למה מספרות סגורות ביום שני?

dory141

New member
למה מספרות סגורות ביום שני?

אשמח לקבל סופסוף תשובה ממקור מוסמך.

trilliane

Well-known member
מנהל
פעם היו שעות מנוחה נוחות יותר לבעלי העסקים...

למשל רוב החנויות לא היו פתוחות רצוף אלא נסגרות בצוהריים ונפתחות שוב אחה"צ. ובכל עיר היה בד"כ יום שבו העסקים סגורים, למשל שלישי אחה"צ. אבל עם השנים (וגם פריחת הקניונים) התחרות חייבה פתיחה רציפה ובכל יום. יש כנראה תחומים (אולי באזורים מסוימים) שעדיין משמרים קודים כאלה, למען הנוחות של כולם.
&nbsp
אני לא מקור מוסמך, זה מה שאני יודעת. מקור מוסמך תוכל למצוא במספרה שסגורה בימי שני, אני מניחה...

dory141

New member
פעם ספר ענה לי ששני זה יום "שביתת הספרים הבינ"ל "

אולי זה נכון. בכל מקרה, אשאל את הספר שלי בפעם הבאה שאגיע אליו.תודה.

shoosh2607

Member
מנהל
אני קראתי

שפעם (אולי גם היום - אין לי מושג) היו השתלמויות לספרים בימי שני לכן סגרו את המספרות

trilliane

Well-known member
מנהל
השתלמויות שבועיות לספרים? נשמע קצת כמו הסתלבטות...

trilliane

Well-known member
מנהל
נראה לך הגיוני שכל הספרים עוברים השתלמות פעם בשבוע בכל שבוע?

shoosh2607

Member
מנהל
לא כל שבוע מן הסתם

אבל אם חלק עוברים השבוע וחלק בשבוע הבא וחלק ביום שני עוד חודש וכן הלאה, אז החליטו גורף לעשות ימי שני. לא רואה מה הבעיה פה.

trilliane

Well-known member
מנהל
נו באמת...

גם אם יש פה ושם השתלמויות לספרים (ואני לא בטוחה, אבל נגיד) אין שום סיבה שהן יהיו בתדירות שבועית או אפילו חודשית, על חשבון יום עבודה ועוד ביום קבוע בשבוע... תסלחי לי, זה פשוט מופרך. ואם חלק עוברים השתלמות ביום מסוים, נגיד, אז הם יסגרו ביום הזה; איזו סיבה יש להם "לעשות ימי שני גורף"? יש מקצועות בשוק שמתעדכנים באופן תדיר פי כמה, ואפילו להם אין יום השתלמות קבוע בשבוע גורף לכולם (או השתלמות שבועית ביום לא קבוע). כפי שכתבתי, נשמע כמו הסתלבטות של מישהו שחמד לצון.

מניחה שאתה מאיזור ראשון לציון

הנוהג של לא לפתוח עסקים בימי שני אחה"צ היה קיים בראשון לציון לפני עשרות שנים ויש עסקים מסוימים שעדיין ממשיכים ככה עד היום. לאו דווקא מספרות אלא גם חנויות מסוימות וכד'.

dory141

New member
אני מאזור ת"א בכלל

הספר שלי מגיע מאשדוד וכל הכבוד לו. הוא גם לא הכי צעיר או בריא.

אם כך כנראה שאותו ספר ספציפי

לא עובד בימי שני אחה"צ מהסיבות שלו. זה כמובן לא מעיד על שאר המספרות.

BloodyRose

New member
מסתבר שזה משהו גלובלי

https://www.clickondetroit.com/life...T1RsPGjYWlLyUjyaL292vwAwnF4Z1gkKM5QUQb0FRCT_w

התחיל במדינות בהן הסופ"ש הוא שבת-ראשון. ספרים העדיפו לעבוד בשבתות (אנשים ככל הנראה ניצלו את הזמן הפנוי כדי ללכת להסתפר) ויום שני הפך להיות חלק מהסופ"ש בשבילם. מאז ככל הנראה המסורת הזו נשמרה.

trilliane

Well-known member
מנהל
נראה לי כמו מסעדות בישראל שסגורות בימי ראשון...

עובדים בימים החזקים ונחים בימים החלשים.
&nbsp
אגב, מכירה מישהו שהספר שלו (או מעצב שיער או מה שזה לא יהיה) היה פותח מהצוהריים עד הלילה, כי רוב הלקוחות שלו היו צעירים ובליינים.

למעלה