באתרי חיפוש עבודה-

keiko

New member
באתרי חיפוש עבודה-

כמעט ואף פעם אין פרטים על החברה שמפרסמת את העבודה או שזו חברת השמה/כוח אדם שמפרסמת מטעמה.

מה אנשים עושים כשהם רוצים לדעת איפה העבודה ממוקמת או מה הטלפון של העסק? פשוט שולחים קורות חיים ומקווים שיתקשרו אליהם? או שהמידע הזה מופיע אם נרשמים לאתר?

trilliane

Well-known member
מנהל
בטוחה שלא כותבים אפילו את האזור הגאוגרפי? נשמע תמוה

אני מכירה יותר את האתר של שירות התעסוקה, ושם כמובן מפורסם היישוב הרלוונטי, כמו גם פרטים בסיסיים על התפקיד והדרישות. את שם העסק בד"כ לא מפרסמים, לפעמים אפשר להבין או לנחש מההקשר... ולפעמים יש פרטים ליצירת קשר, אבל כשיש חברה מתווכת היא לא רוצה שיעקפו אותה ולכן היא לא תפרסם אותם.

keiko

New member
ממה שאני רואה באתרים כמו alljobs

יש איזור גיאוגרפי אבל אין כתובת...כמובן שאפשר לחפש את החברה אם יש במקרה שם ולא חברת כח אדם
&nbsp
אז ממה שאמרת אני מניחה שפשוט שולחים קורות חיים דרך האתר ואם יתקשרו אלייך אז אפשר לבקש כתובת?
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
אה, ברור שאין כתובת מדויקת... כי אז אפשר לדעת את שם החברה

שהם לא רוצים שתדעי

אבל כן, הם מפרסמים את שאר הפרטים, אם זה מתאים לך את שולחת קו"ח, אם זה מתאים להם הם חוזרים אלייך, ואז כבר תקבלי את השם והכתובת.

keiko

New member
זה פשוט קצת מצחיק

כי אני מסתובבת הרבה בפורומים באנגלית ששם מכובן הרוב מאמריקה ואירופה וכולם תמיד מציינים שצריך לדעת מי זו החברה ומה היא עושה ואיפו היא נמצאת לפני שמגיעים לריאיון ובישראל זה מרגיש קצת כמו
&nbsp
"למה בחרת בחברה הזו" "לא יודע הייתם הראשונים ברשימה"

trilliane

Well-known member
מנהל
הם צודקים, מה מצחיק? אין כאן סתירה. הרי כשיוצרים קשר מהחברה

כבר מוסרים פרטים, ומי שמזומן לריאיון יודע בדיוק לאן הוא מגיע (ואם הוא לא מכיר, רצוי שיכין שיעורי בית).

keiko

New member
סליחה התכוונתי לכך

שבאתרים באנגלית לרוב יש את כל המידע כבר בשלב החיפוש ופה מקבלים את המידע בטלפון רק אחרי הגשת קורות חיים.
&nbsp
תודה על כל התשובות!

למעלה