שאלה על סוג חסה

שאלה על סוג חסה

אני בררנית בירוקים ומהחסות אני אוהבת רק כאילו שהם מתקתקות. רציתי לקנות חסה ואיני מבינה בסוגים וגם לא היה מצויין הסוג על האריזה היו לי ספיקות כי היא היתה בצבע ירוק כהה והחסה שאני אוהבת לרב בעלת גוון ירוק בהיר. טעמתי אותה והיא לא היתה בטעם המתקתק קלות שאני אוהבת אז היא הגיעה לאשפה:/
נדמה לי משיטוט באינטרנט שקניתי בטעות חסה ערבית איך קוראים לסוג חסה שאני אוהבת? היא מתקתקה קלות ובצבע ירוק בהיר לא כהה

trilliane

Well-known member
מנהל
השם לא משנה, משנה הסחורה על המדף... את יכולה לבחור ממה שיש

אם תגידי למוכר בלאו הכי לא בטוח שהוא ידע. בישראל שני סוגי החסה הנפוצים על המדפים הם החסה ה"רגילה" (מכונה חסה "ערבית" ובאנגלית "חסה רומית") והחסה העגולה ("אמריקנית" ובאנגלית "אייסברג"). האחרונה בד"כ מתקתקה יותר, אבל זה אכן תלוי בעלים. ככל שהם יותר בהירים הם לרוב יותר פריכים ומתוקים (בד"כ הצעירים, הפנימיים). הירוקים הכהים יותר מרים. בכל מקרה, גם מאלה וגם מאלה אפשר להיתקל בזנים שונים ובתוצרת שונה, תלוי היכן קונים, מתי, מה העונה וכו'. אם החסה לא נראית לי אני פשוט לא קונה...

יש גם חסות מסולסלות/צבעוניות שפוגשים בעיקר במסעדות או ברשתות הגדולות, הן בד"כ מרות יותר. לרוב נמכרות ארוזות בשקיות והן יקרות יותר. אם המחיר לא בעייתי, מוכרים גם לבבות חסה ערבית (העלים הפנימיים, הצעירים, הבהירים) ארוזים ואז תקבלי רק את העלים היותר פריכים ומתקתקים (ותשלמי בהתאם).

אם זה מעניין אותך ברמה התאורטית, ויקיפדיה היא בד"כ מקום לא רע להתחיל ממנו (בעברית ואז כדאי לעבור לאנגלית):
https://he.wikipedia.org/wiki/חסה_תרבותית#זנים

תודה רבה מעניין אותי האמת מה הטעם של

חסת משי ראיתי בתמונות שיש לה חלקים ירוקים וחלקים סגולים כאילו

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מה שאת מחפשת (וקראי שוב את תגובתי, ערכתי אותה בזמן שהגבת)

תודה רבה נראה לי אבחר בלבבות:)

בקיצור יש ויש וצריך פשוט לחפש ולשפוט על פי הצבע
תודה לך ושבת שלום

למעלה