למי אפשר לדווח על נהג חצוף שחונה בחניית נכים ?

למי אפשר לדווח על נהג חצוף שחונה בחניית נכים ?

יש רכב (נראה ספורטיבי, של אדם צעיר) שכבר כמה ימים חונה בשעות הערב בחניית נכים (המסומנת בצורה מאוד ברורה ע"י שלט וסימון כחול על החנייה) באיזור של בניניי מגורים. למי אפשר לדווח על העניין על מנת שהחצוף הזה יקבל קנס?

אני יודע שיש אתר שמפרסם תמונות של רכבים כאלו שחונים בחניות נכים כדי לבייש את הנהגים האלו, אבל זה נראה לי חסר טעם. לא נראה לי שהרבה אנשים בודקים את התמונות באתר ומתחילים באמת לבדוק אם מספר הרכב בתמונה שייך לרכב של מישהו שהם מכירים, זה לא נראה לי ממש מועיל. אני רוצה שהחצוף הזה יקבל קנס כפי מגיע לו.

האם יש טעם לדווח על העניין למשטרה? מה הסיכוי שהם יתייחסו לזה?

נ.ב - בדקתי טוב טוב מכל הכיוונים ואין שום זכר לתג נכה, לא על החלונות ולא על הדשבורד.

תודה.

trilliane

Well-known member
מנהל
משטרה ו/או עירייה (גם פקחי עירייה יכולים לרשום דו"ח כזה)

גם אם אין תו הם יכולים להריץ את מספר הרכב במחשב ולדעת אם הוא שייך לנכה (שרשום כבעל תו).
&nbsp
מעבר לכך ממליצה לך להתייעץ בפורום תעבורה, שם בו גולשים מומחים לעבירות תנועה וחנייה.
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1713/

תודה, שאלתי שם...

ונדמה לי שלפי החוק כדי לחנות בחניית נכים חייבים שיהיה ברכב תג נכה צמוד לחלון.

trilliane

Well-known member
מנהל
למיטב ידיעתי אם הוא רשום כבעל תו נכה לא יתנו לו דו"ח

כי המטרה שהחניה תישמר לנכים ואם הוא נכה מותר לו לחנות בה. אני לא יודעת מה בדיוק אומר החוק, אבל כיום התווים הם בגודל כרטיס אשראי, זה ממש קטן ולא בולט וגם יכול ליפול. בכל מקרה זו כבר בדיקה שלהם, הם ידעו אם כן או לא ויוכלו לרשום דו"ח בהתאם.

אם לנהג מותר לחנות בחניית נכים גם ללא תג נכה

אז זה אומר שהאתר הזה (שאת בטח מכירה, אם לא חפשי בגוגל) שמציג צילומי רכבים ללא תג נכה שחונים בחניית נכים, אולי עושה עוול לנהגים חפים מפשע... לכן קשה לי להאמין שזה אכן כך. לדעתי החוק מחייב אותם לשים את התג בחלון כדי שאנשים/פקחים שעוברים שם ידעו שזה לא סתם פוץ שחנה במקום כי התחשק לו.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא אמרתי שמותר; אמרתי שאני מניחה שאם יש תג לא ירשמו דו"ח

אולי במקרה כזה נותנים אזהרה או משהו, לא יודעת (זו שאלה שיש להפנות לפורום תעבורה). אבל אין סיבה שיקנסו נכה באלף ש"ח על כך שחנה בחניה שמותרת ונועדה לו. זו אינה מטרת החוק. באופן דומה, יש הבדל בין נהיגה בלי רישיון (בתוקף או בכלל) לבין נהיגה בלי התעודה (הפלסטיק) ברכב. לא אותה עבירה ולא אותו קנס.
&nbsp
"עקרונית, תקנה 9א לתקנות התעבורה מחייבת נשיאת הרשיון בעת נהיגה. אי הצגת הרשיון לדרישת שוטר כרוכה בקנס בן 100 ש"ח (ללא נקודות רישוי).
מעשית, מסיבות שונות ומגוונות, קיימת הנחיית משטרה המורה שלא לאכוף עבירה זו אך לשם אכיפתהּ, ובלבד שניתן לזהות את הנהג באמצעים אלטרנטיביים, כגון הצגת תעודה מזהה חליפית לצד בדיקת תוקף הרשיון במסוף המשטרתי."
https://www.mishpati.co.il/forum/27/2085
&nbsp
נ.ב.
אני לא מכירה את "האתר הזה" והוא לא ממש מעניין אותי...

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אין חובה לנכה להציג את התו על רכבו החונה בחניית נכים

אולי שכח? אולי התו אבד? - לא מגיע לו להענש על כך
ובמשפטים בעניין זוכו נהגים נכים שקיבלו דו,ח וביקשו להישפט.
כשהנכה חונה במקום אסור לחניה (למשל מדרכה או אדום לבן) הוא חייב לשים את התו כדי להמנע מדו"ח

למעלה