ולשמור על צורתו (למשל חוט תפירה / דבק). בהתחשב בכך שגם אחרי הניסוי שלו הרצועה נראית בסדר מבחינת הצורה ורק השוליים שחורים, זה דווקא לא נראה לי כמו חומר פלסטי. התגובה של חומרים פלסטיים לחום בד"כ מהירה ו"אלימה" בהרבה.

מחשבים6

New member
את בהחלט צודקת , לקח לזה כמה שניות להתחיל לבעור

אבל אם תסתכלי באחת התמונות (החלק החיצוני של הרצועה , נראה שהוא קצת נמס - כנראה זה השכבת צבע על העור .
עדכון - טוב הוספתי תמונה נוספת , נראה לי זה 100 אחוז עור אמיתי (תמונה של השכבה החיצונית אבל החלק הפנימי ברצועה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
עור

הדרך לבדוק אם זה עור אמיתי היא להדליק תחתיו גפרור או מצית, עור לא נשרף ולא נמס.

מחשבים6

New member
רק עכשיו אני רואה את התגובה שלך (בבקשה עיין בתגובה שהגבתי מע

עשיתי את הבדיקה ותארתי מה קרה

למעלה