שלום. כמה זמן ניתן לשתות מים רתוחים אחרי

גליגלי6

New member
שלום. כמה זמן ניתן לשתות מים רתוחים אחרי

שהורתחו ונשמרו במקרר. תודה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אם הסגירה טובה

אני מניח שבערך אותו זמן שניתן לאכול קופסת שימורי פירות - 4 - 5 שנים.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
זה כבר משהו אחר

כי לא חיטאת את בקבוק הפלסטיק, כי הכנסת לתוכו את המים רק לאחר שהצטננו.
ואם המקרה כפי שתארת - אין צורך בכלל להרתיח את המים אלא ניתן לשתות ישר מהברזואם אתה משתוקק למים קרים - לא יקרה להם כלום במשך כמה ימים
רק שטוף את הבקבוק כל פעם בטרם תמלא מחדש

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ומעבר לכך

פג התוקף של משקאות קלים בבקבוקי פלסטיק הוא כמה חדשים - התוקף של המים המורתחים המצוננים שלך בערך אותו דבר (מבחינת אפשרות זיהום)

גליגלי6

New member
אבל כתבתי שטעם המים זוועתי (ר"ג) בנוסף אסור לי משקאות קלים

אני חולת סכרת ובחורה :) במה אתה מציע לי לאחסן את המים..

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אם טעם מי הברז לא מתאים לך

שתי מים מינרלים
אישית הייתי ממליץ לקנות ג'ארה ולשים בה מי ברז, הנקבוביות בחרס גורמות לצינון המים (כמו הזעה של בן אדם) ויתכן והחרס ייטיב את טעם המים, שווה לנסות - זה לא צריך להיות יקר.
בנוסף - מתקן טיהור מים תת כיורי על בסיס אוסמוזה הפוכה יהפוך את המים לתפלים - אם זה מתאים לך, רק שזה יותר יקר.

גליגלי6

New member
תודה. זה מזכיר לי את אמא שלי שהיתה שומרת מים בכלי חרס

אבל זה היה בגליל העליון וטעם המים היה מצויין גם בברז. לא יודעת מאיפה היו המים בארות או ממעיינות. פשוט אהבתי לשתות תמים ישר מכלי החרס. הם היו קרים..לא היה לה מקרר. זה היה בקיבוץ..
&nbsp
נראה לי יותר זול להרתיח. אני קצרה כלכלית. רק בזמן האחרון טעם המים מזעזע בר"ג. פשוט דוחה. מי יודע מה יש בהם..איפה קונים כד חרס..

שאננה

New member
בדיקה בגוגל

https://www.mei-modiin.co.il/index.php/homes-newsletter/101-state-of-emergency/379-maim-bayit

ואתר אחר כתב 3 חודשים

אנו בבית לא לוקחים סיכון ובשביל זה קונים מים מינרלים סגורים.
אם את לא יכולה להרשות לעצמך לדעתי למרות ההמלצה אולי כדאי בפעם בשבוע להחליף.
לא להכניס מים חמים לעולם לבקבוק מים אלא לקרר אותם קודם אחרת החומר מהבקבוק יכנס (בספינול A ),בזמנו אני זוכרת זאת מכתבה שהייה על החומר בבקבוקים.

למעלה