הי, אשמח מאוד לעזרה בזיהוי החרק הזה

haley

New member
הי, אשמח מאוד לעזרה בזיהוי החרק הזה

גילינו בערך 10 זוחלים לבעלי על החולצה, מנסים להבין מאיפה הם הגיעו ומה הם... (פורום הדברת מזיקים נראה לא פעיל-המנהל פרש וההודעות שפירסמו שם נותרו ללא מענה ולכן שואלת כאן...)

תודה רבה!

trilliane

Well-known member
מנהל
ממליצה לשאול בפייסבוק בקבוצת צילום פרוקי-רגליים חרקים זוחלים

https://he-il.facebook.com/groups/bugsphoto/
&nbsp
נראה לי שעדיף לצלם בתקריב וברזולוציה גבוהה יותר כי כך קצת קשה לראות (אבל אולי בכ"ז יזהו).

haley

New member
תודה, אבלאין לי פייסבוק... אם מישהו יודע אשמח למענה עדיין

trilliane

Well-known member
מנהל
גם לי אין...
אבל אני מכירה את חלקם אישית

אם יש לך תמונה קצת יותר ברורה (+ תאריך, שעה ומקום) אנסה לברר עבורך.

trilliane

Well-known member
מנהל
החולצה הייתה בהירה? פתאום גיליתי המון נמלים מכונפות על הספה

ואני לא צוחקת, זה באמת לגמרי פתאום. החדר סגור (ויש רשתות על החלונות), אין זחילה משום מקום, אין איזה קן (זו גם לא קומת קרקע) ואנחנו לא סובלים מנמלים בכלל בחדר הזה, לא יודעת מאין צצו, פתאום הרמתי עיניים לכורסה בצבע שמנת והיו עליה המון כאלה.
הרגתי את כולן, יצאתי לכמה דקות וכשחזרתי צצו עוד... עכשיו בזמן שהקלדתי את ההודעה אני מעיפה עוד מבט והופ! הנה הן שוב. בחיי שאני לא יודעת מהיכן הן צצות פתאום. רגע אחד הן לא שם, ואז הן מופיעות (והן לא ממש עפות, יותר זוחלות; אני גם לא מבחינה במעופפים באוויר, וזה חדר מואר היטב, מסויד בלבן ורוב הקירות חשופים).

&nbsp
צילמתי אחת מקרוב, גם אצלך נראו כך?

haley

New member
ליצורים שהיו אצלנו לא היו כנפיים...

אני מאוד אשמח אם תוכלי להעביר את התמונות למי שאת מכירה
אין לי תמונות ברורות יותר...כל חרק אגב היה באורך של בערך 2-2.5 מילימטר.
אולי זה יהיה ברור מספיק והם יצליחו לזהות מה הם בדיוק... זה היה ב-10.5.18 בסביבות השעה 13:30 בדירתנו ברמת גן.
היה לי נדמה אגב שראיתי חרקים כאלה מדי פעם על שיחים ברחוב, היביסקוס ועוד כל מיני...לא בטוחה שזה אותו חרק אבל נדמה לי שכן...
תודה שוב

trilliane

Well-known member
מנהל
ביררתי עבורך, קיבלתי תשובה מאורן אוסטר, מהקבוצה בפייסבוק:

"החרק בתמונה הוא תריפס (Thrips). חרקים שגדלים על צמחים וניזונים ממוהל הצמח. הם לא מסוכנים לבני אדם, אבל לפעמים נושכים בטעות (גם זה לא מסוכן, אולי טיפה מעקצץ). גדלים על צמחים שונים, ביניהם פיקוס (שמאד נפוץ בעיר)."
&nbsp
הערך בוויקיפדיה:
https://he.wikipedia.org/wiki/תריפסאים
&nbsp

haley

New member
וואו, תודה רבה רבה לך!!! ותודי לו גם בשמי בבקשה אם יוצא לך:)

למעלה