איפה אני יכול למצוא נתונים לגבי כמות המתגייסים בכל שנה?

איפה אני יכול למצוא נתונים לגבי כמות המתגייסים בכל שנה?

שלום, אני מחפש מידע לגבי כמות המתגייסים לצה"ל בכל שנה, למשל כמה התגייסו לצה"ל בשנת 2018, כמה ב 2017, כמה ב 2016 וכדומה.

אני לא מוצא את המידע הזה בשום מקום.
תודה מראש.

נראה שצהל לא מפרסם נתונים מספריים

בכל שנה יש הודעות לעיתונות על אחוזי הגיוס לצהל לפי גילאים / מסיימים כתה י"ב. אפשר להשוות את הנתונים לפרסומים דומים של הלשכה לסטטיסטיקה / משרד החינוך.

אני מניח שאסור לפרסם נתונים מספריים, מאחר ובחלק מהכתבות בנושא מופיע "צהל התיר לפרסם ש..", ולא "צהל שחרר נתונים על אחוזי גיוס".

תודה, לא חשבתי לרגע שזה משהו סודי

בעיקר לאור זאת שאפשר לחשב את המספר בחישוב גס כפי שאמר המגיב השני שהגיב לי. אם כך עזבו אל תענו, ואולי כדאי בכלל למחוק את השרשור הזה כדי שמישהו לא יענה בטעות וירשום נתון שאסור לפרסם אותו.

trilliane

Well-known member
מנהל
אנחנו לא יודעים אם זה סודי, השאלה עצמה לגיטימית

אבל מה שצה"ל בוחר לפרסם ואיך לא תלוי בנו, מן הסתם... (ואם יש כאן מישהו שחשוף לנתוני צבא סודיים אני בטוחה שהוא גם יודע לבד מה מותר ומה אסור לו לפרסם, אז אל דאגה).
&nbsp
אם אתה זקוק למידע לצרכים אקדמיים אולי כדאי לפנות לדובר צה"ל, עקרונית אם המידע לא סודי אפשר אולי גם להגיש בקשה בהתאם לחוק חופש המידע.
אם זו סתם סקרנות אני לא יודעת אם שווה להשקיע, בחירה שלך.

סתם סיקרן אותי לדעת מה אחוז החרדים שמקבלים פטור מגיוס לצבא

מתוך כלל המתגייסים בשנה מסויימת, והאם זה באמת שווה את כל המהומה שעושים סביב הנושא הזה.

הקישור הזה לא ממש עוזר

רציתי מספר אחד שאומר כמה אחוז מהווים החרדים שמקבלים פטור מגיוס מתוך כלל המתגייסים בשנה מסויימת, אני לא יודע איך אני מחשב את זה מתוך האתר שנתת לי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אז חפש את הנתון *הזה* בגוגל. זה עולה לא מעט בתקשורת

ויש גם עמותות וארגונים שעוסקים בזה. אם לא תמצא לבד נסה לשאול בפורום אתאיזם, יש שם כמה וכמה גולשים שהנושא קרוב לליבם.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
גם לזה יש חישוב מש

הנחות בסיס
למעלה מ 20% מבני ה 18 הם חרדים (ואחוז זה עולה משנה לשנה, בין בני ה 6 למעלה מ 50% הם חרדים וערבים הפטורים מגיוס), מעבר לכך יש עוד רבים הפטורים מגיוס מטעמי דת (בנות שמצהירות על אורח חיים דתי, בני ישיבות ההסדר מהציונות הדתית שמשרתים רק מחצית משרות החובה)
יש כ 2000 מגויסים מדי שנה ליחידות חרדיות, הם למעשה לא תלמידי ישיבות באמת אלא מה שמכונה בעגה הדתית "שבבניקים"
כלומר כנראה קצת למעלה מ 20% מכל מחזור גיוס פטורים מטעמי דת ועל זה יש להוסיף (היות והתעניינת בחרדים) כאלה שלצבא אין עניין בהם כי הם באים להתגייס מצרכים כלכליים, בגיל קרוב ל 25 כשייש להם כבר כמה ילדים ולכן עלותם לצה"ל גבוהה מאד וירשאים לשרת קל"ב ולכן תועלתם לצה"ל נמוכה.
אבל
מי אמר שצה"ל זקוק לכל מחזור הגיוס ויתכן והפגיעה בו מבחינה מבצעית בגלל הפטור הזה שולית בלבד, אם כי אפשר לחשוב על דרכים אחרות לויסות מספר המתגייסים - למשל לפטור נשים משרות חובה ולהתיר להן להתגייס כמתנדבות בשכר מינימום בהתאם לצרכי צה,ל

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
בשום מקום, לא נערכות מדידות של משקל ונפח בלשכות הגיוס

בקשר למספר המתגייסים - עם קצת מאמץ תוכל לחשב מספר קרוב מספיק
חפש בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את גודל מחזור בני ה 18, בפרסומים אחרים תמצא את אחוזי הגיוס, והתוצאה תהיה די קרובה כי הנשירה המיידית וגיוס מבוגרים יותר כמעט מתאזנים.
- להנחתי הטעות תהיה פלוס מינוס 5% לערך

למעלה