שאלה לגבי מיחזור

just sol

New member
שאלה לגבי מיחזור

1. אני רוצה לזרוק למיחזור בטריות ואין בסביבה שאני גרה פחים כאלה. אז איך אפשר לזרוק בטריות מבלי לזהם את הסביבה?
כנ"ל לגביי כבלים שאין לי מה לעשות איתם.

2. איפה ניתן לזרוק למיחזור תרופות שנגמר להן התוקף?
האם זה בסדר להביא את זה לבית המרקחת של קופת החולים?

תודה למי שמגיב!

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אז ככה

1. בטריות (למכשירים ביתייים) ניתן להביא לרשת השופרסל, מגה, סופרפארם וכנראה עוד (אם יש ילדים - גם לבתי ספר)
2. ראשית - בד"כ תרופה (כדורים) טובה לשימוש זמן רב לאחר שפג התוקף - תרופות ישנות ניתן להביא לכל בית מרקחת.

be_roo

New member
שימוש בתרופות אפשרי לפעמים עשרות שנים אחר התוקף

https://www.themarker.com/markerweek/1.3883095

מתלמד8

New member
לגבי בטריות,צריך להיות מתקן יפה במוסדות ציבוריים,אלא שאין-

מודעות גבוהה לנושא ולצערי הרוב חוטאים בנושא.
לגבי תרופות ישנות-2 פתרונות:-
א.במרפאות של קופת חולים מכבי יש מתקן מיוחד לאיסוף כדורים ישנים,או סתם כדורים שנשארו מהפסקת טיפול,או שינו בתרופות,לדעתי זה צריך להיות גם בשאר הקופות.
ב.יש בתי מרקחת(לרוב עם רוקחים דתיים)שמקבלים את הכדורים ,בודקים אותם לפי כל הוראות משרד הבריאות ונותנים אותם(בסתר) בחינם לנזקקים שאין ידם משגת לקנות את כל התרופות להם הם זקוקים.(ולצערינו יש המון ביקוש מצד זקנים החיים מפנסיה זעומה,או ניצולי שואה מבוגרים וכו').
רק בריאות לכולם.

trilliane

Well-known member
מנהל
1. אני זורקת סוללות למכלי האיסוף בסופר-פארם

לכבלים יש מִחזור אלקטרוניקה, רשימת נקודות איסוף:
http://www.mai.org.il/פינוי-פסולת-אלקטרונית/
&nbsp
2. איסוף תרופות ישנות נעשה בבתי המרקחת, אם כי (כפי שכבר ציינו לפניי) אין צורך למהר ולהיפטר, רובן עדיין יעילות וטובות גם לאחר שתוקפן פג (למעט תרופות מסוימות כמו אספירין או תרופות רגישות שכתובות עליהן הוראות מיוחדות).

עידן 8888

New member
שאלה לגבי מיחזור דיו

אני קונה דיו ממוחזר ולא מקורי.

פעם הייתי מוסר דיו ישן ומקבל זיכוי עבור הישן בעת קנייה בחנות.
עם השנים עברתי להזמין באינטרנט אך בכל זאת שהייתי עובר בחנויות ומבקש למסור את הדיו הישן למטרת מיחזור חנויות בשמחה הסכימו לקחת ממני את הדיו הישן.

כיום אף חנות דיו לא מוכנה לקחת ממני דיו ישן (אני לא מבקש זיכוי כספי על זה אני רוצה רק שזה ימוחזר לא רוצה לזרוק לפח אשפה)

איפה אפשר למסור דיו למדפסת למטרת מיחזור?
(באיזור המרכז)

למעלה